Kristin Kuuba alustas Varssavis võiduga

Vigastusest paranenud Kristin Kuuba (Triiton) nägi Varssavis peetava Orlen Polish Openi avaringis küll tublisti vaeva, kuid suutis oma teist asetust õigustada, alistades 39 minutiga taanlanna Amalie Schulzi 23:21, 21:19.

Esimeses geimis oli Kuuba pikka aega tagaajaja, Schulz spurtis 9:8 seisult ette 16:9 ja 18:14. Seejärel õnnestus Kuubal noppida kuus punkti järjest ning kaotusseis esimest korda eduseisuks muuta. Seisul 20:18 oli tartlannal kasutada kaks geimpalli, kuid need kallutas enda kasuks Schulz ning viigistas 20:20. Uuesti võitles Kuuba välja geimpalli, kuid ka seekord tasandas taanlanna seisu. Neljas geimpall tõi siiski võidu Kuubale.

Teises geimis sai Schulz samuti ette (9:4, 13:9), kuid Kuubal õnnestus taas kena seeria (seekord seitse punkti järjest!) ja see tähendas eduseisu 16:13. Schulz osutas tugevat vastupanu lõpuni, kuid viigini enam ei jõudnud. Kolmandalt matšpallilt võitis Kuuba geimi 21:19 ning kogu kohtumise.

Teises ringis on meie esireketi vastaseks Austraalias sama tiitlit landev Tiffany Ho, kes alistas Nikte Alejandra Sotomayori (Guatemala) 21:10, 21:7. Ho on viimatises maailma edetabelis 96., Kuuba 53. kohal. Kohtumine peaks algama meie aja järgi kell 12.15.