Kristin Kuuba jõudis Varssavis poolfinaali

Pärast pikka vigastuspausi esimesel suuremal turniiril osalev Kristin Kuuba (Triiton) mängis end Varssavis peetaval Orlen Polish Openil laupäeval poolfinaali. Reedel avaringis taanlannast Amalie Schulzist 23:21, 21:19 jagu saanud Kuuba võitis teises ringis Austraalia esireketi Tiffany Ho 21:7, 21:14 ning pärastlõunal pani kahes geimis paika ka Aserbaidžaani esindava Keisha Fatimah Az Zahra 21:16, 21:19.

Ho ainus helge hetk esimeses geimis oli 1:3 kaotusseisust viigini jõudmine. 4:4 pealt lõi Kuuba üheksa (!) punkti järjest ja mängu jätkudes loovutas vastasele veel vaid neli punkti. Teine geim kulges alguses Ho initsiatiivil, Austraalia esindaja juhtis 3:1 ja 5:3. Kuuba tuli aga kiiresti mängu tagasi ning juhtis peagi 9:6. Korraks jõudis Ho veel viigini (9:9), kuid edasi valitses Kuuba mängu kindlalt. Ta sai ette 15:10, 18:21 ja võitis lõpuks seitsmese vahega.

Indoneesia päritolu Al Zahra oli teise asetusega Kuubale eeldatavalt hoopis tõsisem vastane. Maailma edetabelis 67. kohal paiknev ja Varssavis viiendat asetust omanud Al Zahra suutis aga avageimis juhtida vaid 1:0. Kuuba sai ette 5:1 ning oli joogipausiks peal 11:8. Mängu jätkudes jõudis Al Zahra küll korraks viigini (13:13), kuid tartlanna 5:0 spurdile ta seejärel vastata ei suutnud. Kuuba võitis geimi kolmandalt geimpallilt 21:16.

Teist geimi alustas 20-aastane Al Zahra lennukalt, kuid 7:3 eduseisus sai jaks otsa. Joogipausiks juhtis juba Kuuba 11:10 ja edasi korraks ka viie punktiga (16:11). Vastane jõudis küll veel ühe punkti kaugusele (15:16), kuid neli punkti järjest andsid Kuubale matšpalli. Neli neist õnnestus Al Zahral nullida, kuid viiendat enam mitte. 34 minutit väldanud vastasseisu võitis meie esireket.

Pühapäevases poolfinaalis on Kuuba vastaseks kaheksanda asetusega Tanya Hemanth. Kaheksanda asetusega India neiu on sündinud 2003, maailma edetabelis on ta praegu 82. kohal ning tänavusest aastast on tal ette näidata finaalikoht Aserbaidžaani Internationalil. Selle paari võitja saab finaalis vastase samuti Indiast, sest selles poolfinaalis on vastamisi Imad Farooqui Samiya (BWF 73.) ja Anupama Upadhyaya (BWF 87.).