Tauri Kilk ja Catlyn Kruus lõpetasid Milanos kaheksandikfinaalis

Tauri Kilk. Foto: Triiton
Catlyn Kruus. Foto: Triiton

Milanos peetaval U-19 vanuseklassi turniiril Decathlon Perfly Italian Junior 2020 edenesid nii Tauri Kilk kui ka Catlyn Kruus üksikmängus 16 parema sekka ehk kaheksandikfinaali ning jäid mõlemad jagama 9.-16. kohta.

Kilk alistas laupäeva hommikul šveitslase Alexandre Briguet’ 21:15, 19:21, 21:19, Kruus sai lõunaajal jagu Itaalia sulgpallurist Judith Mairist 21:11, 21:15.

Kilk sai avageimis kiiresti korraliku eduseisu 8:3, kuid 17-aastane Briguet tuli mängu tagasi, viigistades 9:9. Tasaseisult 14:14 hakkas šveitslasel aga raske. Kilk teenis järgmisest kaheksast punktist seitse endale ning võitis avageimi kümne minutiga.

BWF-i juunioride edetabelis üksikmängus 223. kohal paiknev Briguet haaras teises geimis initsiatiivi ning ei lubanud tartlast kordagi juhtima. Seisult 14:13 saavutas šveitslane kolm punkti järjest ja ehkki visa võitleja Kilk jõudis veel kaks korda ühe punkti kaugusele (17:18 ja 19:20), geimi päästa ta ei suutnud.

Otsustavas geimis läks šveitslane viigiseisult 5:5 ette 8:5 ning oli vaheajaks ees 11:7. Mängu jätkudes kasvatas Briguet veelgi oma edu, minnes ette 14:7 ja 18:12. Näis, et edasipääseja on otsustatud. Õnneks ei arvanud nii Tauri, kes noppis kaheksa (!) punkti järjest ja jõudis seisul 20:18 esimese matšpallini. Vastane suutis selle küll veel tagasi lüüa, aga hävingust ei pääsenud. Kilk võitis hämmastava tagasitulekuga geimi 21:19 ning kogu 42 minutit kestnud kohtumise.

Pääsu eest veerandfinaali mängis Triitoni sulgpallur Surasit Ariyabaraneekuliga. Taimaad esindaval 17-aastasel noormehel on Milano turniiril viies asetus, esimeses ja teises ringis ei suutnud vastased temaga mängides geimides üle üheksa punkti koguda. BWF-i juunioride edetabelis on pika nimega noormees soliidsel 44. kohal.

Kilk sai paremini hakkama kui tailase eelmised vastased, kuid kaotusest polnud temalgi pääsu. Esimeses geimis lõppes eelluure seisul 4:4. Ariyabaraneekul sai ette 8:4 ja vaheajaks 11:5. Kaotusseisus 6:19 teenis Kilk küll kolm punkti järjest, aga uut imet siiski ei sündinud – 10:21. Teise geimi algus oli Kilgile trööstitu, sest vastane läks ette 9:0. Vaheajaks parandas Tarvi küll numbrid 6:11-le, kuid teisel pool võrku polnud enam too eelmise ringi šveitslane. Oma viimase punkti teenis Kilk seisuks 13:18, geimi võitis tailane 21:13.

Kruus vajas vaid kahte geimi

Catlyn Kruusi ootas naiste üksikmängu teises ringis laupäeva lõuna paiku teisel pool võrku 17-aastane Itaalia mängija Judith Mair (BWF-i juunioride reitingu 94.). Tartlanna läks seni rohkem paarismängudes edu saavutanud Mairi vastu kohe juhtima 4:0, kuid lubas seejärel vastasel viigistada 5:5. See lõi Mairil aga hinge kinni, sest vaheajale mindi Kruusi eduseisus 11:5. Üheksa minutiga oli geim lõppenud, 21:11 Kruusile.

Kiire kaotus oli Mairile teiseks geimiks justkui äratus (ja Kruusile uinutus?). Itaalia sulgpallur haaras kohe ohjad, läks ette 9:4 ja oli vaheajaks juhtimas 11:6. Pisuke hingetõmbeaeg tuli kasuks Kruusile, kes hakkas vahet jõuliselt vähendama. Peagi oli käes viik (12:12), viimast korda oli numbrid tasa neli pallivahetust hiljem. Kruus võitis „teise poolaja“ 15:4 ning geimi 21:15. Matš kestis 22 minutit.

Kaheksandikfinaalis oli Kruusi vastas 17-aastane Komang Ayu Cahya Dewi (Indoneesia), kes alistas 11. asetusega Aleksandra Tšuškina (Venemaa) 18:21, 21:9, 21:12. BWF-i juunioride edetabelis leiab Dewi 95. kohalt. Taas sai tõestatud, et maailma rahvarikkaimast maailmajaost tulevate sulgpallurite vastu saamiseks tuleb midagi uut välja nuputada. Avageimi algus kulges küll seisuni 5:5 rütmis “Kruus ette, Dewi viigistab”, kuid edasi jätkati juba indoneeslanna dikteerimisel. Vaheajaks oli Dewi ees 11:7 ning geimi lõpetas seisuks 21:11. Teises geimis pääses Kruus juhtima vaid korraks (3:2), vaheajaks oli ees vastane 11:6 ning matši lõpuks 21:10.