Tauri Kilk ja Catlyn Kruus edenesid Milanos teise ringi

Catlyn Kruus ja Tauri Kilk. Seekord üksi paremini kui koos. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Triitoni praegused lootustandvamad noored sulgpallurid Catlyn Kruus (16) ja Tauri Kilk (15) alustasid reedel, 21. veebruaril turniiri Milanos.

Decathlon Perfly Italian Junior 2020 on mõeldud alla 19-aastastele mängijatele ja nii saa meie lootustel paar-kolm aastat vanemate seas kindlasti kerge olema, kuid iga sel tasemel peetud kohtumisega hangitakse uut mängukogemust ja -kindlust juurde.

Päeva sissejuhatuseks toimetati segapaarismängus, kus Kilgi ja Kruusi esimesed vastased olid sloveenid Miha Masten ja Marusa Vračar. Milano turniiril on neil teine asetus. Mullu Dubrovnikus peetud juunioride turniiril jõudsid Miha ja Marusa koos veerandfinaali ja Trenčinis kaheksandikfinaali. Avageimis olid sloveenid juhtivam pool ning võitsid selle 21:16. Teises olid osad vahetatud – Kilk ja Kruus said ette ning kasvatasid geimi lõpuks edu mäekõrguseks, 21:11. Paraku suutsid vastased end suurest allajäämisest kenasti koguda ning otsustav geim möödus jälle nende dikteerimisel. Vaheajaks olid Masten ja Vračar ees 11:8 ja pool tundi kestnud matši kolmanda geimi võitsidki nemad 21:15. Masten saab märtsi lõpus 18, Vračar jaanuari keskel juba sai…

Noormeeste üksikmängus oli BWF-i juunioride edetabelis 151., Euroopa sulgpalliliidu juunioride edetabelis 32. ja U-17 edetabelis koguni viiendal kohal paiknev Tauri Kilk avaringis vastamisi Luksemburgi esindava Kevin Hargionoga. Selleks turniiriks 15. asetuse saanud 17-aastase luksemburglase senised edenemised turniiridel on peamiselt olnud seotud paarismängudega. BWF-i üksikmängu edetabelis on ta meie noormehest oma poolsada kohta tagapool, 204.

Palabadmintoni nime kandvas spordisaalis peetud mäng kestis 25 minutit ja lõppes tartlase võiduga 21:7, 21:18. Avageimis läks Kilk viigiseisult 3:3 oma teed, saavutades üheksa punkti järjest. Teises geimis oli Tauri algusest peale ees, kuid Hargionol õnnestus end seekord hoida löögiulatuses geimi lõpuni. Ühel korral jõudis ta meie noormehest ka ühe punkti kaugusele (7:8), kuid õnneks mitte enamat.

Tauri Kilgi järgmine vastane on Alexandre Briguet. 17-aastasel šveitslasel õnnestus avaringis saavutada võit Singapuri esindaja Zhiyuan Lee üle 19:21, 21:15, 23:21. BWF-i juunioride edetabelis on Briguet üksikmängus 223. kohal. Mäng peetakse laupäeval, 22. veebruaril meie aja järgi kell 11.40.

Catlyn Kruusil tuli neidude üksikmängus 32 parema sekka pääsemiseks üle kavaldada Julia Chmurovicova Slovakkiast. Vastane on BWF-i juunioride üksikmängu edetabelis hetkel 516. kohal, läinud nädalal täiskasvanute naiskondlikul EM-il debüteerinud tartlannal on vastu panna 113. koht.

Sedakorda kajastus kõrgem tabelikoht adekvaatselt ka väljakul toimunus. Kruus loovutas avasetis esimese punkti 7:0 eduseisus. Edust innustust saanuna noppis slovakitar veel kolm punkti järjest, kuid suutis järgmise ja ühtlasi viimase selles geimis enda arvele juurde saada seisuks 5:14. Kruus võitis esimese geimi 21:5. Teises geimis sai Chmurovicova punkti võitmise üle rõõmustada seisuks 1:6, 2:9 ja 3:20. Kruus võitis teise geimi 21:3. Kokku 42 punkti saavutamiseks kulus napilt tosin minutit!

Teises ringis ootab Catlynit laupäeval kell 12.40 teisepool võrku 17-aastane Itaalia mängija Judith Mair (BWF-i juunioride reitingu 94.). Seni rohkem paarismängudes edu saavutanud Mair pääses oma avakohtumises poolatari Joanna Podedworny vastu vaid pooleteise geimiga (21:19, 14:2), sest vastane jättis mängu vigastuse tõttu pooleli.