Tauri Kilk krooniti kahekordseks Eesti meistriks

Nordi spordihoones Mustamäel peeti laupäeval kaheksa viimast sulgpallikohtumist ning 60. Eesti täiskasvanute  meistrivõistlused said ajalooks. Medalimänge pidanuks olema kokku kümme, kuid paraku sai Elisaveta Berik (Triiton) reedel segapaarismängu poolfinaalis vigastada ning kaks tema osalusel toimuma pidanud pronksimängu jäid ära ning vastased said medali võitluseta. Ainsa mängijana krooniti kahekordseks Eesti meistriks Tauri Kilk (Triiton), medalivõiduni jõudsid kuue sulgpalliklubi esindajad. Edukaim oli taas Triiton 10 (4+4+2) medaliga, järgnesid TÜASK 7 (2+3+2), Raul Musta SK 4 (2+1+1) ning Veeriku Badminton, Tondiraba SK ja Tallinna Sulgpallikeskus 1 (0+0+1) medaliga.

ja Emili Pärsim (Triiton), loobumisvõit
4 – Raul Käsner (Triiton) ja Elisaveta Berik (Triiton)
5 – Hugo Themas (Triiton) ja Marelle Salu (Triiton)
5 – Ulla Helm (Veeriku Badminton) ja Andres Aru (Tallinna Kalev)
5 – Vahur Lukin (Tallinna Kalev) ja Gretel Saadoja (Tallinna Kalev)
5 – Tanel Talts (Tallinna SK) ja Heleri Kruusimaa (Tallinna Kalev)

Mullu hõbeda teeninud Mikk Õunapuu (Triiton) ja Ramona Üpruse (TÜASK) asetus võis olla küll esimene, kuid selle-aastane finaal kuulus poole tunniga Kristjan Kaljurannale (TÜASK) ja Helina Rüütlile (Triiton). Esimese geimi võitsid mullused pronksiomanikud 21:12 ning teise niisama kindlalt 21:13. Viimati 2019. aastal selles mänguliigis meistriks kroonitud Kaljurannale oli see kolmas meistritiitel, Rüütli senine ainus kuld pärines 2016. aastast ja oli võidetud koos Raul Käsneriga.

Pronksimäng jäi eelpooltood põhjusel pidamata ning nii avasid Andrei Schmidt ja Emili Pärsim (Triiton) oma medaliarve täiskasvanute meistrivõistlustel mänguta.

5 – Laura-Liis Kale (TSKeskus)

Mõlemad finalistid olid seni täiskasvanute tšempionaadilt üksikmängus teeninud ühe hõbe- ja ühe pronksmedali. Kullani jõudis esimesena Helis Pajuste (Raul Musta SK), kes teise hõbeda kaela saanud Catlyn Kruusist (Triiton) sai jagu 21:11, 21:18. Numbrid ei kujunenud välja siiski kiirelt ja kergelt, sest pallivahetusi jätkus 37 minuti jagu. Pronksimatš oli numbriliselt üsna sarnane. Ramona Üprus (TÜASK) võitis avageimi Marija Paskotši (Raul Musta SK) vastu samuti 21:11 ning teises lubas vastasel koguda ühe punkti vähem kui Pajuste kullamängus. Üprusel on nüüd üksimängust võidetud üks hõbe ja kolm pronksi.

5 – Mario Kirisma (TSKeskus)

Meeste finaali oodati seekordsetel meistrivõistlustel ehk kõige rohkem ning laupäeva pärastlõunal Mustamäe spordisaali kogunenud sulgpallihuvilised nägid vahvat heitlust. Raul Must (Raul Musta SK) püüdis endast 17 aastat nooremat vastast kohe suruda ning esimeses täiskasvanute finaalis mänginud Tauri Kilk (Triiton) jäigi hätta. 17-kordne meister võitis esimese geimi 21:14. Kilgi võitlusvaimu kaotusseisu jäämine siiski ei murdnud, sest teine geim kuulus temale 21:9. Kolmandas panid nii veteran kui ka eilne juunior endast kõik välja ning kohtumise lõpetas alles 48. punkti mängimine. Kilk võitis geimi 25:23 ning kogu 58 minutit väldanud kohtumise 2:1. Tartlane on Eesti meistrivõistluste ajaloos alles 16. meesmängija, kes üksikmängus võitjaks kroonitud.

Pronksiheitlus vältas 48 minutit ning lõppes samuti algedu saanud mängija kaotusega. Andrei Schmidt (Triiton) võitis Karl Kerti (Raul Musta SK) vastu esimese geimi 21:17, kuid teises suutis tiitlikaitsja 21:19 eduga seisu võrdsustada. Kolmandas jäi peale Kerdi suurem kogemus, ta võitis 21:14 ja vormistas sellega ka oma esimese pronksmedali üksikmängus. Hõbedaid on Kerdil neli ja kuldasid üks.

ja Eve Laansoo (Tondiraba SK), loobumisvõit
4 – Elisaveta Berik (Triiton) ja Emili Pärsim (Triiton)
5 – Heili Merisalu (TÜASK) ja Marelle Salu (Triiton)
5 – Kadi Ilves ja Marta Emili Teller (TÜASK)
5 – Lumikki Liias (Triiton) ja Marija Paskotši (Raul Musta SK)
5 – Laura-Liis Kale (TSKeskus) ja Liis Kiik (Fookus SK)

Kas üksikmängu hõbe ja pronks suudavad paarismänguspetsidele vastu saada? Suutsid! Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) kombineerisid Kertu Marguse (TÜSK) ja Helina Rüütli (Triiton) vastu enesekindlalt ning jäid peale 21:11, 21:14. Mõlemad avasid sellega ka oma kullaarve täiskasvanute meistrivõistlustel. Helina Rüütel võitis naispaarismängus oma esimese medali (pronksi) juba 2011. aastal ning on seejärel harva esikolmikust välja jäänud, tema auhinnakogus on metallist rõngaid nüüd 11 (5+4+2) .

Pronksimäng jäi Elisaveta Beriku vigastuse tõttu pidamat ning nii kasvatasid Ulla Helm (Veeriku Badminton) ja Eve Laansoo (Tondiraba SK) platsile tulemata veelgi oma pronksmedalite kollektsiooni. Esimesel on neid nüüd üheksa, teisel sai kümme täis. Selle mänguliigi kõigi aegade medalitabelis kindlustas Laansoo (neiuna Jugandi) oma teist kohta 14 (2+2+10) medaliga, Helm (ka Jürimäe) tõusis 11 (1+1+9) autasuga jagama 5.–9. kohta. Aegade edukaim naispaarismängija on Mare Pedanik-Reinberg 16 (6+7+3) medaliga.

ja Oskar Männik (TÜASK) 21:16, 21:13
4 – Andrei Schmidt (Triiton) ja Hugo Themas (Triiton)
5 – Mikk Järveoja (TÜASK) ja Mihkel Laanes (Triiton)
5 – Rene Leeman (Raul Musta SK) ja Rasmus Talts (Raul Musta SK)
5 – Hannes Hani (Triiton) ja Oliver Hani (Triiton)
5 – Anton Berik (Triiton) ja Mikk Õunmaa (Triiton)

Sellest finaalist pidi selguma, kes kahest kangest sulgpallurist teenib seekordselt meistrivõistluselt kaks kuldmedalit. Kristjan Kaljurannal (TÜASK) oli kuld finaalipäeva avanud segapaarismängust, Tauri Kilk (Triiton) võitis üksikmängu finaalis üksikmängu legendi. Juubelitšempionaadi kuningaks tõusis Kilk, sest koos üksikmängu pronksi Karl Kerdiga (Raul Musta SK) lõpetati kahe K valitsusaeg. Kaljurand ja Raul Käsner (Triiton) peavad kümnendat koos võidetud kulda veel vähemalt aasta aega ootama, sest noorem rahvas jäi seekordses finaalis peale 21:19, 21:18 ning üks pikk valitsusaeg sai läbi.

Mario Kirisma (TSKeskus) ja Oskar Männik (TÜASK) mängisid end täiskasvanute seas esimest korda medalimeesteks, alistades pronksimängus Triitoni paari Andrei Schmidt ja Hugo Themas 21:16, 21:13.

Karl Kert ja Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko/ESL