Kahe kulla unistus on alles veel neljal sulgpalluril

Nordi spordihoones Mustamäel on pidada veel kümme sulgpallikohtumist, siis saavad 60. Eesti täiskasvanute meistrivõistluste kõik medalivõitjad selgeks. Kulla- ja pronksimängud peetakse laupäeval alates kella 11-st. Aga reede õhtul peeti poolfinaale.

MEESTE PAARISMÄNG

Esimesena olid platsil meespaarid. Kümnenda ühise ja kummagi kaheteistkümnenda selle mänguliigi kulla poole rühkivad Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton) ei lubanud endale noorte ja vihaste uute tulijate Andrei Schmidti ja Hugo Themase (Triiton) vastu nõrkusehetki ning lõpetasid mängu 28 minutiga enda kasuks 21:14, 21:11.

Aastal 2015 alanud võiduseeria jätkumise teel on K&K ees nüüd veel vaid üks takistus, Karl Kert (Raul Musta SK) ja Tauri Kilk (Triiton). Endiste kaaslinlaste koostöö sujus poolfinaalis samuti võitu väärivalt. Mario Kirisma (TSKeskus) ja Oskar Männik (TÜASK) saavutasid 27 minutiga küll rohkem punkte kui Schmidt ja Themas oma poolfinaalis, kuid 16 esimeses ja 17 teises geimis polnud siiski piisav, et endale vähemalt hõbe kindlustada. Nüüd tuleb neil triitonlastega pronksi pärast heidelda.

NAISTE PAARISMÄNG

Finaali jõudsid just need paarid, keda sinna edetabeli põhjal ka mängima ennustati. Kertu Margus (TÜASK) ja Helina Rüütel (Triiton) pidid avageimis Ulla Helmi (Veeriku Badminton) ja Eve Laansoo (Tondiraba SK) vastu kõvasti keskenduma, et numbrid 22:20 nende kasuks oleks. Teine geim oli juba vaid vormistamine (21:7). Lugu sai läbi 22 minutiga.

Catlyn Kruusi (Triiton) ja Ramona Üpruse (TÜASK) aastaid kestnud koostöösse mõrade löömiseks Elisaveta Berik (Triiton) ja Emili Pärsim (Triiton) seekord veel võidukaid liigutusi ei leidnud. Vaid 19 minutit kestnud poolfinaali võitsid Kruus ja Üprus 21:12, 21:8.

MEESTE ÜKSIKMÄNG

Viimased kaks aastat meeste seas nelja parema sekka jõudnud, kuid pronksmedaliga leppima pidanud Tauri Kilk (Triiton) tegi sammu edasi ning kindlustas endale 23:21, 21:13 võiduga klubikaaslase Andrei Schmidti üle seekord vähemalt hõbemedali. Mängu ja üritamist oli kõvasti ka Schmidti poolt, kuid 42 minutit matšis kestis kaks aastat vanem Kilk lõpuks paremini.

Teine poolfinaal oli oodatult tasavägine ja vältas mulluse finaali kordusetendusena üks tund ja 11 minutit ning nõudis võitja selgumiseks taas kolme geimi. Tiitlikaitsja Karl Kert (Raul Musta SK) tuli Raul Musta (Raul Musta SK) vastu avageimis võitjaks 21:18, kuid vanameister suutis teise geimi raudse tahtega endale haarata 22:20. Otsustavas geimis maksid Musta kogemused rohkem, ta võitis selle 21:15 ning jõudis üksikmängus oma karjääris 20. korda Eesti meistrivõistluste finaali. Kaotanud on ta senistest finaalist vaid kaks: mullu Kerdile ja 2005. aastal Heiki Sorgele.

NAISTE ÜKSIKMÄNG

Esimene poolfinaal Helis Pajuste (Raul Musta SK) ja Marija Paskotši (Raul Musta SK) vahel võitjas kahtlust ei jätnud. Endale täiskasvanute tšempionaadilt üksikmängus varem ühe hõbe- (2022) ja ühe pronksmedali (2021) välja mänginud Pajuste võitis 29 minutiga 21:11, 21:14. Teise finaalikoha päris Catlyn Kruus (Triiton), kes oma paarismängupartnerist Ramona Üprusest (TÜASK) sai jagu 21:17, 21:10. Kruusil on täiskasvanute seas üksinda mängides samuti üks hõbe (2021) ja üks pronks (2023), seega saab üks finalistidest laupäeval täiskomplekti medaleid täis.

SEGAPAARISMÄNG

Tauri Kilgi ja Catlyn Kruusi kõrval said Kristjan Kaljurand ja Helina Rüütel esimese poolfinaali järel kolmanda ja neljanda sulgpallurina võimaluse tänavu kahte kulda püüda. Mullune selle mänguliigi võitja Raul Käsner tuli olude sunnil väljakule koos uue partneri Elisaveta Berikuga ning pärast esimese geimi 8:21 kaotust tuli teises geimis mäng 12:17 kaotusseisus pooleli jätta.

Kui Andrei Schmidtil ei õnnestunud kolmest poolfinaalikohast ainsatki finaalipaiga vastu vahetada, siis samuti kolmes poolfinaalis mänginud Ramona Üprus (TÜASK) suutis oma viimase võimaluse ära kasutada. Koos Mikk Õunmaaga (Triiton) võitsid nad segapaarismängu teises poolfinaalis Schmidti ja Emili Pärsimi (Triiton) 21:14, 18:21, 21:15 ning jõudsid 43 minutiga teist aastat järjest finaali. Schmidt saab seega nüüd püüelda kolme pronksi.