Meistrivõistlustel said poolfinalistid selgeks

Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel Nordi spordihoones Tallinnas Mustamäel on reedel teine võistluspäev ning päeva lõpuks selguvad kõigis mänguliikides medalimängude paarid. Andrei Schmidt (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) on osalised kõigis kolmes ühele mängijale võimalikes poolfinaalides, kahe kulla kursil liiguvad enne õhtuseid poolfinaale veel kaheksa mängijat: Karl Kert (Raul Musta SK), Tauri Kilk (Triiton), Kristjan Kaljurand (TÜASK), Raul Käsner (Triiton), Catlyn Kruus (Triiton), Helina Rüütel (Triiton), Emili Pärsim (Triiton) ja Elisaveta Berik (Triiton).

Reede varahommikul peetud naiste üksikmängu avaringis üllatusi ei sündinud, kõik kaheksa kohtumist lõppesid ühe poole 2:0 võiduga ning pärastlõunasteks veerandfinaalideks moodustusid paarid: Heili Merisalu (TÜASK) – Marija Paskotši (Raul Musta SK), Marelle Salu (Triiton) – Helis Pajuste (Raul Musta SK), Ramona Üprus (TÜASK) – Romili Vakk (Triiton) ja Laura-Liis Kale (TSKeskus) – Catlyn Kruus (Triiton). Tartust seega viis mängijat sh Triitonist kolm.

Esimesena lõppes veerandfinaal Pajuste ja Salu vahel, kahe endise klubikaaslase duellis jäi peale esimene 21:10, 21:11. Seejärel lõpetasid Merisalu ja Paskotši, võitis tallinlanna 21:11, 21:9 ning esimeses poolfinaalis on seega vastamisi klubikaaslased Pajuste ja Paskotši. Teise kullapretendendi selgitavad nagu ka oodata oli kaks tartlannat. Catlyn Kruus mängis Laura-Liis Kale üle 21:8, 21:11, Ramona Üprus loovutas Romili Vakile mõlemas geimis 11 punkti.

Meeste üksikmängus jõudsid esimestena poolfinaali Andrei Schmidt (Triiton) ja Karl Kert (Raul Musta SK). Esimene  alistas Marti Joosti (Nõo SK) 21:15, 21:19, teine Chris-Robin Taltsi (Raul Musta SK) 21:8, 21:7. Probleeme polnud ka ülejäänud soosikutel. Tauri Kilk (Triiton) võitis klubikaaslase Mihkel Taltsi 21:13, 21:14 ning Eesti sulgpalli üks legendidest Raul Must oli parem Mario Kirismast (TSKeskus) 21:11, 21:12. Poolfinaalides kohtuvad Kert – Must (mulluse finaali kordus!) ja Kilk – Schmidt (mulluse pronksimängu kordus!).

Hoopis ägedamaid heitlusi sündis paarismängudes. Meeste seas tuli medalile konkureerima pääsemiseks ühes paaris appi võtta ka kolmas geim, teises vastasseisus langes konkurentsist teise asetusega paar. Triitonlased Andrei Schmidt ja Hugo Themas kaotasid hoopis kogenenumate Mikk Järveoja (TÜASK) ja Mihkel Laanese (Triiton) vastu avageimi 16:21, kuid jäid tasavägise lõpuga teises peale 23:21 ning võitsid ühe soojaga kolmandagi 21:15. Poolfinaalis minnakse kokku tiitlikaitsjate Kristjan Kaljuranna (TÜASK) ja Raul Käsneriga (Triiton), kel oli Rene Leemani ja Rasmus Taltsiga (Raul Musta SK) tõsisemat tegemist vaid avageimis (21:19), teine võideti kindlalt (21:9).

Tabeli alumises pooles edenesid kolmanda asetusega Karl Kert (Raul Musta SK) ja Tauri Kilk (Triiton) kenasti ka teises kohtumises, võites Triitoni paari Hannes Hani – Oliver Hani 21:11, 21:13. Eeldatud poolfinaal teise asetusega Triitoni paari Anton Beriku ja Mikk Õunmaa vastu jääb neil aga seekord pidamata, sest tartlased kaotasid Mario Kirisma (TSKeskus) ja Oskar Männiku (TÜASK) vastu tasavägise kohtumise 19:21, 18:21.

Naiste paarismängus olid esikohasoosikud Kertu Margus (TÜASK) ja Helina Rüütel (Triiton) oma avaetteastel selgelt paremad Heili Merisalust (TÜASK) ja Marelle Salust (Triiton) 21:11, 21:6 ning kohtuvad poolfinaalis Ulla Helmi (Veeriku Badminton) ja Eve Laansooga (Tondiraba SK). Veteranpaar oli 21:19, 21:8 parem Kadi Ilvesest ja Marta Emili Tellerist (TÜASK). Tabeli alumise poole soosikud Catlyn Kruus ja Ramona Üprus vormistasid oma nelja parema sekka jõudmise samuti mingi draamata – nende võidunumbrid Lumikki Liiase ja Marija Paskotšiga (Raul Musta SK) mängides olid 21:10, 21:12. Nende vastaseks poolfinaalis on kolmanda asetusega Elisaveta Berik ja Emili Pärsim (Triiton), kes kolmes geimis olid paremad Laura-Liis Kalest (TSKeskus) ja Liis Kiigest (Fookus SK) 21:16, 20:22, 21:15.

Segapaarismängus heitlesid kaks Triitoni paari veerandfinaalis kolm geimi ning lõpuks jäid kolmanda asetusega Raul Käsner ja Elisaveta Berik peale 17:21, 21:12, 21:14. Hugo Themas ja Marelle Salu jäävad seekordsel tšempionaadil jagama viiendat kohta. Poolfinaalis kohtuvad võitjad Kristjan Kaljuranna (TÜASK) ja Helina Rüütliga (Triiton), kes olid 21:11, 21:11 paremad Ulla Helmist ja Andres Arust (Tallinna Kalev).

Tabeli ülemises pooles on kolmveerand poolfinalistidest samuti Triitonist, mullustel hõbedatel Mikk Õunmaal ja Ramona Üprusel on esimene asetus, avaringis Mikk Järveoja ja Catlyn Kruusi üle mängnud Andrei Schmidt ja Emili Pärsim üritavad mõlemad võita oma esimest medalit täiskasvanute seas.

Poolfinaalidega tehakse Mustamäel algust kell 18.