Meistrivõistlustel on naiste üksikmängu troon vaba

Eesti meistrivõistluste avapäeva tähtsaim tõdemus oli, et naiste üksikmängus kroonitakse tänavu meistriks sulgpallur, kes selles mänguliigis varem täiskasvanute kulda pole võitnud. See selgus pärast seda, kui viimased seitse aastat võidutsenud Kristin Kuuba (Triiton) otsustas vigastusest täielikult tervenemiseks ning olümpiateekonna jätkamiseks kodusest mõõduvõtust loobuda. Kuubat asendab tabeli esimese asetuse kohal Heili Merisalu (TÜASK). Esimene ring 16 mängijaga tabelis peetakse reede hommikul.

Muudes mänguliikides said Nordi spordihoones neljapäeval veerandfinalistid selgeks. Meeste üksikmängus tuli kaheksa parema sekka jõudmiseks jagu saada kahest vastasest ning kõik tugevamad said sellega ka kenasti toime. Tiitlikaitsja Karl Kert (Raul Musta SK) ja Priit Põder (Triiton) mängisid avaringis 21:14, 21:14, teises oli esimene asetus 21:15, 21:17 parem oma endisest klubikaaslasest Kristjan Pilvest (Veeriku Badminton).

Teise asetusega Tauri Kilk (Triiton) alustas 21:11, 21:7 matšiga Rasmus Taltsiga (Raul Musta SK) ning teises ringis mängis üle klubikaaslase Hugo Themase 21:16, 21:10. Kahegeimiliste võitudega edenesid ka Raul Must ja Andrei Schmidt (Triiton), neljanda asetusega Mario Kirisma (TSKeskus) koges ägedat vastupanu Hannes Hani (Triiton) poolt, kuid võitis lõpuks 21:13, 18:21, 21:14.

Märkimist väärib ka Triitonis treenerina töötava Mihkel Taltsi esitus, kes teises ringis mängis üle Artur Ajupovi (Veeriku Badminton) ja kohtub veerandfinaalis Kilgiga. Muudes paarides on vastamisi (tabelis ülevalt alla) Kert – Chris-Robin Talts (Raul Musta SK), Must – Kirisma ja Schmidt – Marti Joost (Nõo SK).

Kõik tugevamad on sadulas ka meeste paarismängus, kus tiitlikaitsjad Kristjan Kaljurand (TÜASK) ja Raul Käsner (Triiton) alustasid 21:12, 21:14 eduga Marcus Lõo (Veeriku Badminton) ja Mihkel Taltsi üle. Schmidt ja Themas lõpetasid Karl Kivinurme (Anija SK) ja Vahur Lukini (Tallinna Kalev) turniiri numbritega 21:8, 21:14. Kert ja Kilk võitsid teist veteranpaari Taimar ja Tanel Taltsi (Tallinna SK) 21:12, 21:14.

Naiste paarismängus pidid Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) tõsiselt pingutama, et Andra-Mai Hoop (TÜASK) ja meistrikatelt varem kaks medalit võitnud Editha Schmalz (Tondiraba SK) 21:15, 21:18 pealtvaatajaiks mängida. Esimese asetusega Kertu Margus (TÜASK) ja Helina Rüütel (Triiton) olid avaringis vabad. Kaheksa parema sekka mängisid end ka sulgpalliliidu endine president Ulla Helm (Veeriku Badminton) ja Eve Laansoo (Tondiraba SK), kes kolmes geimis said jagu Sandra Kamilovast (Tondiraba SK) ja Helis Pajustest (Raul Musta SK) 21:17, 19:21, 21:16.

Segapaarismängus nõudsid pooled avaringi kohtumised kolmanda geimi pidamist. Kõige napimalt mängisid end kaheksa parema sekka Andrei Schmidt ja Emili Pärsim (Triiton). Mikk Järveoja (TÜASK) ja Catlyn Kruusi (Triiton) vastu kaotati esimene geim 20:22, kuid teises õnnestus peale jääda 21:17 ning seejärel ka kolmandas napilt 23:21. Esimesena tabelisse paigutatud Mikk Õunmaa (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) võitsid Oskar Männiku ja Kertu Marguse (TÜASK) 21:18, 16:21, 21:12. Ulla Helm jõudis koos Andres Aruga veerandfinaali ka selles mänguliigis. Reedel minnakse kokku Kristjan Kaljuranna (TÜASK) ja Helina Rüütliga (Triiton), kes avaringis loovutasid oma vastastele geimides vastavalt kaheksa ja kolm punkti.