Tauri Kilk juunioridest Euroopa viies, meespaar üheksas

Serbia pealinnas Belgradis peetud juunioride Euroopa meistrivõistlustel sulgpallis päädisid laupäeval individuaalturniiri finaalidega.

Noormeeste üksikmängus ei loovutanud prantslane Alex Lanier nädala jooksul oma kuuele vastasele ainsatki geimi. Ei saanud sellega finaalis hakkama ka Jakob Houe, ehkki avageimis kogunes tema arvele 18 punkti ning geimi alguses oli taanlane isegi kaks korda eduseisus. Teist geimi dikteeris Lanier algusest lõpuni, saavutades ühe korra nii viis kui ka neli punkti järjest. Prantslane võitis 21:12 ning lubas finaalil kesta vaid 32 minutit. Meenutame, et veerandfinaalis oli Houe lõpetanud meie Tauri Kilgi teekonna.

33. Hugo Themas

Neidude üksikmängus sai kulla kaela kõige madalama asetusega mängija. Alles kümnendat paigutust omanud Kalojana Nalbantova kulges tabelist läbi nii, et esimene asetatud mängija tuli talle vastu alles finaalis. Mäng viienda asetusega Lisa Curtini (Inglismaa) vastu oli ka bulgaarlannale ainus, mis kolmandat geimi nõudis. Esimese neist võitis Curtin 21:14, teises jäi peale Nalbantova 21:17. Otsustavas geimis oli seis tasavägine Curtini eduseisuni 13:12. Siis inglanna murdus, loovutas vastasele kuus punkti järjest ning ehkki seejärel mäng taas tasakaalustus, võitis geimi (ja koos sellega kuldmedali) bulgaarlanna 21:16.

33. Elisaveta Berik

Noormeeste paarismängus jäid Belgradis kaotuseta Jakob Houe ja Christian Faust Kjær. Taanlased võitsid võistkondlikul turniiril kõik neli koos peetud kohtumist ning alistasid individuaalturniiril kõik viis vastaspaari. Viimastena said taanlaste karmi kätt tunda Daniel Franco ja Ruben Garcia Hispaaniast. Neile loovutati mõlemas finaaligeimis vaid 12 punkti. Meie Andrei Schmidti ja Hugo Themase neljandas ringis kolmes setis kaotajaks mänginud hispaanlased Ricardo Rettig ja Rodrigo Sanjurjo kaotasid veerandfinaalis Houle ja Kjærile 8:21, 10:21.

1. Jakob Houe ja Christian Faust Kjær (Taani, 1)
2. Daniel Franco ja Ruben Garcia (Hispaania, 4)
3. Natan Begga ja Baptiste Labarthe (Prantsusmaa, )
3. Hjalte Johansen ja Jeppe Søby (Taani)
9. Andrei Schmidt ja Hugo Themas
33. Mario Kirisma ja Robin Schmalz

Neidude paarismängus kuulus kuldmedal Hispaaniale. Nikol Carulla ja Lucia Rodriguez võitsid finaalis Lisa Curtinit ja Estelle Van Leeuwenit Inglismaalt 21:19, 21:16. Esimese asetusega Polina Buhrova ja Jana Sobko Ukrainast jäid pidama kolmandasse ringi, kus kaotati lõpuks pronksi teeninud Prantsusmaa paarile.

1. Nikol Carulla ja Lucia Rodriguez (Hispaania, 2)
2. Lisa Curtin ja Estelle Van Leeuwen (Inglismaa, 5)
3. Lucie Amiguet ja Vera Appenzeller (Šveits, 6)
3. Emma Irring Braüner ja Sofie Røjkjær (Taani)
17. Emili Pärsim ja Marelle Salu
33. Kadi Ilves ja Marta Emili Teller

Juunioride Euroopa parim segapaar on ette näidata prantslastel. Lucas Renoir ja Tea Margueritte ronisid finaali tabeli alumiselt poolelt, loovutamata neljale vastasele geimigi. Ei suutnud seda tava katkestada ka esimese asetusega sakslased Jarne Schlevoigt ja Julia Meyer. Finaalis loovutati neile geimides vastavalt 6 ja 16 punkti ning hõbemedaliga tuli leppida 28 minutit väldanud pallivahetuste kokkuvõtteks.

1. Lucas Renoir ja Tea Margueritte (Prantsusmaa, 4)
2. Jarne Schlevoigt ja Julia Meyer (Saksamaa, 1)
3. Hjalte Johansen ja Emma Irring Braüner (Taani, 8)
3. Jeppe Søby ja Sofie Røjkjær (Taani)
17. Robin Schmalz ja Marta Emili Teller
33. Andrei Schmidt ja Elisaveta Berik
33. Hugo Themas ja Marelle Salu

Individuaalturniiri kokkuvõttes kogunes medaliriike üheksa. Taanlased teenisid 8 (1+1+6) medalit, kuid prantslaste kolmest medalist olid kaks kullad (2+0+1). Hispaania ja Inglismaa said kaks medalit (vastavalt 1+1+0 ja 0+2+0), ühe kulla teenis Bulgaaria, hõbeda Saksamaa ning pronks said Poola, Soome ja Šveits.