Eurooplased teenisid MM-ilt ühe kulla ja ühe pronksi

Tokyos selgusid pühapäeval 27. korda sulgpallimängu maailmameistrid. Kulla üle said rõõmustada nelja riigi reketivirtuoosid, vähemalt üks medal jagus kümnele riigile. Edukaim maa oli Hiina viie medaliga (2+1+2), autasu jäi hiinlastel võitmata vaid meeste paarismängus.

Meeste üksikmängus krooniti viie-aastase vaheaja järel meistriks taas Viktor Axelsen. Kogu turniiri geimigi kaotamata edenenud mullune olümpiavõitjaks ja 2017 juba maailmameistriks kroonitud 28-aastane taanlane alistas viimases kohtumises üllatusfinalisti Kunlavut Vitidsarni (Tai, 16) 21:5, 21:16. Ehkki numbrid on tuntavalt taanlase poole kaldu, vältas finaal ise 50 minutit. Kui esimeses geimis ei lubanud Axelsen vastast kordagi ette, siis teises geimis pusiti tasavägiselt intervallini ning joogipudelid haarati tailase 11:10 eduseisus.  Kui pudelid jälle kotti pisteti, hakkas liiklus kulgema vaid ühes suunas. Axelsen sai ette 14:11 ning 20:12. Neli matšpalli suutis veerandfinaalis Singapuri esindava tiitlikaitsja auti löönud Vitidsarn küll veel tõrjuda, kuid viies tegi oma töö.

Poolfinaalis oli Axelsen Taiwani esireketi Tien Chen Chou alistamisele kulutanud isegi kaks minutit kauem, kuid siis olid ka numbrid tummisemad – 21:15, 21:17. Vitidsarn seevastu lõpetas hiinlase Junpeng Zhao unistused kullast 43 minutiga 22:20, 21:6.

1. Viktor Axelsen (Taani, 1)
2. Kunlavut Vitidsarn (Tai, 16)
3. Tien Chen Chou (Taiwan, 4)
3. Junpeng Zhao (Hiina)
5. Anthony Sinisuka Ginting (Indoneesia, 6)
5. Jonatan Christie (Indoneesia, 7)
5. Kean Yew Loh (Singapur, 8)
5. H. S. Prannoy (India)

Naiste üksikmängus jõudsid poolfinaalidesse kõik neli kõrgema asetusega mängijat, kuid päris edetabeli järgi kõik medalid siiski ei jagunenud. Mullu detsembris võidetud kulda kaitses Akane Yamaguchi. Jaapanlanna jaks käis poolfinaalis üle Se Young An’ist (Lõuna-Korea) 21:19, 21:12 ning veidi närviliseks kujunenud finaalis lõpuks ka Yufei Chen’ist (Hiina) 21:12, 10:21, 21:14. Avageimis sai Yamaguchi oma rütmi kätte intervalliks (11:9) ning mängu jätkudes loovutas vastasele veel vaid kolm punkti. Teine geim kulges poolfinaalis kolmes geimis maailma teise reketi Tzu Ying Tai (Taiwan) alistanud Chen’i dikteerimisel ning 12:6 ette saades kasvatas ta oma edu lõpuks 11 punktile. Kolmandaks geimiks sai Yamaguchi oma fookuse taas paika, pääses ette 8:1 ning tüüris mängu kodupubliku rõõmuks turvaliselt kullasadamasse.

33 – Kristin Kuuba

Meeste paarismängus eekord jõudis poolfinaali kaks paari Indoneesiast, kuid säravaimast medalist jäädi ikkagi ilma. Mohammad Ahsan ja Hendra Setiawan (3) alistasid laupäeval küll kaasmaalased Fajar Alfiani ja Muhammad Rian Ardianto (5) 23:21, 12:21, 21:16, kuid finaalis pidi tunnistama malaislaste Aaron Chia ja Wooi Yik Massoh’ (6) paremust 21:19, 21:14. Valitsevad maailmameistrid Takuro Hoki ja Yugo Kobayashi kaotasid veerandfinaalis indialastele, esimese asetusega Marcus Fernaldi Gideon ja Kevin Sanjaya Sukamuljo Indoneesiast lendasid sadulast kolmandas ringis, kaotades selle MM-i parimale Euroopa paarile Ben Lane’ile ja Sean Vendy’le Inglismaalt 15:21, 9:21.

1. Aaron Chia ja Wooi Yik Massoh (Malaisia, 6)
2. Mohammad Ahsan ja Hendra Setiawan (Indoneesia, 3)
3. Satwiksairaj Rankireddy ja Chirag Shetty (India, 7)
3. Fajar Alfian ja Rian Ardianto (Indoneesia, 5)
5. Sol-Gyu Choi ja Seung-Jae Seo (Lõuna-Korea, 10)
5. M.R. Arjun ja Dhruv Kapila (India)
5. Takuro Hoki ja Yugo Kobayashi (Jaapan, 2)
5. Ben Lane ja Sean Vendy (Inglismaa, 14)

Naiste paarismängus ei saanud ükski riik kahte medalit. Esimese asetusega Qingchen Chen ja Yifan Jia (Hiina) ei vankunud teist tiitliturniiri järjest. Tiitlikaitsjad lõpetasid poolfinaalis Mayu Matsumoto ja Wakana Nagahara (Jaapan) lootused vähemalt hõbedast (21:13, 21:14) ja finaalis So-Yeong Kim ja Hee-Yong Kong (Lõuna-Korea) unelmad kullast (22:20, 21:14). Korealased madistasid poolfinaalis üle pooleteise tunni Puttita Supajirakuli ja Sapsiree Taerattanachaiga (Tai) ning jäid lõpuks peale 21:16, 19:21, 25:23.

1. Qingchen Chen ja Yifan Jia (Hiina, 1)
2. So-Yeong Kim ja Hee-Yong Kong (Lõuna-Korea, 4)
3. Mayu Matsumoto ja Wakana Nagahara (Jaapan, 6)
3. Puttita Supajirakul ja Sapsiree Taerattanachai (Tai, 14)
5. Jongkolphan Kititharakul ja Rawinda Prajongjai (Tai, 7)
5. Nami Matsuyama ja Chiharu Shida (Jaapan, 5)
5. So-Hee Lee ja Seung-Chan Shin (Lõuna-Korea, 3)
5. Shuxian Zhang ja Yu Zheng (Hiina, 11)
33. Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel

Segapaarismängus lõpetasid esimese asetusega Siwei Zheng ja Yaqiong Huang (Hiina) otsustavalt peoperemeeste unistuse kahest kullast. Kolmanda asetusega Yuta Watanabe ja Arisa Higashino üle saadi 41 minutiga võitu 21:13, 21:16. Teist MM-i järjest hõbedale jäänud jaapanlastele jääb lohutuseks, et poolfinaalis saadi kindlalt 21:8, 21:6 jagu parimast Euroopa paarist Mark Lamsfussist ja Isabel Lohaust (Saksamaa).

1. Siwei Zheng ja Yaqiong Huang (Hiina, 1)
2. Yuta Watanabe ja Arisa Higashino (Jaapan, 3)