Eurooplased jõudsid MM-il kahte poolfinaali

Sulgpalli 27. MM-võistlustel Tokyos said viienda võistluspäeva õhtuks selgitatud kõik poolfinalistid ehk siis selgusid need üksikmängijad ja paarid, kes tänavustelt meistrivõistlustelt medaliga koju tagasi sõidavad. Kas medal on pronks, selgub juba laupäeval, kulda ja hõbedat jagatakse Tõusva päikese maa pealinnas pühapäeval, 28. augustil peetavates finaalides.

Meeste üksikmängus

on geimigi kaotamata edenenud mullu olümpiavõitjaks ning 2017 juba maailmameistriks kroonitud Viktor Axelsen. 28-aastane taanlane alistas veerandfinaalis probleemideta turniiri kuuenda asetuse Anthony Sinisuka Gintingi (Indoneesia) 21:10, 21:10. Poolfinaalis läheb ainsa eurooplasena kolmandasse ringi ehk 16 parema sekka pääsenud taanlane kokku Taiwani esireketi Tien Chen Chou’ga. Neljanda asetusega Chou pingutas veerandfinaalis kolm geimi indoneeslase Jonatan Christie vastu ning tuli kaotusseisust kenasti välja – 14:21, 21:11, 22:20.

Tabeli alumisel poolel kohtuvad poolfinaalis Kunlavut Vitidsarn (Tai, 16) ja Junpeng Zhao (Hiina). Tai kuninga alam mängis auti läinud sügisel MM-kulla võitnud Kean Yew Loh’ (Indoneesia, 8) 21:12, 17:21, 21:8, hiinlane jättis medalimängudest eemale viimase konkurentsi jäänud India sulgpalluri, alistades H. S. Prannoy 19:21, 21:6, 21:18. Kauaaegne maailma esireket ning nüüdki veel teise asetuse saanud Kento Momota kaotas kodupublikut kurvastades juba teise ringis just Prannoyle 17:21, 16:21. Kolmandas ringis mängis Prannoy lisaks üle oma kaasmaalase, eelmise MM-i pronksi Lakshya Seni 17:21, 21:16, 21:17.

Naiste üksikmängus

on poolfinaalid juba aasialannade siseasi, sest viimased muu maailma esindajad langesid veerandfinaalis. Finalistid selgitavad tiitlikaitsja Akane Yamaguchi (Jaapan, 1) ja Se Young An (Lõuna-Korea, 3) ning Yufei Chen (Hiina, 4) ja Tzu Ying Tai (Taiwan, 2) ehk siis nelja parema hulgas on mängijad, keda edetabel sinna ka ennustas. Yamaguchi sai veerandfinaalis mõlemas geimis 21:17 võidu endise esireketi Carolina Marini (Hispaania) üle, Chen alistas Michelle Lee (Kanada) 21:18, 21:17.

Avaringis Kristin Kuubast jagu saanud Leonice Huet (Prantsusmaa) kaotas kohe järgmises ringis Beiwen Zhangile (USA) 8:21, 14:21, viimane omakorda koatas kolmandas ringis An’ile 12:21, 10:21.

Meeste paarismäng

on samuti jäänud Aasia sulgpallurite pärusmaaks, kusjuures kaks medalit on endale kindlustanud indoneeslased. Poolfinaalides kohtuvad Fajar Alfian ja Muhammad Rian Ardianto (Indoneesia, 5) – Mohammad Ahsan ja Hendra Setiawan (Indoneesia, 3) ning Aaron Chia ja Wooi Yik Massoh (Malaisia, 6) – Satwiksairaj Rankireddy ja Chirag Shetty (India, 7). Valitsevad maailmameistrid Takuro Hoki ja Yugo Kobayashi kaotasid veerandfinaalis just indialastele, esimese asetusega Marcus Fernaldi Gideon ja Kevin Sanjaya Sukamuljo Indoneesiast lendasid sadulast kolmandas ringis, kaotades selle MM-i parimale Euroopa paarile Ben Lane’ile ja Sean Vendy’le Inglismaalt 15:21, 9:21.

Naiste paarismängu

ühes poolfinaalis on vastamisi nelja erineva koondise tipud. Esimese finalisti selgitavad tiitlikaitsjad Qingchen Chen ja Yifan Jia (Hiina, 1) ning Mayu Matsumoto ja Wakana Nagahara (Jaapan, 6), teise So-Yeong Kim ja Hee-Yong Kong (Lõuna-Korea, 4) ning Puttita Supajirakul ja Sapsiree Taerattanachai (Tai, 14). Eestit esindanud Kati-Kreet Marrani ja Helina Rüütli avaringis üle mänginud tailannad Benyapa Aimsaard ja Nuntakarn Aimsaard pidid „pillid kotti“ panema juba järgmises ringis, kus kaotati Matsumotole ja Nagaharale 17:21, 18:21. Euroopas seda mänguliiki valitseva bulgaarlannad Stoevad langesid seekord kolmandas ringis.

Segapaarismängus

on kindlasti finaalis üks Hiina paar, sest esimese asetusega Siwei Zheng ja Yaqiong Huang kohtuvad laupäeval neljandana tabelisse paigutatud Yilyu Wangi ja Dongping Huangiga. Teises poolfinaalis on lootusi ka Vanal Maailmal, sest valitsevad Euroopa meistrid Mark Lamsfuss ja Isabel Lohau (Saksamaa, 9) mängivad pronksist ilusama medali pärast Yuta Watanabe ja Arisa Higashinoga (Jaapan, 3).