Tauri Kilk lõpetas Belgradis veerandfinaalis, taanlane oli liiga tugev

Belgradis jätkuvatel juunioride Euroopa meistrivõistlustel kohtus Tauri Kilk noormeeste üksikmängus pääsu eest veerandfinaali 17-aastase Iirimaad esindava Matthew Cheungiga ja võitis 24 minutit väldanud pingutuse kindlalt, 21:14, 21:11.  Õhtupoolikul peetud veerandfinaalis kaotas Kilk aga värskele Euroopa võistkondlikule meistrile Jakob Houele (Taani) 15:21, 18:21.

Esimeses geimis ei pääsenud Kilk kordagi juhtima, aga suutis 7:12 kaotusseisus olles vähendada vahe ühele punktile, 11:12. Rohkem nõrkushetki tänavusel Danish Junior Cupil poolfinaali (Kilk jäi samal turniiril Gentoftes pidama veerandfinaali) jõudnud 18-aastane taanlane endale siiski ei lubanud ning tüüris geimi võidusadamasse numbritega 21:15.  Teises geimis oli Kilk ründavam ning pääses ette 8:6 ja 14:11. Paraku järgnes kenadele punktidele Kilgi poolt kohe ebaõnnestumiste seeria. Viimane neist andis Houele viis punkti järjest ning aitas taanlase ette 16:14. Veel korra jõudis Kilk viigini (17:17), kuid 18:19 kaotusseisu enam tasa teha ei suutnud. Houe võitis 21:18 ning kindlustas endale sellelt EM-ilt juba teise medali. Võistkondlikul turniiril käis Houe platsil viis korda ning kaotas vaid ühe kohtumise, oma ainsa üksikmängu prantslase Alex Lanier’ vastu.

Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Neljanda ringi kohtumist Cheungi vastu alustas teise asetusega Kilk korralikult, minnes ette 3:0 ja 4:2. Seejärel sai „soojaks“ ka aasia päritolu iirlane ning oli intervalliks ees 11:8. Mängu jätkudes sai Cheungi hoog siiski otsa, Kilk saavutas seitse punkti järjest ning pääses ette 15:11. Initsiatiiv oli haaratud ning geimilõpp kuulus tartlasele 6:3. Teises geimis kulges algus Cheungi juhtimisel seisuni 6:5. Seejärel haaras Kilk ohjad, minnes joogipausiks ette 11:6 . Eduseisul 14:10 teenis meie mees neli punkti järjest ning see murdis Cheungi vastupanu lõplikult.

Kilgi alistanud Houe on veerandfinalist ka noormeeste paarismängus koos Christian Faust Kjæriga. Just eelpoolnimetatud taanlastega läinuks õhtul kokku Andrei Schmidt ja Hugo Themas. Noormeeste paarismängus pidasid triitonlased neljandas ringis tõsise mõõduvõtu hispaanlaste Ricardo Rettigi ja Rodrigo Sanjurjoga. Avageim algas hästi, tartlased juhtisid 4:2, kuid seejärel jäädi kuueks punktiks kuivale. Hispaanlased olid intervalliks ees 11:8 ning suutsid sellise edu säilitada lõpuni – 21:18. Teises geimis oli Rettigi ja Sanjurjo suurim edu kaks korda kolm punkti. Geimi lõpp kulges punkt-punkti heitluses ning viigiseisult 19:19 õnnestus Schmidtil ja Themasel teenida kaks punkti järjest – 21:19. Kolmandat geimi ohjasid täielikult hispaanlased, joogipausiks juhtisid nad 11:6, edasi 16:9 ning lõpuks 21:14.