Tauri Kilk ning Andrei Schmidt ja Hugo Themas jätkavad EM-il 16 parema seas

Belgradis jätkuvatel juunioride Euroopa meistrivõistlustel teenis Tauri Kilk noormeeste üksikmängus teise võidu, alistades kolmanda ringi kohtumises soomlase Aleksi Mäki 21:15, 21:19. Teise asetusega tartlane alustas vägagi korralikult, minnes avageimis ette 11:5 ja 16:8. Viimaselt seisult õnnestus Mäkil küll neli punkti järjest tagasi mängida, kuid pöördepunktiks see aktsioon siiski ei saanud. Kilk võitis geimi kuuepunktilise eduga.

Teises geimis sai meie mees algedu 5:3, kuid siis haaras ohjad Mäki, juhtides 10:7, 12:9 ja 14:11. Seejärel sooritas äkilisemaid liigutusi ka Kilk, saavutades kuus punkti järjest ja minnes ette 17:14. Tartlase 18:15 eduseisul tegi soomlane viimase katse geimi päästa ning jõudis viigini 18:18, kuid õnneks mitte kaugemale. Kilk võitis minuti vähem kui pool tundi väldanud kohtumise teiselt matšpallilt.

Neljapäeval, Eesti aja järgi kell 13 astub Kilgile neljandas ringis ehk 16 parema seas vastu Iirimaad esindav 17-aastane Matthew Cheung, kelle perenimi viitab mõningasele aasia päritolule.

Samuti kolmandasse ringi jõudnud Mario Kirismal polnud neljanda asetusega prantslase Simon Baron-Vezilier’ vastu eriti võimalusi. Avageimis oli tallinlane ees 2:1, kuid edasi soolotses prantslane – 11:3, 18:6 ja lõpuks 21:7. Teises geimis punus Baron-Vezilier kohe eest ning võitis 21:8. Esimese ja viimase punkti mängimine mahtus 19 minutit sisse.

Noormeeste paarismängus tegid Andrei Schmidt ja Hugo Themas kahes geimis tuule alla ungarlastele Csanad Horvathile ja Kristof Tothile 23:21, 21:13. Avageim pöördus tasavägiseks alles pärast triitonlaste 7:2 ja 9:5 eduseisu. Ungarlased asusid ette 15:12, kuid Schmidt ja Themas viigistasid ja läksid omakorda juhtima 17:16. Ometi leiti end peatselt esimest geimipalli tagasi löömas (18:20). Kahe õnnestunud rünnakuga jõuti viigini 20:20 ja ehkki ungarlased jõudsid veel ühe geimpallini, krabasid võidu siiski Schmidt ja Themas 23:21. Ägeda geimilõpuga suudeti madjarite võiduind ka lõpetada, sest teises geimis oli algusest peale tablool Eesti lipu kohal rohkem punkte. Intervalliks olid meie mehed ees 11:6, kasvatasid mängu jätkudes edu kiiresti 16:6-le ja võitsid geimi neljandalt matšpallilt 21:13.

Schmidti ja Themase järgmine katsumus on neljapäeval hispaanlased Ricardo Rettig ja Rodrigo Sanjurjo. Võitjapaar jõuab veerandfinaali ehk kaheksa parema sekka.

Neidude paarismängu teises ringis kogusid Emili Pärsim ja Marelle Salu türklannade Ravza Boduri ja Cansu Ercetini vastu mõlemas geimis üheksa punkti. Avageimis läks Türgi paar pöördumatult ette 2:2, teises 4:4 viigiseisult. Mängu oli 20 minutit.

Segapaarismängus pidid Robin Schmalz ja Marta Emili Teller kolmandas ringis tunnistama Rodrigo Sanjurjo ja Nikol Carulla paremust. Kümnenda asetusega hispaanlased võitsid esimese geimi pärast 5:5 algust 21:13, teises soolotseti pärast viiki 3:3 numbritega 21:11.