Tauri Kilk ja Catlyn Kruus edenesid Riias teise ringi

Riias peetaval Futures Seriesi kategooriasse kuuluval sulgpalliturniiril Victor Latvia International 2023 jõudsid mõlemad põhitabelis figureerivad Eesti meesüksikmängijad teise ringi. Valikturniiri kaudu end 32 parema murdnud Tauri Kilk (Triiton) alistas tasavägises kohtumises hispaanlase Alvaro Leali 21:19, 21:17 ning kohtub laupäeva ennelõunal teise asetusega prantslase Valentin Singeriga. Kilk juhtis avageimis 3:1 ja 4:3, kuid jäi siis taha 5:10. Pärast intervalli (11:7 hispaanlasele) õnnestus tartlasel mäng võrdsustada ning seisult 13:16 minna ette 18:16. Leal jõudis küll veel korra viigini (19:19), kuid viimased kaks punkti teenis meie noormees. Teises geimis oli viimane viigiseis 6:6. Joogipausiks juhtis Kilk 11:7 ning mängu jätkudes juba 18:12. Hispaanlane suutis küll veel vahet vähendada, kuid kolmandalt matšpallilt sai Kilk siiski oma tahtmise.

Valitsev Eesti meister Karl Kert (Raul Musta SK) heitles poolaka Mateusz Danielakiga 40 minutit ning võitis 21:15, 25:23. Avageimis juhtis Kert algusest peale, teises oli ees 20:17, kuid vastasel õnnestus geimi (ja matši) lõppu veel 11 punkti võrra edasi nihutada. Teises ringis on Kerdi vastane Aria Dinata (Horvaatia).

Naiste üksikmängu jätkab avaringi järel Catlyn Kruus (Triiton), sest sai leedulannast Samanta Golubickaitest jagu 21:17, 21:13. Ramona Üprus (TÜASK) kaotas tugevale ukrainlannale Maria Korjaginale 19:21, 16:21. Kruusi ja leedulanna matši avageimis oli viimane viigiseis 13:13, seejärel läks Kruus ette 15:13 ja 19:15 ning võitis esimeselt geimpallilt. Teises geimis pääses Kruus viigiseisult 7:7 ette 12:7 ning murdis Golubickaite vastupanu otsustavalt, kasvatades 13:11 eduseisu 17:11-le. Kruusi järgmine vastane on kuuenda asetusega prantslanna Malya Hoareau.

Segapaarismängus mängisid kaks kogenud Eesti paari end kindlalt teise ringi. Kristjan Kaljurand ja Helina Rüütel alistasid Nikita Jeromenko ja Amina Lõssenko (Ukraina) 21:10, 21:11, Raul Käsner ja Kati-Kreet Marran said jagu kodustest konkurentidest Robin Schmalzist ja Kertu Margusest 21:18, 21:15. Mikk Õunmaa ja Ramona Üprus kaotasid seitsmenda asetusega prantslastele, Hannes Hani ja Emilia Šapovalova taanlastele.