Tauri Kilk mängis end Riias põhitabelisse

Kesknädalal Riias alanud Futures Seriesi kategooriasse kuuluval sulgpalliturniiril Victor Latvia International 2023 kulusid esimesed kaks mängupäeva valikturniirile, sest võõrustajad andsid mänguvõimaluse kõigile 277-le Läti pealinna reisinud mängijale.

Eestlastest pääses eelturniiri kaudu 32 parema üksikmängija sekka vaid Tauri Kilk (Triiton). Suvel rohkem noorsõduri baaskursuse kui sulgpalliga tegelenud tartlane kohtus valikturniiri otsustavas neljandas ringis reede hommikul Christian Tomiciga (Austria) ja võitis 21:17, 21:9. Avaringis oli Kilk vaba, teises võitis Eliel Melleri (Soome) 21:12, 14:21, 21:18 ja kolmandas Adarsh Palani Kumari (Inglismaa) 21:10, 21:14. Kolmandasse ringi jõudis lisaks Kilgile veel Siim Saarse, kuid seal pidi tunnistama Jonas Petkuse (Leedu) paremust 21:13, 21:12. Eesti meister Karl Kert on põhitabelis ning tema esimene vastane reedel on Mateusz Danielak (Poola), Kilk kohtub hispaanlase Alvaro Lealiga.

Naiste üksikmängus võitis sellest hooajast Triitoni värve kaitsev Emilia Šapovalova avaringis küll Nina Beckeri (Saksamaa) 21:14, 22:20, kuid teises ringis jäi Luna Šabanile (Horvaatia) mõlemas geimis alla 14:21. Põhitabelis alustavad reedel mänge Catlyn Kruus (kohtub leedulanna Samanta Golubickaitega) ja Ramona Üprus (vastaseks valikturniirilt tulnud Maria Korjagina Ukrainast).

Meeste paarismängus võitsid Hannes Hani ja Hugo Themas (Triiton) eelturniiri avamängus küll Läti paari, kuid otsustavas teises kohtumises tuli tunnistada poolakate 2:1 paremust. Põhitabelis on meie omadest Anton Berik – Mikk Õunmaa (Triiton), Robin Schmalz – Rannar Zirk ning neljanda asetusega Kristjan Kaljurand (TÜASK) – Raul Käsner (Triiton).

Naiste paare kogunes mängima vaid 29 ning selles mänguliigis valikturniiri ei peetud. Kati-Kreet Marranil ja Helina Rüütlil on esimene asetus ning avavoorus on nad vabad. Veel löövad kaasa Kertu Margus – Editha Schmalz, Catlyn Kruus – Ramona Üprus ja Laura-Liis Kale – Liis Kiik.

Segapaarismängus läbisid kolm meie paar eelvõistluse edukalt, neist vaid Robin Schmalzil ja Kertu Margusel tuli põhitabelisse pääsemiseks alistada kaks paari (Lätist ja Saksamaalt). Karl-Rasmus Pungas ja Laura-Liis Kale võitsid esmalt lätlasi ja et Saksamaa paar arvati kohe põhitabelisse, ei pidanud eestlased teist mängu pidamagi. Samamoodi läks Hannes Hanil ja Emilia Šapovaloval. Pärast 2:1 võitu soomlaste üle aitasid neid edasi teise asetusega taanlased.

Riia turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga