Tartlanna kaotas olümpiafestivali sõelmängus teise asetusega poolatarile

Slovakkias Banská Bystricas 2022 peetaval XVI Euroopa noorte olümpiafestivalil jäi  Emilia Šapovalova (TÜASK) neidude üksikmängus jagama 9.–16. kohta, sest kaheksandikfinaalis tuli alla vanduda teise asetusega poolatarile Maja Jankole 15:21, 18:21.

Avageimis kuulus algedu Šapovalovale, kes juhtis 2:0, 5:2 ja 7:5. Intervalliks oli aga ees juba Janko 11:10 ning mängu jätkudes suurendas vahe 15:10-le. Poola mängija võitis seisult 17:14 lõpuspurdi 4:1. Teises geimis tabas Šapovalova mängu mõõn 9:7 eduseisus. Vastane teenis seitse punkti järjest ja sai ette 14:9. Tartlanna ei andnud aga veel alla, võideldes välja viigi 18:18. Rohkemaks paraku jõudu ei jätknunud. Viimased kolm punkti kuulusid Jankole ja koos sellega kindlustas ta endale koha kaheksa parema seas.

Juba täna pärastlõunal peetavates veerandfinaalides on vastamisi Sofia Strömvall (Rootsi) – Maria Højlund Tommerup (Taani), Lucie Krulova (Tšehhi, 3) – Nella Nyqvist (Soome, 5), Leila Zarrouk (Šveits, 7) – Ravza Bodur (Türgi, 4) ja Vilte Paulauskaite (Leedu) – Maja Janko (Poola, 2).

Segapaarismängus alustatakse kohe sõelmängudega. Teisipäeval haigestumise tõttu üksikmängu viimases voorus vastasele loobumisvõidu andnud Andrei Schmidt ja Šapovalova on praeguse seisuga endiselt tabelis. Avaringis on Eesti paar vaba, teises tuleks neljapäeval, 28. juulil vastamisi minna kuuenda asetusega türklaste Bugra Aktasi ja Ravza Boduriga.