Tartlanna pääses olümpiafestivalil sõelmängudele

Slovakkias Banská Bystricas 2022 peetaval XVI Euroopa noorte olümpiafestivalil võitis Emilia Šapovalova (TÜASK) neidude üksikmängu 3. alagrupi viimases voorus Gruusia esindaja Elisabed Zumbulidze 21:18, 22:20 ning pääses nelja mängija seast teisena kaheksandikfinaali ehk 16 parema sekka. Ainsa kaotuse sai tartlanna esmaspäeval avaringis kolmanda asetusega Lucie Krulovalt (Tšehhi) 13:21, 12:21. Tšehhitar sai jagu ka ülejäänud kahest vastasest. Šapovalova astus kindla sammu edasipääsu suunas esmaspäevases teises kohtumises, alistades Carolin Rauneri (Itaalia) 21:19, 23:21.

Kohtumine kahes esimeses voorus kaotanud Zumbulidzega oli mõlemas geimis väga tasavägine. Avasetis pääses grusiinlanna juhtima 3:1 ja 5:2. Šapovalova viigistas neli korda ning oli omakorda ees intervalliks 11:9. Zumbulidze pääses veel korraks peale 12:11, kuid sealt edasi mindi geimi lõpuni Šapovalova juhtimisel. Suurema osa teisest geimist juhtis Gruusia sulgpallur, joogipaus saabus tema eduseisul 11:7. Šapovalova jäi taha veel 11:15, kuid noppis siis neli punkti järjest ja oli jälle mängus tagasi. Zumbulidze juhtis veel 18:16 ja viimast korda 19:18. Seisult 20:20 langesid selle kohtumise viimasteks jäänud kaks punkti siiski tartlanna kasuks.

Kolmapäeval, 27. juulil meie aja järgi kell 13 läheb Šapovalova 16 parema seas vastamisi teise asetusega Maja Jankoga (Poola). Tulemusest hoolimata on ta endale kindlustanud juba 9.–16. koha jagamise.

Noormeeste üksikmängus kaotas Andrei Schmidti (Triiton) esmaspäeval mõlemad kohtumised ning teisipäeval andis iirlasele Dylan Noble’ile loobumisvõidu. Neljandast alagrupist pääsesid sõelmängudele neljanda asetusega Romeo Makboul (Rootsi) ja Santiago Batalha (Portugal).

Segapaarismängus alustatakse kohe sõelmängudega. Schmidt ja Šapovalova avaringis vabad, teises lähevad neljapäeval, 28. juulil vastamisi kuuenda asetusega türklaste Bugra Aktasi ja Ravza Boduriga. Selle mänguliigi medalimängud peetakse laupäeval, 30. juulil.