Neli sulgpallurit lõpetasid olümpiafestivali kahe medaliga

Slovakkias Banská Bystricas lõppenud XVI Euroopa noorte olümpiafestivalil läksid sulgpalliturniiril kõik kolm esikohta erinevatesse riikidesse, kuid neljal mängijal õnnestus välja võidelda kaks medalit, neist Ravza Bodur (Türgi) võitis kulla ja hõbeda, Salomon Thomasen kulla ja pronksi, Mateusz Golaś (Poola) hõbeda ja pronksi ning Maria Højlund Tommerup (mõlemad Taani) kaks pronksi.

Neidude üksikmängus jõudis neljanda asetusega Bodur välja finaalmänguni, kus pidi tunnistama Soome noore tähe Nella Nyqvisti paremust. Avageimi türklanna küll võitis 22:20, kuid teises jäi viienda asetusega Nyqvist peale 21:16 ja kolmandas veelgi kindlamalt 21:14. Pronksmedali teenisid poolfinaalis Nyqvistile 14:21, 11:21 alla jäänud Tommerup ja Bodurile 8:21, 13:21 kaotanud Vilte Paulauskaite (Leedu). Kaheksandikfinaalis Emilia Šapovalova turniiri lõpetanud Maja Janko (Poola) kaotas veerandfinaalis just leedulannale 21:16, 23:25, 19:21. Alagrupis kolmest vastasest kahte võitnud Šapovalova jäi jagama 9.–16. kohta.

Segapaarismängus pidanuks Bodur ja tema kaasmaalane Bugra Aktas teises ringis kohtuma Šapovalova ja Andrei Schmidtiga, kuid triitonlase haigestumise tõttu pääsesid türklased kolmandasse ringi mänguta. Kuuenda asetusega Bodur ja Aktas pidasid kokku neli kohtumist ning ei loovutanud vastastele geimigi. Finaalis mängiti 21:16, 21:17 üle ka poolakad Mateusz Golas ja Janko. Pronksi said kaela sakslased Luis Pongratz ja Marie Stern ning taanlased Salomon Thomasen ja teise pronksi saanud Tommerup.

Noormeeste üksikmängus saatis edu asetamata mängijat Thomaseni. 50 minut väldanud finaalis kaotas taanlane avageimi neljanda asetusega Romeo Makbouli (Rootsi) vastu 19:21, kuid lõpetas teise geimi enda kasuks 23:21 ja kolmanda 21:15. Pronksiga pidid rahulduma teise asetusega Pascal Lin Cheng (Austria) ja esimese asetusega Golas (kaotas Andrei Schmidti alagrupi võitnud Makboulile 15:21, 18:21).