Tänavused noortemeistrid mängiti selgeks Jüris

Eesti noorte sulgpallurite aasta tähtsaim võistlus peeti nädalavahetusel Tallinna külje all Jüris, Lenne Sulgpallikeskuse väljakutel. Laupäeva õhtuks selgusid Eesti noorte meistrivõistlustel finalistid, pühapäevaks jäid vaid medalimängud. Neljas vanuserühmas kokku oli autasude poole vaatajaid 178, medaleid endid jagati välja 78. Kolm kuldmedalit teenisid Marti Joost (Nõo SK), Andre Looskari (Nõo SK), Kirsika Vaidla (TSKeskus) ja Oskar Laanes (Triiton), klubidest oli oodatult edukaim Triiton. Kui mullu võitsid meie mängijad 35 (10+16+9) medalit, siis tänavu 39 (11+17+11). Klubide medalitabel: Triiton 39 (11+17+11), Tallinna Sulgpallikeskus (TSKeskus) 18 (4+4+10), Nõo SK 8 (7+0+1), Veeriku Badminton 7 (1+3+3), Raul Musta SK 4 (2+1+1), TÜASK 2 (1+1+0).

U-17

Marti Joost (Nõo SK) alistas mullu U-15 üksikmängu finaalis Rasmus Roogsoo (Triiton), tänavu olid samad noormehed vastamisi ka uue vanuserühma viimases heitluses ning taas võitis tartumaalane tartlast, numbrid 21:14, 21:11. Pronksi võitles välja Priit Põder (Triiton) 21:12, 25:23 võiduga Oliver Hani (Triiton) üle.

Meespaarismängus lisasid Joost ja Roogsoo enda CV-sse ka uue vanuseklassi meistritiitli, Oliver Hani ja Priit Põder mängiti üle 21:6, 21:13. Pronksi said kätte Arturi Asperk ja Nikita Bezsonov (TSKeskus), võites Karl Jonas Lõhmust ja Jürgen Oravat (Triiton) 14:21, 21:16, 21:19.

Neidude finaalis mängisid kaks mullust võitjat, aasta tagasi U-15 vanuseklassis võidutsenud Marija Paskotši (Raul Musta SK) ning U-17 meister Emilia Šapovalova (Triiton). Paskotši võitis kindlalt avageimi 21:11, kuid teises jäi peale Šapovalova 21:14. Otsustav geim oli tasavägiseim ning lõppes lõpuks kodusaalis mänginud Paskotši kasuks 21:19. Pronks jäi Tallinnasse, sest Laura-Liis Kale (TSKeskus) võitis medalimängus Annabel Mutso (Triiton) 21:13, 24:22.

Neidude paarismängu finaalis lõi Paskotši palli koos Lumikki Liiasega (Triiton), vastasteks Karolina Pintšuk (TÜASK) ja Šapovalova. Kolme geimi nõudis ka see finaal ning lõpuks jäi peale asetuselt teine paar. Tartlased võitsid esimese geimi 21:15, kuid kaotasid teise 9:21. Kolmandaks geimiks kogusid Pintšuk ja Šapovalova end kenasti ja jäid peale 21:13. Pronksipaariks mängisid end Laura-Liis Kale (TSKeskus) ja Kadri Sepp (Raul Musta SK) 21:17, 21:15 võiduga Grettel Lutsu ja Kelli Muinasti (TSKeskus) üle.

Segapaarismänguks ühendasid Joost ja Paskotši jõud, Roogsoo partneriks oli Lumikki Liias. Finaal vältas kolm geimi ning lõppes Nõo – Tallinna kombinatsiooni eduks 21:15. Teises jäid peale triitonlased 21:16, kuid otsustava kolmanda geimi võitsid võrdsete heitluses Joost ja Paskotši 22:20. Pronksi teenisid Hani ja Šapovalova 21:19, 21:11 võiduga Jürgen Orava (Triiton) ja Karolina Pintšuki (TÜASK) üle.

Rasmus Roogsoo ja Marti Joost, mõlemad noppisid meistrivõistlustelt kolm medalit. Foto: Oleg Harchenko/ESL

U-15

Noormeeste üksikmängu finaal oli triitonlaste siseasi ning kolmegeimilise pallivahetuse järel õnnestus tabeli kolmandal tabeli esimene üle mängida. Oskar Laanes võitis avageimi 21:17, teises jäi peale Karl Mattias Pedai 21:18, kuid kolmandas taas Laanes 21:12. Kolmikvõidu kindlustas Triitonile Marten Põder 21:9, 21:13 võiduga Kaspar Sorge (TÜASK) üle.

Paarismänguks moodustasid Laanes ja Pedai tandemi, neile vastu astusid Põder ja Sorge. Madistati kolm geimi, esimese ja kolmanda võitsid võrdse tulemusega 21:14 Laanes ja Pedai, teises said võidu hilisemad hõbemedalistid 21:11. Pronks tuli samuti Tartusse, sest Tauri Jõudu (Veeriku Badminton) ja Kaspar Kaasik (Triiton) tegid tuule alla Koit Hallikule (Triiton) ja Gregor Kivisaarele (TSKeskus) 21:12, 21:19.

Neidude seas olid mõlemad medalimängud Triitoni päralt. Kulla pärast mängisid kaks kõrgema asetusega mängijat, Romili Vakk ja Kaisa Liis Lepp, pronksi saaja selgitasid Carmella Krislin Kruus (3.) ja Ilona Roogsoo (5.). Edetabeli loogika kehtis, sest Vakk võitis 15:21, 21:19, 21:10 ja Kruus 21:11, 21:16.

Naispaarismängu finaalis said kõik eelpoolnimetatud uuesti kokku, Lepp ja Vakk ühel ning Kruus ja Roogsoo teisel väljakupoolel. See finaal oli päeva üks ühepoolsemaid, sest Lepp ja Vakk võitsid 21:5, 21:8. Pronksi mängisid enda kaela Ellen Mai Lassi ja Marleen Lips (TSKeskus) 21:12, 21:19 eduga Katarina Babini ja Samantha Kajandiga (Triiton) mängides.

Segaparismängu finaal oli pühapäeval esimene ning selles olid Laanes ja Lepp võidukad Pedai ja Vaki üle 23:21, 15:21, 21:18. Pronks oli juba enne vastavat kohtumist Triitoni oma – Põder ja Kruus võitsid medalimängus oma klubikaaslasi Kaspar Kaasikut ja Ilona Roogsood 21:12, 21:17.

U-13

Poiste seas tunnistas vaid võite Andre Looskari. Esimese asetusega Nõo noormees tegi üksikmängu finaalis Karl-Markus Kasekampiga (Triiton) jõuvahekorrad selgeks juba avageimi 21:9 eduga. Teine geim oli küll pisut tasavägisem, kuid sellegi võitis Looskari, 21:12. Pronksi teenis ka tabelis kolmandaks arvatud Rando Penner (Nõo SK) 21:18, 22:24, 21:16 võiduga Ilmari Asperki (TSKeskus) üle. Viimane oli mullu U-11 klassi teine mees.

Paari mängis Looskari klubikaaslase Penneriga ning ühendatud jõud tagas mõlemas geimis 21:16 võidu Asperki ja Hendrik Jekimovi (TSKeskus) üle. Kolmanda koha said Morten Rozental ja Viiralt Salumaa (Veeriku Badminton), võites Raul Grossi ja Hugo Järveltit (Raul Musta SK) 13:21, 21:17, 21:17.

Tüdrukute üksikmäng lõppes samuti favoriidi eduks, sest Kirsika Vaidla (TSKeskus) võitis Mia-Liis Miguri (Veeriku Badminton) 21:13, 21:18. Migur pidi hõbedaga leppima ka aasta tagasi nooremas vanuserühmas mängides. Pronksimängus võitis Ellen Mai Lassi (TSKeskus) kolmes geimis klubikaaslase Margaret Lipsu.

Vaidla ja Lips krooniti võitjateks naispaarismängus, hõbe jäeti Migurile ja Eileen Pärsimile (Triiton), finaal lõppes numbritega 21:12, 21:11. Kolmas koht toodi Tartusse, selle vormistasid triitonlannad Maria Berik ja Maria Kornejeva 21:11, 21:7 võiduga Mia-Marleen Kale ja Liisa Külasalu (TSKeskus).

Segapaarismängus teenisid Looskari ja Vaidlaga kulla koos, finaalis mängiti üle Asperk ja Lips 21:14, 21:18. Pronksi said Hendrik Jekimov ja Ellen Mai Lassi (TSKeskus), neljanda kohaga pidid leppima Taaniel Mehine ja Mia-Liis Migur (Veeriku Badminton).

U-11

Kõige tillemad keskendusid vaid üksikmängule. Poiste seas vahetas Morten Rozental (Veeriku Badminton) mulluse neljanda koha nüüd kulla vastu. Finaalis pidi esimese asetusega tartlase 21:10, 21:12 paremust tunnistama Alfred Perv (Triiton). Pronksikarva medali sai enda kaela Raimond Vaidla (TSKeskus), saades jagu Kevin Sulkovskist (Triiton) 21:15, 21:9.

Tüdrukute finaal jäi kahjuks poolikuks, sest avageimi 21:16 võitnud Berit Prii (Veeriku Badminton) pidi teises geimis 9:15 kaotusseisus olles mängu vigastuse tõttu pooleli jätma. Nii võitis meistrikulla Keiti Sild (Triiton). Pronks tuli samuti Triitonile, sest Kirsikka Bianka Liias sai Eliise Varresest (TSKeskus) mõlemas geimis jagu 21:16.

Triitoni medalivõitjad 2023. aasta Eesti noorte meistrivõistlustel. Foto: Oleg Harchenko/ESL

Noorte meistrivõistlustel Triitoni vastutava peatreenerina tegutsenud Mihkel Talts tõdes, et järjepidevalt ning hästi treeninud sportlased suudavad just sellisel võistlusel enda tugevad küljed esile tuua ja enda paremuse maksma panna. “Võistlus oli Triitonile väga edukas. Tuli häid võite ja ka nappe kaotusi, aga geimilõppude tasavägised seisud ongi tihtipeale loterii, kummale poole võit kaldub,” lisas Talts.