Kuuba lõpetas veerandfinaalis

AIG FZ Forza Irish Openil teise asetusega Kristin Kuuba peab Dublinist lahkuma pärast veerandfinaali, sest Bulgaaria tõusva tähe Kalojana Nalbantova üle ta reedel võitu ei saanud. 17-aastane maailma 88. reket alistas edetabeli 48. reketi 38 minutiga 21:16, 21:15.

Esimeses geimis oli eestlanna algus ilus, ta juhtis 4:1 ja 5:2 ning ehkki vastane teenis seejärel neli punkti järjest ning läks ise juhtima, sai Kuuba jälle ette 8:7 ja 9:8. Joogipausiks juhtis siiski Nalbantova 11:9. Mängu jätkudes vähendas Kuuba kaotusseisu korraks ühele punktile (12:13), kuid vastase järgmisele 4:0 aktiivsuspuhangule enam vastata ei suutnud. Bulgaarlanna läks ette 17:12 ning hoidis vahet lõpuni.

Teises geimis juhtis Kuuba vaid ühe korra, 1:0. Nalbantova rebis kiiresti ette 4:1 ja 9:2 ning intervalliks 11:3. Kuubal õnnestus küll neli punkti järjest noppida, kuid ohtlikuks ta oma noorele vastasele enam ei saanud. Viieteistkümnes punkt seisuks 15:19 oli kõik.

Veel reede õhtul peetavates poolfinaalides võitis Yu-Chi Yang (Taiwan) Léonice Huet’ (Prantsusmaa) 21:14, 21:10 ning Haruna Konishi (Jaapan) Nalbantova 21:16, 22:20. Seega on Dublinis laupäeval aasialaste finaal.