Kuuba alustas Dublinis raskete võitudega

Eesti esireket Kristin Kuuba kogub sel nädalal olümpiamängudele pääsemise punkte Iirimaal. Dublinis peetaval International Challenge’i kategooriasse kuuluval AIG FZ Forza Irish Openil kohtus tartlanna avaringis Anna Siess Rybergiga (Rootsi) ja võitis 21:19, 16:21, 21:17.

Valikturniiril juba kolm vastast alistanud ja põhitabelisse tõusnud rootslanna hakkas teise asetusega Kuubale vihaselt vastu. Meie sulgpallur läks küll pärast Rybergi algedu (3:1, 5:4) ise ette 9:5 ja 13:7, kuid vastane sai mängu tagasi ja jõudis kolme järjest teenitud punktiga viigini 19:19. Rohkem ta õnneks punkte ei saanud.

Teises geimis olid juhtohjad rohkem Rybergi käes. Kuuba viimane eduseis oli 9:8, edasi juhtis rootslanna 12:9 ja 14:11, kuid jooksutas seejärel oma mängu kinni ning Kuuba jõudis viigini 14:14. Kolmandast geimist siiski pääsu ei olnud, sest Ryberg rebis ette uuesti 19:14 ning lõpetas geimi teiselt geimpallilt.

Otsustavas geimis sai Ryberg ette 4:1 ja joogipausiks 11:9, kuid pärast seda õnnestus Kuubal initsiatiiv haarata ja punkti-paariga ette saada. Seisult 19:17 saavutas matši lõpetamiseks vajalikud kaks punkti just tema. Võitja selgitamine võttis selles kohtumises aega kuus minutit vähem kui tunni.

Teist korda tuli Kristin platsile meie aja järgi neljapäeva hilisõhtul, tema teise ringi kohtumine Ania Setieni vastu oli algama märgitud kohaliku aja järgi kell 21. Hispaania sulgpallur pidi esimeses ringis samuti kolm geimi vaeva nägema, sest Milena Schnider (Šveits) alistus alles pärast 57 minutit väldanud matši 19:21, 21:16, 12:21.

Ei pääsenud sellegi kohtumise võitja hotelli puhkama kahe geimi järel. Avageim seda küll Kuubale ennustas, sest 3:4 pealt läks meie esireket 5:0 ja 9:0 aktiivsuspuhangu toel ette 17:5 ning lõpetas geimi tosina minutiga seisuks 21:7. Pingelangus pole aga spordis kunagi kuigi hea abimees olnud. Teises geimis ei suutnud Kuuba kordagi juhtima minna. 2:2 viigiseisult haaras ohjad Setien – 8:3 ja 11:6. Joogipausilt tulles parandas Kuuba kaotusseisu küll 9:11-le, kuid edasi tegi vastane jälle seda, mida ise tahtis ning võitis 18 minutit väldanud geimi 21:10.

Kolmandas geimis jätkus tasavägisust esimeseks tosinaks punktiks. Seisult 6:6 sai Setieni jaks otsa. Kuuba läks ette 14:6 ning mõõtis hispaanlannale teise geimi eest samaga tagasi – 21:10. Kohtumine vältas 46 minutit.

Reedeses veerandfinaalis on Kristin Kuuba vastane Kalojana Nalbantova (Bulgaaria). 17-aastane bulgaarlanna kuulub maailma edetabelis samuti esisaja sekka, viimati oli ta 88. kohal (Kuuba on praegu 48.).

Eesti meeste esireket Karl Kert kaotas kesknädalal valikturniiri avaringis rootslasele Filip Karlborgile 10:21, 13:21, kuid neljapäeval pääses koos soomlase Juha Honkaneniga meespaarismängus teise ringi. Hõimurahvaste ühistöö aitas alistada iirlased Declan Bennetti ja Richard Kongi 21:16, 21:14.

Teises ringis Taiwani paari Yueh Lin Chani ja Bo Rong Chu vastu Karli ja Juha mäng enam nii lennukalt ei kulgenud. Avageimis ei pääsetud kordagi ette ja kaotati 11:21, teises ei suudetud viiest punktist enamat.

Irish Openi turniiritabelid

Tartlased mängisid Hispaanias

Triitoni mängijad Anton Berik ja Mikk Õunmaa tegid kaasa Iberdrola Spanish Internationalil Blanca Donas. Valikturniiril meie paar osalema ei pidanud, põhitabelis tuli aga avaringis tunnistada prantslaste Natan Begga ja Baptiste Labarthe’i paremust. Avageimi võitsid neljanda asetusega tartlased 24:22, kuid kaotasid teise 17:21 ja kolmanda 15:21. Prantslased langesid konkurentsist veerandfinaalis.

Segapaarismängus oli Mikk Õunmaal ja Ramona Üprusel (TÜASK) samuti neljas paigutus ning neil õnnestus ka üks võit teenida. Avaringis alistati prantslased Erwan Hamel ja Clemence Gaudreau 21:18, 21:14. Teises ringis tuli vastu veel üks prantslaste duett. Tartlased võitsid küll avageimi 21:16, kuid kaotasid teise 20:22 ja kolmanda juba kindlamalt 13:21 ning veerandfinaali ei pääsenud.

Kaheksa parema sekka oli asja aga Üprusel üksi, kes alistas avaringis Diede Odijki (Holland) 21:14, 18:21, 21:14 ja teises Elena Phani (Prantsusmaa) 19:21, 21:16, 21:14. Leona Lee (Inglismaa) oli aga juba liiga kõva – tartlanna kaotas turniiri tulevasele võitjale 7:21, 14:21.