Eesti sai Inglismaa vastu silma pähe

Võistkondlike EM-võistluste valikturniiri teise vooru kohtumises oli Eesti sulgpallikoondise vastaseks Milton Keynesis võõrustaja Inglismaa. Viiekordse Euroopa meistri vastu saadi üks võidupunkt (Kristin Kuuba naiste üksikmängus).

1 – MEESTE ÜKSIKMÄNG
Mikk Järveoja – Harry Huang 7:21, 8:21

Järveoja jäi 2016. aastal kahekordseks Euroopa noortemeistriks kroonitud Huangi vastu kohe taha 0:6, kuid suutis seejärel kosuda ning parandada kaotusseisu 5:8-le. Poolajaks oli ees siiski 19-aastane Huang 11:5 ning ka mängu jätkudes oli tema platsil mitmekülgsem ja täpsem. Vaid üheksa minutit kestnud avageim kuulus Huangile 21:7. Teise geimi alguses sai Järveoja 2:0 juhtida ning kuraditosina pallivahetuse järel oli tema kaotusseis vaid 6:7, kuid edasi pani Huang oma paremuse taas maksma. Poolajaks ees 11:7 ning lõpuks 21:8. Matš kestis 21 minutit.

2 – NAISTE ÜKSIKMÄNG
Kristin Kuuba – Grace King 21:16, 21:10

Maailma edetabelis 59. kohal paiknev Kuuba oli edetabeli 698-nda vastu selge favoriit, aga edetabel on siiski pelgalt edetabel. Tartlanna läks 1:0 juhtima, kuid King oli visa ning Kuubal oli tegemist, et poolajaks siiski 11:6 edu saavutada. Geimi teises pooles suutis Eesti esireket oma kerge edu säilitada ning 14 minutit kestnud pallivahetustes peale jääda 21:16. Tasavägist mängu jätkus ka teise geimi esimeseks pooleks. King juhtis viimast korda 6:5, seejärel pääses üha enam maksvusele Kuuba mitmekülgsus. Pausini jõuti seisul 11:8 ning jätkates suutis inglanna juurde saada veel vaid kaks punkti. 27 minutit kestnud matšiga viigistas Eesti üldseisu.

Kristin Kuuba. Foto: Oleg Harchenko/ESL

3 – MEESTE PAARISMÄNG
Kristjan Kaljurand/Raul Käsner – Ben Lane/Sean Vendy 15:21, 12:21

2018. aasta meeskondlikul EM-il Inglismaaga hõbeda saanud Lane ja Vendy mängisid Eesti meisterpaarist kindlamalt. Servi vastuvõtuga hätta jäänud Kaljurand ja Käsner jäid avageimis taha 2:7 ning vaid neli minutit kestnud mängu järel oldi poolajaks maas 3:11. Kaotusseisus 11:20 ei loovutatud inglastele siiski vajalikku 21. punkti võitluseta, see tuli alles siis, kui enda kontole oli neli punkti järjest juurde nopitud. Teises geimis libisesid inglased ette viigiseisult 4:4 ja olid pausiks ees 11:8. Jõudude vahekord ei muutunud ka mängu jätkudes, 23-aastane Milton Keynesis elav Lane ja 24-aastane Šotimaalt Orkney saarelt pärit Vendy lõpetasid 23 minutit kestnud mängu teiselt matšpallilt seisuks 21:12, viies Inglismaa ette 2:1.

4 – NAISTE PAARISMÄNG
Catlyn Kruus/Helina Rüütel – Chloe Birch/Lauren Smith 17:21, 13:21

Euroopa mängudel Minskis naispaarina hõbeda teeninud Birch ja Smith võitsid avageimi 21:17, ehkki Kruus ja Rüütel olid poolajaks ees 11:10 ja juhtisid veel 12:10. Viigiseisult 15:15 õnnestus inglannadel teenida neli punkti järjest ning seda vahet triitonlannad enam tagasi mängida ei suutnud. Geim 13 minutiga vastastele 21:17. Teises geimis jäid Kruus ja Rüütel poolajaks taha 6:11, parandasid siis kaotusseisu 11:13-le, kuid rohkemaks 25-aastane Birch ja temast neli aastat vanem Smith enam võimalust ei andnud. Seisul 13:20 maandus pall Rüütli tõrjelöögist võrgus ning Inglismaa sai kohtumise ja kogu matši võiduks vajaliku punkti.

5 – SEGAPAARISMÄNG
Raul Käsner/Kristin Kuuba – Chris Adcock/Gabrielle Adcock 14:21, 11:21

Segapaarismängus saatsid inglased meie Käsneri ja Kuuba vastu oma koondise raudvarad, kahekordsed Euroopa meistrid (2017, 2018) ja MM-ilt samas mänguliigis hõbeda (2011) ja pronksi (2017) teeninud õde-venda Gabrielle ja Chris Adcocki. Seni harva koos mänginud Käsner ja Kuuba kuulsuste vastu aukartust ei tundnud, geimi algus käidi kenasti koos. Eduseisult 6:5 said inglased ette 10:6 ja vaheajaks 11:8. Seisult 13:11 sooritasid 31-aastane vasakukäeline Chris ja temast aasta noorem paremakäeline Gabby kenakese spurdi seisuks 19:11, kuid geim kuulus neile siiski alles kolmandalt geimpallilt 21:14. Teise geimi saatus otsustati sisuliselt juba esimese kuue serviga. Adcockid juhtisid 6:0 ja olid intervalliks ees 11:5. Rahulikult kulgeti lõpuni, inglased võitsid teiselt matšpallilt 21:11.

ROOTSI – UNGARI 4:1

Teise vooru esimeses kohtumises avas võiduarve Rootsi, saades Ungarist jagu 4:1. Avamängu järel jäid rootslased küll kaotusseisu, sest Felix Burestedt jäi alla Gergely Krauszile 15:21, 15:21, kuid Ashwathi Pillai tõi tabloole viigiseisu, alistades Daniella Gonda 7:21, 21:12, 21:10. Paarismängudes ei loovutanud rootslased vastastele enam geimigi. Joel Hansson ja Melker Zickerman-Bexell võitsid Krauszi ja Gergö Pyteli 21:17, 21:18, Moa ja Tilda Sjöö said jagu Vivien Sandorhazist ja Laura Sarosist 21:10, 21:13 ning Zickerman-Bexell ja Johanna Magnusson olid paremad Pytelist ja Gondast 21:13, 21:15.

Inglismaal on kahe vooru järel kaks võitu, Rootsil ja Eestil üks võit ja üks kaotus, laupäeval kell 12 viimases voorus Eestiga kohtuval Ungaril kaks kaotust.

Otseülekandeid Milton Keynesi kohtumistest saab jälgida Badminton Englandi YouTube’i kanalilt SIIT.