Taanlastel on kullalootus alles kõigis mänguliikides

28. Euroopa meistrivõistlustel Kiievis mängiti reedel selgeks poolfinalistid ning selgusid medaliga koju sõitvad üksikmängijad ja paarid. Pronksiomanikud saavad selgeks tänastes poolfinaalides (algavad kell 14.30), meistrimedal ja hõbe jagatakse Ukraina pealinnas välja pühapäeval.

Meeste üksikmängus

rikkus taanlaste nelikvõidu soomlane Kalle Koljonen, kes alistas Raul Musta jaoks turniiri lõpetanud Rasmus Gemke 21:15, 21:19. Kolmanda asetusega taanlasest jagu saanud 27-aastane soomlane paikneb Mustast BWF-i edetabelis vaid seitse kohta kõrgemal. Koha pärast finaalis mängib Helsingis sündinud ja kasvanud Koljonen tiitlikaitsja ja maailma teise reketi Viktor Axelseniga. Taanlane edestas veerandfinaalis kaheksanda asetusega prantslast Thomas Rouxeli 21:14, 21:15.

Tabeli alumisest poolest edenesid finalisti setitama taanlased Anders Antonsen ja Hans-Kristian Solberg Vittinghus. Teise asetusega Antonsen, kel EM-ilt seni vaid üks hõbe (2017), sai raskusteta hakkama eelmise EM-i pronksi prantslase Brice Leverdeziga 21:12, 21:13, neljandana tabelisse asetatud nelja aasta taguse EM-i pronksimees Vittinghus pidi viienda asetusega hollandlase Mark Caljouw’ alistamiseks vaeva nägema kolm geimi 21:19, 17:21, 21:15.

Viktor Axelsen. Foto: bwfbadminton.com

Naiste üksikmängus

on tiitlikaitsja Carolina Marin seni pidanud väljakule tulema vaid kaheks matšiks, reedel sai EM-il oma karjääri jooksul juba neli kulda võitnud hispaanlanna puhkepäeva, sest tema vastaseks jõudnud taanlanna, kolm aastat tagasi Huelvas üheks pronksivõitjaks olnud Line Højmark Kjærsfeldt andis loobumisvõidu. Poolfinaalis tuleb esireketile vastaseks viienda asetusega Neslihan Yigit Türgist, kelle vastu kogus kolmandana tabelisse paigutatud Yvonne Li Saksamaalt mõlemas geimis 16 punkti.

Taanlasteta ei mängita poolfinaale aga selleski mänguliigis, selle eest kandis hoolt Line Christophersen. Seitsmenda asetusega Christophersen loovutas oma koondisekaaslasele Julie Dawall Jakobsenile geimides vaid 9 ja 8 punkti. Šotimaale naiste üksikmängus EM-i ajaloos juba kaks hõbemedalit toonud ja nüüd oma kolmanda finaali poole teel olev Kirsty Gilmour kaotas oma veerandfinaalis Lianne Taniga (Belgia) küll avageimi 18:21, kuid võitis järgmised kaks 21:13 ja 21:14.

Meeste paarismängus

rahmeldati kolmes veerandfinaalis kolm geimi, vaid kolmanda asetusega venelased Vladimir Ivanov ja Ivan Sozonov said inglaste Matthew Clare’i ja Max Flynni vastu palli lüües õhtule 21:11, 21:13 ülekaalu järel. 2014. aastal võidetud esimesele kuldmedalile teise lisamiseks peab Venemaa paar laupäeval jagu saama ka teise asetusega Marcus Ellisest ja Chris Langridge’ist. Inglased jõudsid nelja hulka 16:21, 21:12, 26:24 võiduga sakslaste Jones Ralfy Janseni ja Peter Käsbaueri üle.

Tiitlikaitsjad Kim Astrup ja Anders Skaarup Rasmussen võitsid Prantsusmaad esindavate vendade Christo ja Toma Junior Popovi vastu avageimi 21:12, kuid kaotasid teise 19:21. Otsustavas kolmandas olid jõuvahekorrad jälle paigas – 21:9 taanlastele ning neljandat EM-i järjest ollakse medalikohal. Veel teiseski veerandfinaalis olid vastamisi Inglismaa ja Saksamaa paarid ning selles saatis edu sakslasi. Viienda asetusega Mark Lamsfuss ja Marvin Seidel lõid ühe astme võrra kõrgema paigutuse saanud Ben Lane’i ja Sean Vendyt 21:15, 17:21, 21:19.

Naiste paarismängus

pole ühelgi riigil poolfinaalis kahte paari. Taanil see võimalus oli, kuid Amalie Magelund ja Freja Ravn kaotasid tiitlikaitsjatele Gabriela ja Stefani Stoevale Bulgaariast 12:21, 17:21. Õed Stoevad lõpetasid teises ringis kindlakäeliselt (21:5, 21:10) meie Kati-Kreet Marranist ja Helina Rüütlist jagu saanud venelannade Viktoria Kozõreva ja Maria Suhhova EM-i. Poolfinaalis tuleb bulgaarlannadel jõudu katsuda veel ühe Taani duoga, sest kolmanda asetusega Maiken Fruergaard ja Sara Thygesen võitsid Šveitsi paari Aline Müllerit – Jenjira Stadelmanni 21:16, 21:14.

Tabeli alumises pooles liiguvad finaalikursil teise asetusega Chloe Birch ja Lauren Smith. Võistkondliku EM-i vahele jätnud inglannad olid 21:10, 21:14 paremad Linda Eflerist ja Isabel Herttrichist Saksamaalt. Laupäeval tulevad neile vastu eelmiselt EM-ilt pronksiga naasnud Selena Piek ja Cheryl Seinen. Neljanda asetusega hollandlannad lõpetasid veel ühe Taani paari medalimõtteid. Kuuenda asetusega Alexandra Bøje ja Mette Poulsen võitsid küll esimese geimi 21:17, kuid edasi enam nii hästi ei sujunud – 19:21 ja 12:21.

Segapaarismängus

oli esimese asetusega Marcus Ellise ja Lauren Smithi tööpäev murevaba, sest 2017 Koldingis pronksi võitnud Iiri perepaarist Sam Magee ja Chloe Magee said inglased jagu 21:7, 21:11. Seevastu nende partnerid poolfinaalis Mathias Christiansen ja Alexandra Bøje pidid vaeva nägema kolm geimi ja end kaotusseisust välja võitlema. Neljanda asetusega taanlased kaotasid prantslastele Ronan Labarile ja Anne Tranile esimese geimi 13:21. Teine võideti 21:13 ning närvide mängus ka kolmas 21:19.

Tabeli alumisel poolele serveerisid üllatuse Rodion Alimov ja Alina Davletova. Kuuenda asetusega Venemaa paar ei vääratanud kummaski geimi otsustavate punktide mängimisel ning teisena tabelisse paigutatud Thom Gicquel ja Delphine Delrue Prantsusmaalt pidid Kiieviga hüvasti jätma – 18:21, 18:21. Teel finaali on nüüd Alimovil ja Davletoval nüüd vaid üks takistus, kolmanda asetusega sakslased Mark Lamsfuss ja Isabel Herttrich. Kolm aastat tagasi nagu Ellis ja Smithki pronksi teeninud sakslased olid 21:8, 21:12 paremad Robin Tabelingist ja Selena Piekist Hollandist.