Laanes ja Rüütel kaotasid Kiievis poolakatele, Must jäi alla taanlasele

Euroopa meistrivõistlustel Kiievis ei suutnud Eesti sulgpalluritele esimest võitu tuua ka Mihkel Laanes ja Margit Rüütel (BWF 120.), sest segapaarismängu avaringi kohtumises kaotati kolmapäeva ennelõunal poolakatele Paweł Śmiłowskile ja Magdalena Świerczyńskale (BWF 72.) 16:21, 19:21.

2018. ja 2019. aastal Poola meistrivõistlustel hõbeda teeninud paar sai avageimis algedu, kuid tartlased jõudsid viigini (4:4) ning pääsesid korraks juhtimagi (6:5). Paraku vaid korraks. Poolakad olid intervalliks ees 11:10, kuid pärast puhkepausi saavutati neli punkti järjest ning eduseisu enam ei loovutatud. Neljateistkümne minutiga oli esimene vaatus läbi.

Teist geimi alustasid Laanes ja Rüütel innukamalt, minnes kaotusseisust 2:3 ette 5:3, 7:5, 10:8 ja 11:9. Białystokist pärit Śmiłowski ja Baranowo sulgpalliklubi esindav Świerczyńska kolmandaks geimiks siiski võimalust ei andnud. Viimaselt viigiseisult 12:12 läksid poolakad ette 14:12 ja 18:15 ning jõudsid seisul 20:16 esimese matšpallini. Laanes ja Rüütel suutsid mängu lõppu küll kolm pallivahetust edasi lükata, kuid neljadal matšpallil said poolakad oma tahtmise. Kohtumine kestis 32 minutit.

Eesti koondise viimane lootus oli nüüd Raul Must, kes õhtupoolikul kohtus meeste üksikmängu teises ringis taanlase Rasmus Gemkega. Eestlase nime järel on BWF-i edetabelis praegu number 87., taanlasel 12., kuid kohtumise visuaal erilist tasemevahet märgata ei andnudki. Oodatult võitis küll Gemke (21:13, 21:14), kuid Mustal oma mängu pärast häbi tunda küll ei maksaks. Nii näiteks jõudis Eesti meister teises geimis julgete ja täpsete ründelöökidega 1:6 kaotusseisust viiginumbriteni 8:8, sundides vastasele korduvalt peale pikki pallivahetusi. Kiievi kolmandat asetust omav Gemke oli siiski mõlema geimi teises pooles kindlam. Esimeses geimis loovutas ta vaheajaseisult 11:7 mängu jätkudes meie mehele veel kuus, teises 11:9 juhtides viis punkti. Matš kestis 41 minutit.

Eesti sulgpalluritele sai tänavune EM sellega ühtlasi otsa, neljast kohtumisest ei suudetud võita ainsatki ning ka geimivõit jäi saavutamata.