Taanlaste kullalootus jäi alles vaid üksikmängudes

28. Euroopa meistrivõistlustel Kiievis selgusid laupäeval seekordsed pronksisaajad ning need, kes võistluste viimasel päeval veel võistlust jätkavad ning kulla peale mängivad. Finaalid algavad Ukraina pealinnas pühapäeva keskpäeval, esimesena on kavas segapaarismäng, järgnevad naiste ja meeste üksikmäng, meeste paarismäng ning viimasena naiste paarismäng.

Meeste üksikmängus

poolfinaalid üllatusi ei pakkunud. Reedel võiduga Rasmus Gemke üle taanlaste nelikvõidu rikkunud soomlane Kalle Koljonen kohtus tiitlikaitsja ja maailma teise reketi Viktor Axelseniga ning uuesti üllatada enam ei suutnud. Taanlane võitis mõlemad geimid võrdse skooriga 21:14 ning kohtub finaalis oodatult oma kaasmaalase Anders Antonseniga. Teise asetusega Antonsen pingutas samuti jõudu kokku hoidvalt, alistades  ja Hans-Kristian Solberg Vittinghusi 21:14, 21:17.

Naiste üksikmängus

oli tiitlikaitsja Carolina Marin (Hispaania) pärast reedest puhkepäeva (taanlanna Line Højmark Kjærsfeldt andis talle loobumisvõidu) poolfinaalis väge täis, alistades viienda asetusega Neslihan Yigit Türgist 40 minutiga 21:18, 21:9. Esimeses geimis kogu aja tagaajaja rolis olnud Yigit vähendas geimi lõpus vahe korraks ühele punktile (18:19), kuid rohkemaks võimu polnud.

Taanlasteta ei mängita finaali selleski mänguliigis, selle eest kandis hoolt Line Christophersen. Seitsmenda asetusega Christophersen võitis Šotimaale naiste üksikmängus EM-i ajaloos kahe hõbemedali kõrval ka esimese pronksi toonud Kirsty Gilmouri 21:13, 7:21, 21:10.

Carolina Marin. Foto: hkopenbadminton.org

Meeste paarismängus

on finaalis Venemaa ja Saksamaa vastasseis. Kolmanda asetusega Vladimir Ivanov ja Ivan Sozonov jõudsid kullamängule tänu 21:15, 21:10 võidule teise asetusega inglaste Marcus Ellise ja Chris Langridge’i üle. Taanlased Kim Astrup ja Anders Skaarup Rasmussen mängisid end neljandat EM-i järjest medalikohale, kuid 2018. aastal võidetud tiitli kaitsmine lõppes laupäeval kaotusega viienda asetusega sakslastele Mark Lamsfuss ja Marvin Seidelile 21:23, 17:21.

Naiste paarismängus

tiitlikaitsjatel nelja parema seas probleeme polnud – Gabriela ja Stefani Stoeva võitsid Taani duot Maiken Fruergaardi ja Sara Thygeseni 21:16, 21:10. Finaalis hakkavad neile palli üle võrgu tagasi lööma teise asetusega Chloe Birch ja Lauren Smith. Inglannad olid 21:18, 21:16 paremad sarnaselt eelmise EM-iga pronksiga leppima pidanud Selena Piekist ja Cheryl Seinenist. Hollandi kodakondsetel oli sel turniiril neljas asetus.

Segapaarismängus

said esimese asetusega Marcus Ellis ja Lauren Smith 21:17, 21:19 jagu neljanda asetusega taanlastest Mathias Christiansenist ja Alexandra Bøjest. Tabeli alumiselt poolelt sammusid neile vastu Rodion Alimov ja Alina Davletova. Kuuenda asetusega Venemaa paar oli veerandfinaalis jagu saanud teisena tabelisse paigutatud Thom Gicquelist ja Delphine Delrue’st Prantsusmaalt ning poolfinaalis võeti rajalt maha ka kolmanda asetusega sakslased Mark Lamsfuss ja Isabel Herttrich. Kolm aastat tagasi pronksi teeninud sakslased võitsid küll esimese geimi 22:20, kuid kaotasid selgelt teise 14:21. Otsustavas geimis oli heitlus äärmiselt tasavägine. Lamsfuss ja Herttrich juhtisid 20:18, 21:20 ja 22:21, kuid ikkagi andsid edu käest ja kaotasid 22:24.