Taanist veerandfinaal, Tšehhimaalt auhinnakohad

Alates 4. jaanuarist muutumatuna püsivas juunioride maailma edetabelis kolmandal kohal paiknev Tauri Kilk (Triiton) võitles end Taanis Gentoftes peetud Danish Junior Cupil 2022 veerandfinaali. Seal pidi esimese asetusega tartlane tunnistama seitsmendana tabelisse paigutatud peruulase Adriano Viale Aguirre paremust. Kilk võitis küll avageimi 21:17, kuid kaotas teise tasavägises lõpuheitluses 19:21 ning kolmanda 17:21. Kohtumine kestis neli minutit alla ühe tunni.

59 meesjuunioriga tabelis oli Eesti juunioride meister reedel avaringis vaba. Teises ringis oli tema vastas taanlane Sune Juul Ørskov. 25 minutit kestnud vastasseisus võitis tartlane avageimi 21:17 ja teise veelgi kindlamalt, 21:13. Pääsu eest veerandfinaali alistas Tauri laupäeva pärastlõunal veel ühe taanlase Daniel Rogeri 22:20, 21:16.

Kilgi potentsiaalne finaalivastane Paul Tournefier (Prantsusmaa) mängis end finaali kodupubliku viimase lootuse Christian Faust Kjæri vastu. Esikoha sai 21:19, 21:11 eduga taanlane.

Danish Junior Cup 2022

***
Eesti U-13 ja U-15 vanuseklassi paremik lõi kaasa rahvusvahelisel turniiril Tšehhi Vabariigi pealinnas Prahas. Yonex Czech Youth Internationalil 2022 oli osalejaid nii palju, et esmalt mängiti alagruppides ning parimad pääsesid play-offi. U-15 vanuseklassis edenesid neljapäeval ja reedel peetud turniiridelt põhitabelisse Rasmus Roogsoo, Oliver Puhtla, Priit Põder (kõik Triiton), Marti Joost (Nõo SK) ja Karl Mattias Pedai (Valge Hani), hiljem lisati neile ka alagrupis kaks võitu ja ühe kaotuse teeninud Kaspar Sorge (TÜASK) ja Marten Põder (Triiton).

Seal sammusid võidult võidule Roogsoo ja Joost, kes kolm vastast järjest alistades jõudsid välja omavahelisse finaali. Kahjuks oli kõigis kolmes mänguliigis osalenud triitonlase mängukoormus tema jalgadele ebamugaval väljakukattel olnud nii suur, et finaalist tuli tervise hoidmiseks loobuda ning nii sai Joost turniiril esikoha mänguta. Veerandfinaali jõudis lisaks nimetatutele ka tegelikult veel noorema vanuseastme poiss Sorge, kes pidi seal tunnistama Joosti paremust 21:13, 21:9. Poolfinaalis võitis Joost taanlase Jannick John Galan Mogenseni 22:24, 21:18, 21:10, Roogsoo oli kahes tasavägises geimis üle tšehhist Vojtěch Strejčekist 21:18, 23:21.

Marti Joost ja Rasmus Roogsoo. Foto: Toomas Joost

Noormeeste paarismängus meisterdasid Marti Joost ja Rasmus Roogsoo end finaali, kus aga tuli tunnistada tšehhide Kryštof Coufali ja Filip Titěra paremust 21:7, 21:16. Karl Mattias Pedai ja Priit Põder andsid oma veerandfinaalis veel ühele Tšehhi paarile loobumisvõidu.

Tüdrukute üksikmängus kombineerisid end 16 parema sekka Romili Vakk, Annabel Mutso (mõlemad Triiton) ja Marija Paskotši (Tondiraba SK), neist kõige kaugemale jõudis viimane, kelle Sofia Belobrovtšuk Ukrainast peatas 21:16, 21:12 võiduga poolfinaalis. Mutso kaotas sellele samale ukrainlannale teises ringis 8:21, 9:21, Vakk jäi alla Lucie Tománkovále (Tšehhi) 17:21, 20:22. Turniiri võitis kohalik mängija Amélie Maixnerová, alistades finaalis kolmes geimis Belobrovtšuki.

Neidude paarismängus eestlannad pjedestaalile ei jõudnud, sest Lumikki Liias ja Marija Paskotši kaotasid kaheksa parema seas Ela Bieleschovále (Slovakkia) ja Natalia Galovale (Austria) 21:8, 17:21, 15:21 ning Kaisa Liis Lepp – Romili Vakk jäid samuti kolmes geimis alla  Lucie Šuhajovále ja Lucie Tománkovále (Tšehhi) 14:21, 22:20, 18:21.

Segapaarismängus olid laupäeval peetud kolmanda ringi kohtumises omavahel vastamisi Priit Põder – Annabel Mutso ja Rasmus Roogsoo – Lumikki Liias. Viimased võitsid 21:17, 21:13 ning alistasid kahes järgmises ringis ka kaks Ukraina paari. Finaal tšehhide Filip Titěra ja Amélie Maixnerová vastu enam nii hästi ei edenenud, see kaotati 14:21, 9:21.

U-13 vanuseklassis mängisid poistest end alagrupist edasi Marten Põder ja Kaspar Sorge. Play-offis oli edukam Sorge, kes võitudega kahe tšehhi sulgpalluri üle jõudis välja finaali. Sel oli taanlane Marvin Jakob Galan Mogensen talle siiski veel liiga kõvast puust – 11:21, 14:21. Põder mängis end veerandfinaali, kus kaotas serblasele Aleksa Radovanovićile 6:21, 18:21. Paarismängus olid tartlased aga võitmatud. Finaalis tehti tuul alla ka Radovanovićile ja tema kaasmaalasele Danilo Stevanovićile 21:17, 21:15.