Eesti tulevikutähed mängivad Taanis ja Tšehhimaal

Pärast läinud laupäeval Veerikul peetud võistkondlikke karikavõistlusi siirdusid mitmed Eesti noortetipud uuel nädalal turniiridele välismaale. Hetkel juunioride maailma edetabelis kolmandal kohal paiknev Tauri Kilk (Triiton) on Taanis Gentoftes peetaval Danish Junior Cupil 2022 koguni esimese asetusega.

59 meesjuunioriga tabelis oli Eesti juunioride meister reedel avaringis vaba. Teises ringis oli tema vastas taanlane Sune Juul Ørskov. 25 minutit kestnud vastasseisus võitis tartlane avageimi 21:17 ja teise veelgi kindlamalt, 21:13. Pääsu eest veerandfinaali tuleb Tauril laupäeva pärastlõunal jagu saada veel ühest taanlasest, Daniel Rogerist.

Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Kilgi potentsiaalne finaalivastane on teise asetusega Paul Tournefier (Prantsusmaa). Kui tabel paika peab, peaks meie mees poolfinaalis kohtuma kolmanda asetusega Yohan Barbieriga (Prantsusmaa) ning Tournefier veel ühe prantslase, neljanda asetusega Simon Baron-Vezilier’.

Danish Junior Cup 2022

***

U-13 ja U-15 vanuseklassi paremik lööb kaasa rahvusvahelisel turniiril Tšehhi Vabariigi pealinnas Prahas. Yonex Czech Youth Internationalil 2022 on osalejaid nii palju, et esmalt mängiti alagruppides.

U-15 vanuseklassis edenesid neljapäeval ja reedel peetud alagrupiturniiridelt põhitabelisse (24 mängijat) Rasmus Roogsoo, Oliver Puhtla, Priit Põder (kõik Triiton), Marti Joost (Nõo SK) ja Karl Mattias Pedai (Valge Hani). Neist neli esimest võitsid täisedu kolme võiduga ka oma neljaliikmelise alagrupi, Pedai sai edasi kolmeliikmelisest grupist. Pedai pidi neist ainsana platsile tulema ka põhitabeli avaringis, kus ta alistades tšehhi Jan Bednáři 21:17, 21:18. Kõik viis peavad oma teise ringi mängu laupäeval. Alagrupiga piirdusid kaks võitu ja ühe kaotuse teeninud Kaspar Sorge (TÜASK) ja Marten Põder (Triiton) ning kõik kolm kohtumist kaotanud Oskar Laanes (Triiton).

Tüdrukute üksikmängus on end 16 parema sekka mänginud Romili Vakk, Annabel Mutso (mõlemad Triiton) ja Marija Paskotši (Tondiraba SK). Alagrupiturniiriga pidid piirduma triitonlased Lumikki Liias (1 võit/2 kaotust) ja Kaisa Liis Lepp (1/2).

Noormeeste paarismängus on Marti Joost – Rasmus Roogsoo ning Karl Mattias Pedai – Priit Põder jõudnud veerandfinaali. Teise ringi jäid pidama Oskar Laanes – Oliver Puhtla. Neidude paarismängus tagasid koha kaheksa parema seas Lumikki Liias – Marija Paskotši ning Kaisa Liis Lepp – Romili Vakk. Segapaarismängus on laupäeval peetavas kolmandas ringis omavahel vastamisi Priit Põder – Annabel Mutso ja Rasmus Roogsoo – Lumikki Liias. Oskar Laanes ja Kaisa Liis Lepp kaotasid teises ringis tšehhidele.

U-13 vanuseklassis mängisid poistest end alagrupist edasi Marten Põder ja Kaspar Sorge. Paarismängus on tartlased koos jõudnud poolfinaali, kus vastamisi minnakse tšehhide Albert Kňazovčíku ja Johan Kňazovčíkuga.