Sulgpalli punktisüsteem ei muutu

Laupäeval virtuaalselt peetud Rahvusvahelise Sulgpalliföderatsiooni (BWF) 82. aastakoosolekul oli ühe tähtsama küsimusena arutlusel mängu punktisüsteemi muudatus. Liikmesliitudele esitati hääletamiseks ettepanek loobuda kolme geimi ja 21 punkti formaadist (kiideti heaks augustis 2006) ning võtta kasutusele viiest parem ja 11 punkti süsteem. Matši võitmiseks tuleks sel juhul võita kolm geimi, seisul 10:10 mängitakse edasi kuni üks mängijatest on saanud kahepunktilised edu, kuid seisult 14:14 oleks 15. punkti saaja geimi võitja.

Uue punktisüsteemi kehtestamine nõudnuks kahe kolmandiku hääletajate toetust, kuid et poolthääli kogunes 187 ja vastuhääli 95, siis jäi ühe (!) vastuhääle toel jäi kehtima praegune süsteem. Esimest korda püüti kehtivat punktisüsteemi muuta 2018. aastal, kuid ka siis ei leidnud ettepanek vajalikku toetust.

Uue süsteemi toetajate (nende ridadesse kuulub ka Euroopa alaliit) arvates muudaks see mängud pealtvaatajatele põnevamaks, pakuks senisest enam ja kiiremaid lõpplahendusi, kohtumised muutuksid lühemaks ning ühepoolsed mängud saaksid kiiremini peetud.

BWF-i presidendiks valiti kolmandaks nelja-aastaseks ametiajaks tagasi 1996 olümpiavõitjaks kroonitud taanlane Poul-Erik Høyer.