Veerandfinaalid mängitakse Huelvas eestlasteta

Edela-Hispaania sadamalinnas Huelvas peetav 140 000 dollari suuruse auhinnafondiga HSBC BWF World Tour Super 300 kategooria turniir Spain Masters 2021 sai Eesti esireketitele neljapäeval lõplikult otsa. Kui Raul Must pidi kõrvale astuma kesknädalal, siis meie naisi tabas sama saatus päev hiljem. Naiste paarismängus kolmanda asetuse saanud Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (BWF 43.) pidid Hispaanias piirduma vaid ühe kohtumisega. Kuu alguses Portugali lahtistel finaalis mänginud Triitoni paar oli avaringis vaba, teises ringis olid neljapäeva pärastlõunal nende vastas Jessica Hopton ja Jessica Pugh Inglismaalt (BWF 456.). Mängiti kolm geimi ning inglannad võitsid 21:9, 12:21, 21:12. Naiste üksikmängus jäi kaheksanda asetusega Kristin Kuuba alla Léonice Huetile (Prantsusmaa) 19:21, 21:9, 18:21.

Paarismängus andsid tartlannad avageimi sisuliselt ära kohe algusega, kui mõne minutiga jäädi taha 0:9. Intervalliks olid Jessicad ees 11:5 ning mängu jätkudes nende edu vaid kasvas, küündides mitmel korral kümne punktini. Kuraditosina minutiga oli avageim otsas. Teises geimis tegutsesid Marran ja Rüütel kindlamalt, kuid ometi lasti 5:1 eduseisul moonduda 6:8 kaotusseisuks. Õnneks suudeti punktide kaotamise reelt siiski maha hüpeta ning joogipausiks oldi 5:0 spurdi toel ees 11:8. Geimi teises pooles suudeti ärakukkumist vältida ning 17:11 eduseisust võideti 21:12.

Otsustavas geimis jäi Triitoni paar taha 0:2, kuid saavutas seejärel kolm punkti järjest. Paraku jäi 3:2 seis meie paarile ka selle mängu viimaseks. Hopton ja Pugh libisesid ette 9:3, juhtisid puhkepausiks 11:4 ja ei lubanud eestlannadel plaani Suur tagasitulek ellu viia. Marrani ja Rüütli kaotusseis ei vähenenud põrmugi (6:13, 7:15, 10:20) jäi lõpp saabus kolmandalt matšpallilt.

Kuuba ei leidnud otsustavas geimis võidu võtit

Kuuba teel veerandfinaali seisis Léonice Huet (BWF 109.). Eeloleval reedel 21-aastaseks saav prantslanna pääses 16 parema sekka mänguta, sest tema vastane Isabel Zhong (USA) loobus. Kuuba ja Huet olid varem kohtunud ühe korra, 2018. aasta Estonian Internationalil võitis eestlanna 21:19, 21:10. Nüüd on seis viigiline. Kuuba jäi avageimis taha 2:6, kuid suutis viigistada ja ettegi minna (8:7), kuid vaheajaks oli taas kaotusseisus (9:11). Võrdne mäng jätkus, kuid viigiseisult 17:17 teenis Huet kaks punkti järjest ning hetk hiljem jõudis kahe geimpallini. Teine neist tõi ka võidu, sest Kuuba tõrje maandus võrgus.

Teise geimi algus oli tasavägine kuni prantslanna 6:3 eduseisult korraga eksima hakkas. Kuuba teenis kümme (!) vastuseta punkti ning 13:6 edu enam käest ei andnud. Esimeselt geimpallilt saabus 21:9 ja mäng jätkus. Kolmanda geimi algus kulges nii nagu teise lõpp, sest Kuuba pääses ette 5:2. Edu kasvatamise ideed said aga seejärel äkitselt otsa. Huet lennutas paar palli tagajoonele ja sundis meie mängija võrgu ees eksima ning pääses omakorda juhtima 9:7. Mõttepausile mindi siiski tartlanna 11:10 eduseisus. Viimast korda oli Kuuba otsustavat geimi juhtimas 14:13, edasi oli rohkem mänguõnne prantslannal, kes 18:18 viigiseisult ka viimased kolm punkti enda kontole noppis.