Schmidt ja Themas saavad Uppsalas mängida ka pühapäeval

Swedish Junior 2023-l Uppsalas jäi noormeeste üksikmängus meie tippude laeks veerandfinaal. Andrei Schmidt võitis kolmandas ringis kaasmaalase Chris Robin Taltsi 21:11, 21:16, kuid veerandfinaal lõppes kuuendana asetatud tartlasele 16:21, 12:21 kaotusega esimese asetusega Oleski Titovile (Ukraina). Viimane oli kolmandas ringis jagu saanud Rene Leemanist 21:15, 21:7. Teise asetusega Hugo Themas edenes hommikul veerandfinaali 21:8, 20:22, 21:14 võiduga Andy Lojanderi (Rootsi) üle, kuid kaheksa parema hulgas jäi alla sakslasele Luis Pongartzile 16:21, 12:21.

Noormeeste paarismängus mängisid Schmidt ja Themas end veenvalt poolfinaali. Teise asetusega triitonlased mängisid teises ringis üle Swann Hardi ja Louis Morini (Prantsusmaa) 21:13, 21:8 ning veerandfinaalis Felix Lindebladi ja Filip Swahni (Rootsi) mõlemas geimis 21:14. Pühapäevases poolfinaalis tulevad eestlastele vastu rootslased Victor Morskogen ja Daniel Ström.

Neidude paarismängus jõudsid Elisaveta Berik ja Emili Pärsim välja veerandfinaali. Teises ringis alistati Rootsi paar Linnea Bogg ja Edith Lindahl 21:17, 21:13. Kaheksa parema seas oma kolmandat asetust siiski õigustada ei suudetud, sest Amalie Kjalkele ja Rosalina Langhoffile Taanist jäädi alla 16:21, 19:21. Kadi Ilves ja Marta Emili Teller kaotasid teises ringis Alice Molinile ja Matilda Ståhlele (Rootsi) 15:21, 15:21.

Segapaarismängus jõudsid Themas ja Berik 21:8, 21:10 võiduga Simon Schenki ja Anna-Lena Zorni (Saksamaa) üle veerandfinaali, kus kaotati rootslastele Mio Molinile ja Sofia Strömvallile 14:21, 16:21. Ülejäänud kaks Eesti paari kaotasid teises ringis sakslastele. Tregert Gustav Värv ja Heili Merisalu pidid alla vanduma Danial Iman Marzuanile ja Constanze Winnefeldile 9:21, 17:21, teise asetusega Schmidt ja Pärsim Mark Niemannile ja Marie Sophie Sternile 15:21, 18:21.

U-17 vanuseklassi turniiril jäid Marti Joost ja Priit Põder noormeeste üksikmängus pidama kolmandasse ringi, mõlema peatajaks osutus ukrainlane. Nõo SK kasvandik Joost kaotas Serhi Maruštšakile 18:21, 18:21, Priit Põder Vladislav Kuninile 13:21, 18:21.

Joost ja Rasmus Roogsoo alustasid paarismängu kahe napi võiduga kolmes geimis kahe Rootsi paari üle. Ludvig Lindgren ja Gustav Stavbom jäid meie meestele alla 21:23, 21:13, 23:25 ning Sigge Askeroth ja William Fjällby järgmises ringis 21:15, 19:21, 23:25. Veerandfinaalis enam kolme geimi vaja polnud, prantslased Gaspard Leriche ja Orphé Queton-Bouissou olid paremad 21:9, 21:15.