Triiton oli nii Reykjavikis kui ka Uppsalas esindatud poolfinaalis

Eesti sulgpallurite laeks selle nädala välisturniiridel jäi kaks esindatust poolfinaalides. RSL Iceland Internationalil Reykjavikis olid Eesti värvid pühapäeval esindatud naiste paarismängu poolfinaalis. Islandi pealinnas esimese asetuse saanud Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel mängisid neljanda asetusega Abbygael Harrise ja Annie Lado (Inglismaa) vastu ning kaotasid kahes geimis, ehkki mõlemas oldi ka lubavas eduseisus.

Avageimis olid Harris ja Lado intervalliks ees 11:10, kuid mängu jätkudes olid Marran ja Rüütel initsiatiivikamad, said paaril korral kahepunktilise edu (16:14, 18:16) ja jõudsid esimestena ka geimpallini (20:19). Paraku järgnes tõrje auti, inglannade rünnak võrgu ette ning tagatipuks veel üks enda ebaõnnestunud tõrje ning geim kaotati 20:22.

Teises geimis läks Marran ja Rüütel kiiresti ette 5:0, kuid agressiivsust ja otsustavust nappis ning vastased tulid järele. 20-aastane Lado ja temast aasta vanem Harris võitsid tänavu koos Ungari Internationali ning näitasid ladusat koostööd ka nüüd. Eesti paar juhtis viimast korda 8:7, joogipausiks olid taas ees inglannad 11:9 ning midagi ei muutnud ka hingetõmbepaus. Lado ja Harris said ette 18:12 ning lõpp oli vaid vormistamise küsimus. Teiselt matšpallilt kõik lõppeski, 21:13. Teiseks finalistiks said teise asetusega Katharina Fink ja Yasmine Hamza (Itaalia), kes alistasid Aline Mülleri ja Caroline Raclozi (Šveits) 14:21, 21:14, 21:8. Finaalis said 21:13, 21:18 võidu inglannad.

Reykjaviki turniiritabelid

+ + + + +

Swedish Junior 2023-l Uppsalas mängisid Andrei Schmidt ja Hugo Themas end veenvalt poolfinaali. Teise asetusega triitonlased domineerisid teises ringis Prantsusmaa ning veerandfinaalis Rootsi paari üle ning kohtusid pühapäeval poolfinaalis veel ühe Rootsi esinduse, Victor Morskogeni ja Daniel Strömiga. Tuliseid pallivahetusi jätkus 52 minutiks, geime tuli mängida kolm. Neist esimese võitsid triitonlased 21:17, teises jäädi 15 punkti peale. Otsustavas geimis tõi lahenduse alles 46. punkti mägimine. Mänguõnn naeratas rootslastele, kes võitsid 24:22. Finaalis õnn enam rootslastele ei naeratanud, sest David Eckerlinile ja Simon Kraxile Saksamaalt kaotati 10:21, 12:21.

Turniiritabelid Uppsala U-19

+ + + +
Eesti naiste esireket Kristin Kuuba mängis lõppeval nädalal Super 500 kategooria turniiril Jakartas, kuid pidi Daihatsu Indonesia Mastersil reketid pakkima juba avaringi järel. Eestlannast 21:17, 21:6 jagu saanud Zhiyi Wang (Hiina) mängis end välja poolfinaali, kus kaotas Se-Young An’ile (Lõuna-Korea) 9:21, 21:10, 16:21. An oli võidukas ka finaalis, alistades Carolina Marini (Hispaania) 18:21, 21:18, 21:13.

Jakarta turniiritabelid

+ + + +

Cathlyn Kruus loobus Islandi-reisist oma kohustuste tõttu Austria sulgpalliliigas. Tartlanna klubi ASKÖ Traun pidas nädalavahetusel Austria 1. Bundesliga kaks kohtumist. Laupäeval võõrustas ASKÖ kodusaalis samuti liidrikoha pärast konkureerivat ASV Pressbaumi ja kaotas 3:5. Ühe kolmest võidust tõi klubil Kruus, olles üksikmängus parem Carina Meinkest 21:15, 21:13. Paaris koos Sabina Balutiga kaotati Alžbeta Basovale ja Meinkele 15:21, 21:17, 20:22.

Pühapäeval oli ASKÖ vastaseks kodus tabeli neljas Union BSC Wolfurt. Sedapuhku sobis Trauni sulgpallurite mäng ladusamalt, sest kohtumine võideti 6:2. Kruusil seekord hästi ei läinud. Üksikmängus tuli tal tunnistada Kate Ludiki paremust, ehkki avageimi võitis Kruus 23:21. Teises jäi peale Mauritiuse kodanikust kolmekordne Aafrika meister 21:19 ja kolmandas 21:14. Paarismängu kaotasid Kruus ja Balut Lena Kremmelile ja Ludikile 15:21, 16:21.

ASV Pressbaumil on kaheksa vooru järel 26 punkti, ASKÖ Traun jääb maha kahe ja Badminton Mödling juba kümne punktiga.