Roogsoo, Themas ja Mitchell võidutsesid ka pühapäeval

Triitoni sulgpalliklubi korraldusel peetud Estonian Youth Internationali teine päev kuulus paarismängudele, samuti peeti kolmes vanuseklassis võistlus üksikmängus neile, kelle tase veel eliidi omale alla jääb ehk B-liiga.

Paarismängudest

U-13 poistest saatis edu Triitoni mängijaid Koit Hallikut ja Kaspar Kaasikut, kes Andre Looskari ja Rando Penneri (Nõo SK) mängisid üle 18:21, 22:20, 21:7. Esimese asetusega Marten Põder (Triiton) ja Kaspar Sorge (TÜASK) andsid Hallikule ja Kaasikule poolfinaalis loobumisvõidu, Oskar Laanes (Triiton) kaotas koos lätlase Oskars Bajārsiga poolfinaali Nõo poistele.

Tüdrukute seas jäid võitmatuteks esimese asetusega Veeriku Badmintoni paar Marta Helena Pallon ja Mirtel Värv. Esikohamäng Triitoni esindajate Jandra Jagomägi ja Ilona Roogsoo vastu lõppes numbritega 21:18, 21:15. Marta Berik ja Maria Kornejeva jäid pidama veerandfinaali. Segapaarismänguski pidasid asetused paika, sest number üks Marten Põder ja Romili Vakk (Triiton) võitsid number kahte Oskar Laanest ja Kaisa Liis Leppa (Triiton) 21:17, 21:19.

U-15  vanuseklassis rihtis Rasmus Roogsoo (Triiton) laupäevase võidu järel esikohta ka mõlemas paarismängus ning soovid täitusid. Meespaarismängus vormistas ta selles koos Marti Joostiga (Nõo SK). Finaalis polnud leedulastel Benediktas Kamantauskasel ja Nojus Tenikaitisel  meie poistele suurt midagi vastu panna – 21:8, 21:14. Priit Põder ja Sten Soopalu (Triiton) jäid just neile leedulastele poolfinaalis alla. Jakob Kalmus ja Rasmus Vaglakes (Triiton) mängisid end kaheksa parema sekka.

Marti Joost ja Rasmus Roogsoo. Foto: Toomas Joost

Segapaarismängus pidasid Roogsoo ja Lumikki Liias kolm mängu ning said kolm kindlat võitu, finaalis 21:9, 21:9 Sam Lindbergi (Soome) ja Maria Mitchelli (Inglismaa) üle. Priit Põder ja Annabel Mutso jäid pidama veerandfinaalis, kaotades Läti paarile 21:12, 15:21, 15:21.

Tüdrukute finaal oli sarnaselt poiste omale Eesti versus Leedu ning taas jäid peale võõrustajad. Lumikki Liias (Triiton) ja Marija Paskotši (Tondiraba SK) võitsid Jorūnė Šalnaitė ja Goda Vancevičiūtė vastu esikohamängu 21:17, 21:13. Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk jäid poolfinaalis alla tulevastele võitjatele, Kristina Krit ja Katarina Pärli, Laura Kirk ja Mirtl Mileen Möller ning Annabel Mutso (kõik Triiton) ja Emma Themas (Veeriku Badminton) jäid pidama veerandfinaalis.

U-17 vanuseklassis tunnistas Hugo Themas (Triiton) sel nädalavahetusel vaid võite. Laupäeval oli ta parim üksikmängus ning pühapäeval koos klubikaaslase Andrei Schmidtiga ka noormeeste paarismängus. Kõige viimases mängus mängiti üle Siim Saarse (Pärnu SK) ja Rasmus Talts (TSKeskus) 21:11, 21:19. Mii nagu Liias sai ka  Schmidt pühapäeval hakkama duubliga, sest segapaarismängus võidutses ta koos Elisaveta Berikuga. Finaal polnud jalutuskäik loodusse, sest teise asetusega Tregert Gustav Värv (TÜASK) ja Heili Merisalu (Nõo SK) kogusid avageimis 18 ja teises 20 punkti.

Tüdrukute paarismängu võitsid 13-aastane Maria Mitchell ja Kerttu Voore. Inglismaa ja Nõo kombinatsioon tootis korraliku tulemuse vaatamata eelneva kokkumängu kogemuse puudumisele. Kolmes kohtumises ei kaotatud ainsatki geimi, finaal Laura-Liis Kale ja Mia Sakkariasega (TSKeskus) lõppes 21:14, 21:19. Viimased mängisid poolfinaalis üle esimese asetusega Heili Merisalu (Nõo SK) ja Emilia Šapovalova (TÜASK). Annabel ja Meribel Rohtla (Triiton) jäid jagama 3.–4. kohta.

Juunioride (U-19) keskel laupäevased võitjad Tauri Kilk ja Ramona Üprus pühapäeval puhkasid. Noormeeste paarismängus pidid esimese asetusega Rene Leeman ja Chris Robin Talts tunnistama Märt Aolaiu (kõik Tallinna Sulgpallikool) ja Anton Beriku (Triiton) paremust 21:11, 21:18. Mihkel Mart Liim ja Gregor Rämmal mängisid poolfinaalis nagu ka Roland Kutsei ja Art Richard Müürsepp (Triiton).

Neidude seas pidasid Emili Pärsim ja Marelle Salu kaks kolmegeimilist mängu. Neist esimese võitmine aitas triitonlannad finaali, teine tõi turniirivõidu. Johanna Violet Meier ja Krisliin Rohtla (Triiton) mängiti viimaks üle 21:11, 19:21, 21:14. Elisaveta Berik ja Katriin Jagomägi jäid jagama 3.–4. kohta.

Enne aastavahetust on aga Eesti parematel noortel ees Balti matš Lätis Liepajas, kus nüüdsetel kaotajatel avaneb võimalusi revanš võtta ning võitjatel uus võimalus silma paista.

Mis juhtus B-liigas?

B-liigas oli kõige rohkem osalejaid tüdrukute U-15 üksikmängus, 20. Võidult võidule sammus Līna Leimane Lätist. Finaalis võitis ta Võru Sulgpalliklubi esindaja Marta Parve 21:14, 21:19. Triitoni parimana jäi Amalia Leškina jagama kolmandat-neljandat kohta, veerandfinaali pääses Kristina Krit. Vaid kaks osalejat vähem oli alla 13-aastaste tüdrukute seas, kus esikohaauhinna sai Keidi Kaasma (Triiton) oma klubikaaslase Sandra Kase ees. Finaali võitis Kaasma 21:10, 21:16. Poolfinaali pidama jäänud Grethe Look ja Elis Tomann on samuti Triitoni liikmed. Neidude U-17 klassis võidutses Paula Mackevica (Leedu) 21:13, 21:16 eduga Kärt Kiiveri (Triiton) vastu. Agne-Riin Mekk jõudis poolfinaali.

Poistel oli 17 mängijaga rahvarohkeim samuti U-15 vanuseklass. Esikoht rändas Leetu, Kajus Vilpišauskasele. Tamer Anijärv võitis leedulase vastu küll finaali avageimi 21:19, kuid andis kahes järgmises edu vastasele – 21:15 ja 21:13. Sten Soopalu jõudis pool-, Karl-Eerik Ant veerandfinaali. Kuraditosina U-13 poisi seast näitas kõige kindlamat taset Harri Aldošin Võrust, esikohamängus vandus talle 15:21, 9:21 alla ka Triitoni noor Dorian Bastien. Nelja parema hulka jõudis Henri Salum. Noormeeste U-17-s lõppes B-liiga Raul Võsu (Triiton) võiduga Oliver Järgi (TSKeskus) üle 13:21, 22:20, 21:19. Poolfinalist oli Aarne Säga.

Enne aastavahetust on Eesti parematel noortel ees Balti matš Lätis Liepajas, kus nüüdsetel kaotajatel avaneb võimalusi revanš võtta ning võitjatel uus võimalus silma paista.