MM 2021: Eesti – Hongkong 0:2

Sellise nukra skooriga lõppes Hispaanias Huelvas peetav sulgpalli MM-võistlus Eesti koondisele. Nii naispaar Kati-Kreet MarranHelina Rüütel kui ka üksikmängija Kristin Kuuba pidid avaringis tunnistama Hongkongi sulgpallurite paremust, kahes geimis. Marran ja Rüütel kaotasid pühapäeval nimedele Wing Yung Ng ja Nga Ting Yeung 9:21, 13:21, Kuuba jäi esmaspäeval 11:21, 14:21 alla mängijale nimega Pui Yin Yip. Seejuures olid tartlannade vastased mõlema mänguliiga maailma edetabelis meie omadest tagapool, paar 62. ja üksikmängija 62. kohal. Nii Marran – Rüütel kui Kuuba paiknesid enne MM-i  47. kohal.

Oma kolmandal MM-il osalev Kristin Kuuba alustas esmaspäeva hommikul mõlemat geimi lootusrikkalt. Esimeses läks ta ette 2:0 ja 4:2, kuid jäi seejärel taha 4:7. Kolm järjest teenitud punkti aitasid tartlannal küll veel korraks viigini (8:8) jõuda, kuid Yipi soolo 5:0 nullis kogu pingutuse. Seisult 10:13 suutis Kuuba juurde saada veel vaid ühe punkti…

Teise geimi esimene pool kulges Kuuba dikteerimisel, suurim eduseis oli 8:5 ja viimane 9:8. Intervalliks oli ees juba Yip 11:10 ning mängu jätkudes suurendas kiiresti vahe 15:10-le. Aasialanna eduseisul 20:12 õnnestus Kuubal küll kaks matšpalli tagasi lüüa, kuid kolmandast enam pääsu polnud. Matš kestis 35 minutit.

34-aastane Yip, kelle kõlavamad võidud jäävad enam kui kümne aasta tagusesse perioodi (näiteks Malaysia Open Grand Prix Goldi võit 2010. aastal ja Aasia mängude hõbe 2006) kohtub teises ringis seitsmenda asetusega Tai pallivõluri Ratchanok Intanoniga.