Eesti paarile lõppes MM avaringis

Edela-Hispaania sadamalinnas Huelvas algasid pühapäeval sulgpalli MM-võistlused ning kohe avapäeval oli väljakul ka kaks kolmandikku seekordsest Eesti koondisest, naispaari moodustavad Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel. Maailma edetabelis 47. kohal paiknevad triitonlannad kutsuti Huelva spordihalli teisele väljakule kümnendaks kohtumiseks. Eesti paari vastas olid Wing Yung Ng ja Nga Ting Yeung Hongkongist (BWF 62.).

Kohtumine algas eestlannade jaoks lootusrikkalt, sest 0:2 kaotusseis mängiti kiiresti 5:2 eduseisuks. Viimaseks eredaks hetkeks see seis kahjuks jäigi. Järgmise punkti teenisid meie omad alles siis, kui vastastel oli neid juba seitse. Seisult 7:6 saavutasid Ng ja Yeung 11 punkti järjest ning vormistasid geimivõidu tulemusega 21:9.

Teises geimis vajutasid hongkonglannad kohe gaasi põhja ning 1:1 seisult spurtisid ette 9:1. Edasi mäng veidi rahunes ning Marranil ja Rüütlil õnnestus tulla kolme punkti kaugusele (12:15). „Lõpukiirendus“ kuulus aga taas vastastele (6:1) ning mäng sai otsa seisul 21:13. Kohtumine kestis kaks minutit üle poole tunni. Hongkongi paari järgmine katsumus tuleb samuti Euroopast, avaringis vabad olnud taanlannad Amalie Magelund ja Freja Ravn (16. asetus).

Mõlemale tartlannale polnud pühapäevane mäng MM-i debüüdiks. Koos kaotati 2019. aasta MM-il avaringis Linda Eflerile ja Isabel Herttrichile Saksamaalt 18:21, 13:21. Rüütlil on 2017. aastast ette näidata ka üks võit, sest koos Kristin Kuubaga oldi tookord põhiturniiri esimeses ringis paremad Johanna Goliszewskist ja Lara Käppleinist Saksamaalt 21:15, 21:15. Teises ringis tuli tookord tunnistada venelannade Anastassia Tšervjakova ja Olga Morozova paremust 21:18, 21:9.

Oma kolmandal MM-il osalev Kristin Kuuba (BWF 47.) alustab üksikmängu turniiri esmaspäeval, vastaseks samuti Hongkongi sulgpallur, Pui Yin Yip (BWF 65.). Kolmandal väljakul algab esmaspäeval tegevus Eesti aja järgi kell 10.15 ning Kuuba ja Yip asuvad asja kallale teise paarina.