Spordimaja sulgpalliplatsidel lustivad viie riigi noored

Triitoni sulgpalliklubi korraldusel peetud Estonian Youth Internationali esimene, üksikmängude päev algas A. Le Coqi Spordimajas esimese serviga laupäeval kell 9 ning lõppes viimase punktiga mõnikond minutit pärast kella 21. Veidi enam kui kaheteistkümne tunni jooksul peeti 278 kohtumist ning parimad selgusid viies vanuseklassis, neist U-15 andis tuleva aasta alguses peetava sama vanuseklassi EM-võistlusteks reitingupunkte.Tartlased olid külalislahked, ehkki traditsiooniliselt mitte üleliia – kümnest esikohast jäeti koju seitse.

Alla 11-aastaste poiste seas viis võitjale mõeldud mälestusplaadi, auhinnakoti ja meene mitmekesiselt rikkalt auhinnalaualt Leedumaale Danielius Tankevič, kes finaalis alistas Karl Markus Kasekampi (Triiton) 21:4, 21:6. Hoopis ägedamalt hakkas tulevasele võitjale poolfinaalis vastu tänavune Eesti meister Andre Looskari (Nõo SK), kaotades kolmegeimilise heitluse 14:21, 21:19, 14:21. Triitoni mängijaist jõudis Taavi Ehasalu veerandfinaali.

Tüdrukute konkurentsis kaotas esimese asetusega Kirsika Vaidla (Viimsi SK) juba veerandfinaalis ning tema alistaja võitis ka kogu turniiri. Ellen Mai Lassi (Tallinna Sulgpallikool) oli tasavägises finaalis 22:20, 21:18 parem Maria Berikust (Triiton). Maria Kornejeva oli poolfinalist, Eileen Pärsim ja Liisa Tomann (kõik Triiton) jäid jagama 5.–8. kohta.

U-13 vanuseklassi poiste seas jõudsid nelja parema sekka vaid tartlased, finaalis mängisid neist Kaspar Sorge (TÜASK) ja Oskar Laanes (Triiton). Esikohamängu algus kulges tasavägiselt, seejärel pääses Sorge vastase mitmete lihtvigade järel ette 11:7 ja võitis 21:13. Ka teises geimis polnud võitjas kahtlust – matši lõpetas Laanese reketist võrku lennanud pall Sorge võiduseisuks 21:11. Kolmandat kohta jäid jagama Koit Hallik ja Marten Põder (mõlemad Triiton), kaheksa parema sekka mängisid end alagruppidest veel Tauri Jõudu ja Rikko Rõõm (mõl. Veeriku Badminton).

Alla 13-aastaste tüdrukute turniiril jäi kaotuseta oma õe Catlyni jälgedes kulgev Carmella Krislin Kruus (Triiton). Poolfinaalis võitis ta selles vanuseklassis ainsa võõramaalasena nelja parema sekka jõudnud lätlanna Leila Anna Siliņa 21:14, 21:19 ning finaalis kaaslinlase Marta Helena Palloni (Veeriku Badminton) 21:6, 21:16. Viimane oli poolfinaalis jagu saanud oma klubikaaslastest Mirtel Värvist. Jandra Jagomägi (Triiton), Kelly Ojamaa (Nõo SK) ja Ilona Roogsoo (Triiton) pidid seekord rahulduma veerandfinaaliga.

U-15 vanuseklassis jõudsid poistest poolfinaali nelja erineva riigi kodanikud. Eestlane Rasmus Roogsoo (Triiton) sai seal võitu leedulasest Rokas Lesinskasest 21:11, 21:16 ning lätlane Toms Sala soomlasest Aapo Puhakkast 21:6, 23:21. Finaalis hoidis kodusaalis mänginud vabariigi meister Rasmus lippu kõrgel, alistades Sala 21:9, 21:14. Veerandfinaali jõudis tartlastest veel vaid Priit Põder (Triiton).

Samavanade tüdrukute finaal oli laupäeval ainus, kus eesti sulgpalluritel sõnaõigust polnud. Novembri lõpus 13-aastaseks saanud Maria Mitchell esindas Tartus ainsana sulgpalli sünnimaad ning tegi seda igati väärikalt. Hampshire’ist pärit nääpsuke inglanna võitis poolfinaalis Karolina Pintšuki 21:15, 21:9 ning finaalis ka leedulanna Jorūnė Šalnaitė 21:11, 21:15. Viimasele jäi poolfinaalis alla Marija Paskotši (Tondiraba SK). Veerandfinaaliga piirdusid seekord Lumikki Liias (kaotas Mitchellile 8:21, 9:21) ja Annabel Mutso (mõl. Triiton).

Hugo Themas. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

U-17 vanuseklassis tunnistas noormeeste seas vaid võite tänavune oma vanuseklassi Eesti meister Hugo Themas. Nii veerand- kui poolfinaalis tuli triitonlasel enda paremust tõestada kolmes geimis, kuid finaalis Chris-Robin Taltsi (Tallinna Sulgpallikool) vastu piisas kahest, 21:14, 21:18. Themas sai enne finaali jagu Rene Leemanist (TSKeskus), Talts lõpetas Andrei Schmidti (Triiton) pürgimused. Kohaga kaheksa parema seas pidid rahul olema Roland Kutsei (Triiton).

Neidude turniiril jättis esikoha Tartusse Emilia Šapovalova (TÜASK), ehkki vaeva tuli selleks finaalis näha kolme geimi jagu. Laura-Liis Kale (TSKeskus) kaotas küll esimese geimi 14:21, kuid võitis teise 21:16. Pika päeva lõpuks oli otsustavateks pallivahetusteks rohkem jõudu jäänud Šapovalovale, kes jäi peale 21:9. Heili Merisalu (Nõo SK) ja Maribel Rohtla (Triiton) jäid pidama pool- ning Annabel Rohtla, Eva Maria Krupp (mõl. Triiton) ja Kerttu Voore (Nõo SK) veerandfinaali.

Juunioride (U-19) seas oli favoriit Tauri Kilk (Triiton). Aina võimsamat mängu näitav tartlane võis endale veerandfinaalis lubada isegi avageimi kaotust (20:22), kuid teises ja kolmandas pani tallinlase Märt Aolaiu kindlalt paika (21:11, 21:1). Poolfinaalis alistus koduklubist tuttav Anton Berik 21:17, 21:14 ning finaalis ka viimaste aegade tõsisem kodune konkurent Mario Kirisma (TSKeskus) 16:21, 7:21. Oskar Männik (TÜASK) kaotas poolfinaalis just viimasele. Veerandfinaali jõudsid tartlastest veel Rannar Zirk (Nõo SK) ja tugevat võitlejahinge näidanud Mihkel Mart Liim (Triiton).

Neidude seas oli poolfinaalide eel veel võimalik tartlannade finaal, kuid selle plaani rikkus Emili Pärsimi (Triiton) 10:21, 8:21 kaotus Anna Kupčale. Lätlanna tegi finaali avageimis sõitu ka teise asetusega Ramona Üprusele (TÜASK), võites 21:14. Teises ja kolmandas pani Üprus siiski oma paremus kindlalt maksma, võites mõlemad geimid 21:13 ja kogu 27 minutit kestnud finaali. Poolfinaalis sai ülikooli klubis harjutav Üprus võidu leedulanna Perla Murėnaitė üle. Valitsev Eesti meister Catlyn Kruus (Triiton) väikese vigastuse tõttu kaasa ei teinud.

Pühapäeval peetakse hommikust õhtuni paarismänge, samuti B-liiga .