Reedeseid rindeteateid Kaunasest ja La Nuciast

Sulgpalli Futures Seriesi turniiril RSL Lithuanian International 2021 Kaunases tehti reedel algust põhiturniiriga. Eestlastest olid esimestena platsil Rene Leeman (TSKeskus) ja Emili Pärsim (Triiton) segapaarismängus. Esimeses geimis jagus neil jaksu Edgaras Slušnyse ja Vaida Slušnienėga kaasas püsida seisuni 6:6. Poolajaks olid leedulased ees 11:7 ja geimi lõpuks 21:10. Teine geim oli hoopis tasavägisem ning eestlased juhtisid 14:11. Sellelt seisult saavutasid vastased aga kuus punkti järjest ning enam edu käest ei andnud. 18 minutit kestnud kohtumise teise geimi võitis Leedu paar 21:17 ning edenes teise ringi.

Meeste üksikmängus kohtus Mihkel Laanes (Triiton) avaringis May Bar Netzeriga (Iisrael). Võrdse alguse järel pääses 21-aastane Iisraeli sulgpallur ette 10:6 ja hinge tõmbama siirduti tema 11:8 eduseisus. Maailma edetabelis viienda saja keskel paiknev Bar Netzer ei loovutanud initsiatiivi ka mängu jätkudes, vormistades 16:13 eduseisu 10 minutiga geimivõiduks 21:13. Teises geimis jäi Laanes kohe taha 0:4, kuid leidis siis korraks mängukindluse ja spurtis ette 9:8. Puhkepausiks oli aga Bar Netzer jälle ees (11:10) ning jätkates tegi 4:0 spurdi. Sellega sai Laanese vastupanu ka murtud, Bar Netzer võitis teise geimi 21:13 ning 24 minutiga oli selles paaris selgus käes.

Laanese järel astus platsile Karl Kert (Veeriku Badminton) vastaseks Álvaro Vázquez. Märtsis 22-aastaseks saanud hispaanlane paikneb BWF-i edetabelis 219. kohal ehk 165 kohta kõrgemal kui temast kaks aastat noorem Kert. Avageimi esimeses pooles kajastus see ka numbrites, sest eestlane ei pääsenud kordagi juhtima. Hingetõmbeks oli Vázquez ees 11:8. Kert parandas kaotusseisu 11:12-le ja 12:13-le, viigistas 13:13 ja läks ette 14:13. Hispaanlane aga ei murdunud, trügides omakorda ise punkti või paariga ette. “Mängumeeste punktid” langesid Vázquezi kasuks ning kuraditosin minutit kestnud geimi võitis ta 21:18. Teist, samuti tasavägist geimi dikteeris alguses Kert, juhtides 7:2 ja 12:8. Seejärel võrdsustas hispaanlane seisu ning geimi lõpuosa närviliste punktide mängimisel oli taas kindlam, võites 21:19. Seda mängu jätkus 32 minutiks.

Naiste üksikmängus said eestlannade esimesed reedesed etteasted samuti nukra lõpu. Marelle Salu (Triiton) kohtumine Romane Cloteaux-Foucaultiga vältas vaid 17 minutit ning lõppes prantslanna võiduga 21:7, 21:8. Elisaveta Berik (Triiton) lausa kopeeris oma kohtumises Rachael Darragh’iga eelnimetatud mängu. Ka tema etteaste neljanda asetusega iirlanna vastu kestis 17 minutit ning lõppes vastase eduks 21:7, 21:8. Päeva päästis Emili Pärsim, kes 26 minutiga mängis üle Moldova esindaja Elena-Alexandra Diordievi 21:19, 21:10.

Naiste paarismängus kaotasid Salu ja Pärsim Leedu paarile Vytautė Fomkinaitė ja Samanta Golubickaitė 12:21, 21:23. Berik ja Helis Pajuste andsid viimase terviserikke tõttu teisele kohalikule paarile Jogailė Kelečiūtėle ja Monika Sukackaitėle loobumisvõidu.

Esimese võidu tõid reedel eestlastele Mario Kirisma ja Robin Schmalz (TSKeskus), kes said meeste paarismängus leedulaste Mindaugas Dagilise ja Aivaras Kvedarauskase üle võidu 21:15, 21:16. Ja teinegi võit tuli samas mänguliigis, kui Leedu suuruselt teises linnas esimene asetus teeninud Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (TÜASK) said 29 minutiga hakkama tšehhide Tadeáš Brázda ja Jan Janoštíkuga. Avageim võideti 21:18 ja teine 21:14. Laupäeval on kaks võitjapaari vastamisi omavahel. Jätkama pääsesid ka kolmanda asetusega Mikk Järveoja (TÜASK) ja Mihkel Laanes (Triiton), kel polnud probleeme lätlaste Dāvis Strazdiņši ja Alens Zandovskise vastu – 21:9, 21:8. Järgmistena tulevad meie meestele vastu ukrainlased Oleg Amossov ja Andrei Don.

Kaunase turniiritabelid
Otsepilt Kaunasest

U-19 vanuseklassi turniiril Spanish Junior Internationalil Alicante provintsi La Nucías linnakeses oli neljast eestlasest esimesena mängimas Tauri Kilk (Triiton) Meeste üksikmängus kolmanda asetusega tartlasele tõi loos avaringis vastaseks Titouan Hoareau Prantsusmaalt. Avageimi esimene pool oli tasavägine, juhtis peamiselt Kilk, kuid intervalliks oli 11:10 ees siiski prantslane. Puhkepaus tuli Hoareau’le aga pigem kahjuks, sest selles geimi suutis ta juurde võtta veel vaid ühe punkti. Esimese geimi 21:12 võitnud Kilk valitses teist geimi juba täielikult, minnes ette 11:3 ja 17:8. Ka võiduks vajalikud neli viimast punkti tulid nobedalt ning reketid pakiti kotti kokku 24 minutit kestnud pallivahetuste järel. Teises ringis saab Kilk proovida hispaanlase sitkust, tema vastaseks on Andres Nuviala.

Meeste paarismängus on Kilgil ja Oskar Männikul (Nõo SK) kolmas asetus ning avaringis oli plaanis kokku minna tšehhide Dominik Kopřiva ja David Smutnýga, kuid et vastased loobusid, tõusti mänguta teise ringi. Seal on neid ootamas hispaanlased Alejandro Baschwitz ja Fabian Gutierrez, kes avaringis samuti pikka dressi maha ei pidanud võtma.

Naiste üksikmängus oli neljanda asetusega Cathlyn Kruus (Triiton) avaringis vaba ning ootas oma esimest vastast paarist Sonia Martínez (Hispaania) – Carla Dubois (Prantsusmaa). Et prantslanna jäi Hispaaniasse üldse tulemata, pääses mänguta meie neiu avavastaseks Martínez. Tabeli alumisel poolel kohtus Ramona Üprus (TÜASK) esimeses ringis samuti kohaliku sulgpalluri Paula Llaveroga. Avageim sai tartlannal võidetud kaheksa minutiga 21:7. Teine geim oli eestlannale samuti hea soojenduse eest, sest Llavero suutis oma punktiarve avada alles 0:8 kaotusseisus. Üprus võitis ka teise geimi 21:7, kohtumine kestis 18 minutit. Teises ringis ootab Ramonat prantslanna Lise Breuillat.

Neidude paarismängus on korraldajad arvestanud Kruusi ja Üpruse puhul vähemalt poolfinaali pääsemisega. Kolmanda asetusega tartlannad alustasid usalduse õigustamist 20-minutilise etteaste ning 21:7, 21:16 võiduga kohaliku paari Laura Álvareze ja Inés Costero üle. Avageimis juhiti algusest peale, teises mängiti 12:9 edu küll kaheks viigiseisuks (viimati 13:13), kuid edasi jätkati kindlalt ja võideti esimeselt matšpallilt. Ka meie omade järgmine vastaspaar laupäeva pärastlõunal on Hispaaniast, Edurne Olmos ja Yanitsa Valentinova.