Eestlased mängivad poolfinaalides nii La Nucías kui ka Kaunases

U-19 vanuseklassi turniiril Spanish Junior Internationalil Alicante provintsi La Nucías linnakeses oli eestlastel laupäeval pikk, kuid edukas võistluspäev – pühapäeval ollakse osalised neljas poolfinaalis!

Neidude üksikmängus kindlustasid mõlemad eestlannad hommikul endale koha kaheksandikfinaalis. Neljanda asetusega Catlyn Kruus (Triiton) oli avaringis vaba ning sai teises ringis vastaseks Sonia Martínezi (Hispaania), kel prantslanna Carla Dubois’ loobumise järel samuti esimene mäng ära jäi. 21 minutit kestnud kohtumise võitis Kruus 21:13, 21:16. Avageimis juhtis hispaanlanna viimast korda 3:2, edasi noppis punkte rohkem triitonlanna, olles vaheajaks ees 11:7. Seisul 20:11 Kruusi kasuks suutis Martínez kaks geimpalli päästa, kuid kolmandat enam mitte. Teine geim oli tasavägisem, kus hispaanlanna jõudis küll viis korda viigiseisuni, kuid mitte kordagi juhtima. Seisult 17:16 saavutas Kruus neli punkti järjest ning lõpetas geimi ja matši.

Koha eest veerandfinaalis mängis Catlyn laupäeva pärastlõunal Alicia Huynhiga Prantsusmaalt ning sai ka selle vastasega kenasti hakkama. Kaks minutit vähem kui pooltund kestnud kohtumise avageimis läks Kruus joogipausiks juhtima 11:4 ning kenasti kulgedes võitis 20:12 eduseisult lõpuks 21:16. Teises geimis oli algus tasavägine, kuid 4:5 kaotusseisu suutis Kruus mängida 9:5 eduseisuks ja punktidel 11:7 peeti pausi. Huynh suutis mängu jätkudes vähendada vahe ühele punktile (viimati 13:14), kuid see oli ka kõik. Kruus saavutas seitse punkti järjest ning kindlustas endale koha kaheksa parema seas.

Veerandfinaalis pidi tartlannale vastu astuma Lucie Amiguet. 16-aastane Šveitsi sulgpallur on BWF-i juunioride edetabelis 160. , meie neiu 27. kohal. Mängust asja ei saanud, sest šveitslanna andis loobumisvõidu. Pühapäeva hommikupoolikul peetavates poolfinaalides on vastamisi Kruus ja Marie Cesari (Prantsusmaa) ning tabeli alumises pooles Lisa Curtin (Inglismaa) ja Jaymie Laurens (Holland).

Tabeli alumisel poolel tegutses Ramona Üpruse (TÜASK) vastas teiselpool võrku prantslanna Lise Breuillat. Selleski kohtumises saadi hakkama kahe geimiga, esimese võitis Üprus algusest peale eduseisu nautides 21:15, teises loovutas vastasele ühe punkti vähem, minnes oma teed 2:2 viigiseisult.

Tartlanna tänane teine vastane oli juba kõvemast puust, kuuenda asetusega Jaymie Laurens. Üprus andis hea lahingu, aga mõlemas geimis jäi natuke puudu – 18:21, 19:21. Esimeses geimis lubas Üprus 13:11 eduseisus olles vastasele spurtida 5:0. Laurens sai ette 18:14 ning edu enam käest ei andnud. Teise geimi kulg oli veel pingelisem ning taas ei suutnud tartlanna eesmineja pingeid taluda. Eduseisul 19:17 loovutas ta viimased neli punkti vastasele ning kaotas 25 minutit väldanud matši.

Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Noormeeste üksikmängus kolmanda asetusega Tauri Kilk (Triiton) pääses 16 parema sekka suurema vaevata, sest hispaanlane Andres Nuviala suutis tema vastu mõlemas geimis koguda vaid kaheksa punkti. Tartlane sai avageimis kohe 5:0 edu, juhtis intervalliks 11:6 ning loovutas mängu jätkudes Nuvialale vaid kaks punkti lisaks. Teises geimis spurtis Kilk minema seisult 6:4, teenides üheksa (!) punkti järjest. Lõpp saabus esimeselt matšpallilt hetkel, mil mängu algusest oli kulunud 18 minutit.

Pääsu eest veerandfinaali mängis Tauri prantslase Quentin Ronget’ga, kel Hispaanias 14. asetus. 17-aastane Ronget paikneb BWF-i juunioride edetabelis üksimängus 123. kohal, 16-aastane Kilk on 101 kohta kõrgemal ehk 22. Selline kohtade vahe kajastus kenasti ka tulemuses – Kilk võitis 21:16, 21:10. Avageimis pani ta oma paremuse maksma geimi teises pooles, muutes 10:13 kaotusseisu 16:15 eduks ning lubades Ronget’le mängu jätkudes veel vaid ühe punkti. Teine geim oli algusest lõpuni Kilgi ohjata, intervalliks oli ta ees 11:6 ja seisult 17:10 teenis punkte vaid tema.

Õhtul oli Tauri platsil ka kolmandat korda ning noppis ka kolmanda võidu. Veerandfinaali avageimi võitis ta Carlos Iglesiase vastu mängides 21:14, kuid teises jäi 21:17 peale hispaanlane. Kolmandas geimis juhtis Kilk 14:11, kuid lubas siis kuulsa laulja nimekaimul viigistada 14:14. Õnneks taastas meie noormees seejärel kohe oma mängukindluse ning võitis geimi 21:16. Poolfinaalis on Kilgi vastane turniiri esimene asetus, inglane Ethan Rose.

Noormeeste paarismängus on Kilgil ja Oskar Männikul (Nõo SK) kolmas asetus. Teises ringis ootasid neid laupäeva pärastlõunal hispaanlased Alejandro Baschwitz ja Fabian Gutierrez. Esimene geim kuulus eestlastele 21:16 ja teine 21:13. Veerandfinaalis mängiti laupäeva õhtul viienda asetusega prantslaste Simon Baron-Vezilieri ja Emilien Moriniga. Esimeses geimis olid prantslased algusest lõpuni juhtimas ning võitsid 21:11. Teine geim kulges vahelduval juhtimisel, kuid rohkem siiski meie noormeeste ees olles ning lõppes Kilgi ja Männiku kasuks 21:18. Otsustavas geimis oli viimane viigiseis 5:5. Seejärel haarasid initsiatiivi tartlased ning liikusid kindlalt võidu suunas. Geim võideti 21:18!  Pühapäeval mängitakse poolfinaalis veel üks kord prantslastega, seekord on teisel pool võrku Mael Cattoen ja Quentin Ronget.

Neidude paarismängus on korraldajad ka Kruusi ja Üpruse puhul arvestanud vähemalt poolfinaaliga. Kolmanda asetusega tartlannadel tuli veerandfinaali jõudmiseks jagu saada Hispaania lipu all mängivatest Edurne Olmost ja Yanitsa Valentinovast ning sellega saadi 20 minutiga ka hakkama. Avageimis loovutati vastastele 8, teises 6 punkti. Nelja parema paari sekka pääsemiseks tuli õhtul alistada veel Prantsusmaad esindavad Kelly Banchonpanithi ja Tanina Mammeri ning see ei kujutanud erilist raskust – 21:9, 21:8! Poolfinaali mängitakse esimese asetusega hispaanlannade Lucia Rodriguezi ja Ania Setieni vastu.

Eestlased püsisid õhtuni konkurentsis ka segapaarismängus, kus teise asetusega Oskar Männik ja Ramona Üprus olid avaringis vabad, alistasid seejärel Fabian Gutierreze ja Laura Pedrajase Hispaaniast 21:12, 21:12. Meie paari veel kõrgemale pürgimise lõpetasid kohalikud, Nacho Cervello ja Ana Caballero. Avageimi võitsid hispaanlased 21:17, teises oli tartlastel 21:20 eduseisus kasutada geimpall, kuid paraku teenisid selle geimi viimased kolm punkti hoopis vastased ja võitsid 23:21.

La Nucía turniiritabelid
Otsepilt La Nucíast

Sulgpalli Futures Seriesi turniiril RSL Lithuanian International 2021 Kaunases kindlustasid endale laupäevaks veel vähemalt ühe mängu Emili Pärsim (Triiton) ja kolm meespaari. Pärsimi laupäevane etteaste naiste üksikmängus piirduski ühe platsil käimisega, sest Leedu tõusva tähe Samanta Golubickaitė vastu ta seekord veel ei saanud. Avageimis libises järg käest viigiseisult 7:7 ning vaheajaks oli 18-aastane leedulanna ees 11:7. Ehkki korraks vähendas tartlanna vahe kahele punktile (9:11), pööret mängu ei tulnud. Golubickaitė sai ette 18:10 ning võitis 21:11. Teises geimis lubas vastane Emilil vaid ühe korra juhtida (1:0), intervalliks oli ta ees 11:6 ja lõpuks 21:13. Matš vältas 23 minutit.

Meeste paarismängus on pühapäeval poolfinaalides kaks Eesti paari. Esimese asetusega Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (TÜASK) kohtusid teises ringis kaasmaalaste Mario Kirisma ja Robin Schmalziga (TSKeskus) ning võitsid kindlalt 21:8, 21:9. Poolfinaali viis valitseva Eesti meisterpaari raske 21:13, 17:21, 21:16 võit ukrainlaste Ivan Druztšenko ja Ivan Medinski üle. Finaali jõudmiseks tuleb järgmisena üle mängida Emil Lauritzen ja Mads Vestergaard. Taanlastel on Kaunases kuues asetus.

Eesti meistrivõistlustel selles mänguliigis samuti medaleid võitnud Mikk Järveoja (TÜASK) ja Mihkel Laanes (Triiton) alistasid päeva esimeses mängus Ukraina paari Oleg Amossovi ja Andrei Doni 21:18, 21:16. Veerandfinaalis pidid aga nemadki pingutama kolm geimi. Prantslased Kimi Lovang ja Aymeric Tores võitsid neist esimese 21:16, kuid teine lõppes eestlaste kasuks 21:15 ning otsustav kolmas 21:18. Finaali viiks Järveoja ja Laanese võidukas mäng ukrainlaste Danilo Bosnjuki ja Oleksandar Šmundjaki vastu.