Reedel algavad Pekingis taliolümpiamängud ja Tallinnas Eesti meistrivõistlused

Selleks ajaks, mil Pekingi Linnupesas heisatakse XXIV taliolümpiamängude lipp ja süüdatakse tuli, käivad Tallinnas Kalevi spordihallis juba mitmendat tundi LVIII Eesti sulgpallimeistrivõistluste mängud. Eelmistest meistrivõistlustest pole sedakorda möödas isegi poolt aastat, sest koroonapandeemia sundis tavapäraselt ikka talvekuudel peetavad meistrivõistlused edasi nihutama augustisse. Siiski on möödunud aeg muutnud nii palju, et viiest mänguliigist kahes 22. augustil 2021 Tartus kulla kaela saanud mängijaid tiitlit kaitsmas ei näe. Eelmistel meistrivõistlustel võiduka segapaari moodustanud Raul Must ja Kristin Kuuba keskenduvad seekord vaid üksikmängule, naispaarismängus Kuuba partneriks olnud Kati Tolmoff tänavu oma sünnimaa meistrivõistlustel ei osale.

Meeste üksikmäng

Raul Must on selles mänguliigis võidutsenud kuusteist aastat järjest, kuid on mõista andnud, et tänavune tšempionaat jääb talle tõenäoliselt tippspordis viimaseks. Mis oleks sel puhul veel kaunim, kui lõpetada pikk ja edukas mängijatee Eesti meistrivõistluste 30. medali ja 25. kuldmedaliga? Kerge see kindlasti olema ei saa, sest viimased kolm aastat talle finaalis kindlalt kaotanud Karl Kert (Veeriku Badminton) näitas mõned nädalad tagasi Tartus peetud GP-etapil geimivõiduga, et kõik on võimalik.

PAIGUTUSED
1 – Raul Must (Tondiraba SK)
2 – Karl Kert (Veeriku Badminton)
3 – Mikk Järveoja (TÜASK)
4 – Rannar Zirk (Nõo SK)
5 – Tauri Kilk (Triiton)
6 – Mihkel Talts (Triiton)
7 – Mario Kirisma (TSKeskus)
8 – Rene Leeman (TSKeskus)

Turniiritabel

Naiste üksikmäng

Raske on näha, et alates 2011. aastast meistrivõistlustelt 24 medalit ja 15 kulda (neist üksikmängus 5) noppinud Kristin Kuuba eduteed keegi kodustest konkurentidest väärata võiks. Maailma edetabelis poolesaja parema sekka kuuluja ja värske Estonian Internationali võitja on kindel favoriit. Hoopis huvitavam on, kes tuleb Kuubale vastu finaalis. Asetuste järgi peaks selleks olema kas  Catlyn Kruus (nii nagu mullu augustis) või siis Tartus esimese pronksi teeninud Helis Pajuste. Klubikaaslased mõlemad.

PAIGUTUSED
1 – Kristin Kuuba (Triiton)
2 – Helis Pajuste (Triiton)
3 – Catlyn Kruus (Triiton)
4 – Ramona Üprus (TÜASK)

Turniiritabel

Meeste paarismäng

Selles mänguliigis on juba seitse aastat jagamatult valitsenud Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner, kellele mõlemale oleks tänavune kuld kümnes meeste paarismängust. Mullu augustis praeguseks 29-aastase Kaljuranna ja 33-aastase Käsneri vastu finaali mänginud Artur Ajupov ja Tauri Kilk on põrandal ka nüüd, kuid mitte asetatud nelja paari seas ning tabeli alumises pooles tuleb neil juba avaringis kokku minna teisena tabelisse paigutatud Mikk Järveoja ja Mihkel Taltsiga. See reede õhtul peetav kohtumine saab kindlasti olema avapäeva üks maiuspalu.

PAIGUTUSED
1 – Kristjan Kaljurand / Raul Käsner (TÜASK)
2 – Mikk Järveoja (TÜASK) / Mihkel Talts (Triiton)
3 – Mario Kirisma / Robin Schmalz (TSKeskus)
4 – Oskar Männik (TÜASK) / Mikk Õunmaa (Triiton)

Turniiritabel

Naiste paarismäng

Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel on selles mänguliigis mõlemad küll kolmekordsed Eesti meistrid, kuid koos mängides on ainus medal mullune hõbe (kaotati Kuubale ja Tolmoffile). Neljas kuld tuleb tõenäoliselt koos.

PAIGUTUSED
1 – Kati-Kreet Marran / Helina Rüütel (Triiton)
2 – Catlyn Kruus (Triiton) / Ramona Üprus (TÜASK)
3 – Kertu Margus (TÜASK) / Editha Schmalz (Tondiraba SK)
4 – Emili Pärsim / Marelle Salu (Triiton)

Turniiritabel

Segapaarismäng

Superpaari Must – Kuuba seekord ei näe, võiksid parimad võimalused kuld napsata olla mullustel finalistidel Raul Käsneril ja Kati-Kreet Marranil. Esimesel on sellest mänguliigist ette näidata üks kuld (2916 koos Helina Rüütliga), teisel vaid üks hõbe (see mullune) ja üks pronks (2020 samuti Käsneriga). Esimene asetus on aga hoopis uuel kooslusel, Tauri Kilk ja Helina Rüütel. Tauri Kilgil täiskasvanute segapaarismängust veel medalit pole, Rüütlil on neid neli (1+1+2). Tartus esimesena medalita jäänud Oskar Männik ja Ramona Üprus tahaksid kindlasti vigade parandust, kuid hüpoteetilises poolfinaalis tuleks medali kindlustamiseks alistada Käsner ja Marran. Saab huvitav olema.

PAIGUTUSED
1 – Tauri Kilk / Helina Rüütel (Triiton)
2 – Oskar Männik / Ramona Üprus (TÜASK)
3 – Raul Käsner (TÜASK) / Kati-Kreet Marran (Triiton)
4 – Mihkel Talts (Triiton) / Kertu Margus (TÜASK)

Turniiritabel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga