Prantsusmaa peale Eesti hammas ei hakanud

Soomes Lahtis peetavatel juunioride Euroopa meistrivõistlustel sulgpallis kohtus Eesti koondis teise võistluspäeva hommikul tiitlikaitsja Prantsusmaaga ja kaotas 0:5. Mõlemad olid neljapäeval turniiri alustanud 4:1 võiduga, eestlased Ukraina ja prantslased Šveitsi üle.

Esimesed kaks kohtumist olid üksikmängud. Naiste seas asendas neljapäeval napilt ukrainlannale kaotanud Catlyn Kruusi tema paarismängupartner Ramona Üprus. Tänavune kolmekordne Eesti juunioride meister läks Anna Tatranova vastu julgelt lahingusse ning juhtis 2:0 ja 6:4. Puhkepausiks oli siiski ees prantslanna 11:8 ja ehkki kohe mängu jätkudes vähendas Üprus vahe minimaalseks (10:11), hakkas Tatranova tasapisi eest libisema ning võitis 11 minutit kestnud geimi 21:14. Ka teise geimi alguses pääses Üprus korduvalt juhtima ning oli ees ka intervalliks (11:8), kuid jätkata enam nii hästi ei suutnud. Tatranova viigistas ja läks omakorda punkti-paariga ette. Murrang tuli seisult 15:14, kui prantsuse sulgpallur loovutas eestlannale veel vaid ühe punkti, võites geimi 21:15 ja kogu matši 2:0.

Teises kohtumises astus Tauri Kilk vastu juunioride Euroopa edetabeli esinumbrile Christo Popovile. Triitonlane Bulgaaria pealinnas sündinud vastase ees aukartust ei tundnud, juhtides 2:0 ja 5:4. Kohtumise edenedes ründas tartlasest kaks aastat vanem Popov aga vaheldusrikkamalt, sai ette 11:6 ja 18:12 ning võitis avageimi 21:15. Teises geimis juhtis Kilk kolme punkti mängimise järel 2:1, kuid ainsaks eduseisuks see jäigi. Kiire ja hea väljakunägemisega Popov sundis meie mehe korduvalt eksima, pääses ette 11:5 ja 19:9 ning lõpetas 25 minutit kestnud kohtumise esimeselt matšpallilt 21:11.

Prantslaste naispaarismängijad Flavie Vallet ja Emilie Vercelot oli avakohtumises oma koondises ainsad, kes Šveitsile võidupunkti loovutasid. Catlyn Kruusi ja Ramona Üpruse vastu oli neil avageimis samuti raskusi ning lõpuks saidki tartlannad tuliste pallivahetuste järel oma tahtmise, võites 18 minutit kestnud geimi 27:25. Ka teises geimis olid Kruus ja Üprus veel ees 8:7, kuid seejärel pääses prantslannade parem koostöö maksvusele ning seisult 14:12 sooritatud 7:1 vahespurt viigistas kohtumise seisu. Kolmas geim oli kahjuks juba ühesuunaline liiklus. Vallet ja Vercelot läksid ette 11:4 ning võitsid 21:9. Ühtlasi tähendas see, et võitu Eestile sellest kohtumisest enam tulla ei saanud.

Catlyn Kruus ja Tauri Kilk. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Alex Lanier ja Lucas Renoir kulutasid Mario Kirisma ja Oskar Männiku 21:9, 21:13 alistamiseks aega vaid 17 minutit, viies Prantsusmaa ette 4:0. Segapaarismängus andsid Kilk ja Kruus korraliku lahingu Popovile ja Vercelot’le. Esimese geimi suutsid prantslased 21:18 enda kasuks kallutada viigiseisult 18:18 ning ka teises jäid tartlased hätta just otsustavate punktide mängimisel. Viigiseisult 16:16 teeniti juurde vaid üks punkt prantslaste viie vastu.

Alagrupi esikoha suunas liikuv Prantsusmaa peab reede õhtul ka oma kolmanda vooru kohtumise, vastaseks hommikul Šveitsile 1:4 alla jäänud Sloveenia. Ukraina kohtub samal ajal ülitähtsas matšis Šveitsiga, kellega eestlased alustavad tõenäoliselt teise koha saaja (ja play-offi pääseja) selgitamist laupäeva hommikul kell 9. Hetkel on ainsana kaks võitu Prantsusmaal (matšid 9:1), järgnevad ühe võiduga Šveits (5:5) ja Eesti (4:6) ning võiduta seni vaid ühe mängu pidanud Ukraina (1:4) ja Sloveenia (1:4).