Valikturniirilt eestlased põhitabelisse ei pääsenud

Rahvusvahelise sulgpalliliidu (BWF) International Seriesi kategooriasse kuuluvatel Portugali lahtistel meistrivõistlustel Caldas da Rainhas mängiti neljapäeval valikturniiri mänge. Eesti sulgpallurid kogusid kaks võitu, kuid põhitabelisse end mängida ei suutnud.

Eesti koondislastest oli esimesena väljakul Karl Kert. BWF-i edetabelis 392. kohal paiknev tartlane kohtus meeste üksikmängu valikturniiri esimeses ringis hispaanlase Alvaro Lealiga. Edetabelis 1300. kohta jagav 19-aastane hispaanlane osutas Eesti edetabeli kolmandale reketile visa vastupanu. Avageim kulges punk-punkti mängus, kuid 15:16 kaotusseisust õnnestus tartlasel 18:16 ette saada. Vastane jõudis veel kaks korda ühe punkti kaugusele (17:18 ja 18:19), kuid viimased kaks punkti mängis oma kontole ikkagi Kert. Seega 21:19.

Teises geimis juhtis Kert 9:5, kuid Leal viigistas 9:9. Kert läks uuesti ette 12:9, kuid taas tegi vastane kaotusseisus tasa ning läks omakorda juhtima 15:13. Seejärel võttis Kert mänguohjad kindlalt enda kätte ning eestlase 5:0 spurdist noor hispaanlane enam ei kosunud. Kert võitis geimi 21:17, kogu kohtumine kestis 38 minutit.

Valikturniiri teises ringis oli eestlase vastaseks 23-aastane taanlane Martin Bundgaard, kelle BWF-i edetabelist leiame 210. realt. Mängu jätkus kolmeks geimiks ning tunniks ja üheks minutiks. Veeriku klubis harjutav Kert juhtis suurema osa avageimist ja oli vaheajaks ees 11:8. Seejärel hakkas taanlane rohkem õnnestuma, pääsedes ette 15:14 ja 16:15. Sellelt seisult saavutas Kert aga neli punkti järjest ning enam võitu käest ei andnud – 21:18. teises geimis jäi Kert kaotusseisu 0:4, kuid seejärel juhtis 10:7. Tartlase viimane eduseis oli 16:15, lõppmängu valitses 6:1 Bundgaard ja võitis geimi 21:17. Otsustavas geimis jagus võrdset mängu seisuni 13:13, siis läks taanlane 6:0 spurdiga eest, võitis geimi 21:16 ja koos sellega kogu mängu.

Eesti edetabelis Raul Musta järel teist ja BWF-i tabelis 364. kohta hoidva Mihkel Laanese vastaseks oli temast suures edetabelis 13 kohta kõrgemal paiknev Yanis Gaudin. Alles 19-aastane prantslane dikteeris sündmusi mõlemas geimis. Esimeses neist jäi Laanes seisult 3:4 kaotusseisus 3:9 ja 5:11 ning kaotas geimi 11 minutiga 12:21. Teises geimis sai tartlane algedu 2:1 ja 3:2, kuid seejärel mängis taas täpsemalt prantslane, juhtides 7:3, 9:5 ja intervalliks 11:8. Mängu jätkudes suurendas prantslane oma edu kiiresti 5-6 punktile ning hoidis seda lõpuni. Gaudin võitis 21:16, kohtumine kestis 27 minutit.

Naiste üksikmängu

valikturniiril sai tabel rohkete loobumiste tõttu esialgsega võrreldes paljuski uue näo. Kolmest tartlannast sai neljapäeval kaks mängu vaid Helis Pajuste (BWF 221.), kelle esimene vastane oli Madalena Fortunato (Portugal, BWF-i juunioride edetabeli 95.). Avageimis jäi Pajuste taha 1:4 ja 6:9 ning vaheajaks 7:11. Mängu jätkudes suutis aga Triitoni sulgpallur initsiatiivi haarata ning minna juhtima 14:12 ja 17:14. Portugali mängija jõudis veel viigini 17:17, kuid viimased neli punkti noppis Pajuste. Teine geim oli samuti tasavägine, intervalliks juhtis Pajuste 11:9 ning jätkas ka pärast pausi kindlalt. Seisult 17:12 võttis Fortunato küll veel kolm punkti tagasi, kuid geimi võitis siiski Pajuste 21:18.

Hilisõhtul mängis tartlanna koha pärast põhitabelis Itaalia paremikku kuuluva Yasmine Hamzaga (BWF 299.). Kahjuks oli see kohtumine ühesuunaline liikumine, mille suuna määras Hamza. Avageimis pääses Pajuste küll 2:0 ette, kuid ainsaks helgeks hetkeks see jäigi. Vaheajaks juhtis Itaalia sulgpallur 11:6 ning võitis vaid üheksa minutit kestnud geimi 21:8. Teises geimis avas Pajuste oma punktiarve alles siis, kui vastasele oli neid tablool juba viis. Joogipausile minnes juhtis Hamza 11:3. Eduseisus 19:9 oli itaallanna küllap mõtetega juba reedeses päevas, sest lubas eestlannal kuus punkti tagasi võita. Lõpplahendust see siiski ei muutnud – geim Hamzale 21:15.

Catlyn Kruusi (BWF 339.) kohtumine Ophelia Casier’ga (Prantsusmaa, BWF 438.) oli kui sõit ameerika mägedel. Kruus alustas laudsalt, juhtides 10:2 ja 15:8, kuid siis ind järsku rauges. Casier võitis 10 (!) punkti järjest ning läks ette 18:15. Kruus teenis seejärel kaks punkti järjest, kuid see oli kõik. Prantslanna võitis geimi 21:17. Teises geimis juhtis Kruus 7:6 ja siis tabas teda taas mõõn. Puhkepausiks juhtis juba vastane 11:7 ning suurendas oma edu matši jätkudes 14:8-le. Kruus leidis seejärel taaskord oma mängu, viigistades 15:15 ning minnes mitu korda ühe punktiga ettegi. Seisul 20:19 oli tal kasutada ka geimpall, kuid kolmas geim jäi siiski tulemata – 21-aastane Casier võitis 22:20.

Tulemata jäänute arvelt üksikmängu mängima pääsenud Ramona Üpruse (BWF 958.) vastane oli Katharina Fink (BWF 343.) Itaaliast. Tartlanna jäi esimeses geimis kohe tagaajajaks (vahejaks 7:11) ning seisult 10:15 ei teeninud enam ainsatki punkti. Esimese geimi 21:15 võitnud Fink juhtis teises geimis algusest lõpuni ning võitis ka selle samade numbritega, 21:15.