Eesti sulgpalliparemik mängib sel nädalal Portugalis

Ajal, mil koroonapandeemia ikka veel tuntavalt rahvusvahelist (spordi)elu segab, on iga toimuv võistlus kui sõõm värsket õhku. Nii on ka sel nädalal Caldas da Rainhas peetavad 56. Portugali lahtised meistrivõistlused meelitanud kokku nii palju huvilisi, et poolteist päeva läheb kõigi põhitabelisse pääsejate (üksikmängudes kaheksa, paarismängudes neli) selgitamiseks. Atlandi ookeani ääres asuv Tartust poole väiksema elanikkonnaga linnas löövad sulgpalli ka paljud Eesti koondislased, kes piirangute kiuste on korralikult treenida saanud.

Otse põhitabelisse (32 üksikmängijat või paari) pääsesid Caldas da Rainhas naispaar Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel, segapaar Mihkel Laanes ja Helina Rüütel ning üksikmängija Raul Must.

EM-il Kiievis vaid ühe mänguga piirdunud Marran ja Rüütel on tänu oma kõrgele kohale maailma edetabelis (viimati 45.) saanud Portugalis kõrgeima asetuse ning avaringis nad väljakule tulema ei pea. Esimene mäng peetakse valikturniirilt tulnud paari ja inglannade Grace Kingi ja Lizzie Tolmani esimese ringi kohtumise võitjaga. Laanes ja Rüütel on avaringis samuti vabad, teises ootavad kas Ilijan Stinov ja Hristomira Popovska Bulgaariast või Johannes Pistorius ja Annabella Jäger Saksamaalt. Kiievis tartlannadega sama saatust jaganud Must kohtub reedel avaringis seitsmenda asetusega prantslase Lucas Claerboutiga.

Neljapäeval alustavad valikturniiri kaudu põhitabelisse pürgimist viis eestlast, neli üksikmängijat ja üks paar. Mihkel Laanese esimene vastane on hommikul prantslane Yanis Gaudin, Karl Kert mängib hispaanlase Alvaro Lealiga. Üksikmängus põhitabelisse saamiseks tuleb jagu saada kolmest või isegi neljast vastasest

Naiste üksikmängus on vaja jätkamiseks alistada kaks vastast. Helis Pajuste pidanuks esialgselt kohtuma Shruthika Senthiliga, kuid et India mängijad turniirile ei tule, pole hetkel tartlanna vastane veel selge. Catlyn Kruus mängib prantslanna Ophelia Casier’ga. Naiste paarismängus on Kruusi ja Ramona Üpruse vastaseks valikturniiril teise asetuse saanud Ainoa Cuervas ja Elena Lorenzo Hispaaniast.

Turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga