Must lõi põnevuslahingus prantslast

Juhtus nii, et eestlastest käis reedel Portugali lahtistel meistrivõistlustel Caldas da Rainhas platsil vaid Raul Must (BWF 90.). Meeste üksikmängu avaringis oli tallinlase vastaseks seitsmendana asetatud Lucas Claerbout (BWF 78.). Reedene oli kahe kange karjääris neljas omavaheline kohtumine, kusjuures Must juhtis enne 2:1, kuid oli kaotanud viimase kohtumise 2016. aasta jaanuaris Tallinna turniiril.

Avageimis oli initsiatiiv prantslasel ning eestlane ei pääsenud kordagi juhtima. Vaheajaks oli Claerbout ees 11:7 ning suurendas geimi lõpuks vahe kuuele punktile, 21:15. Seevastu teises geimis domineeris algusest lõpuni Must – 7:2, 11:4, 15:5 ja 21:13. Otsustava geimi esimene pool oli samuti Musta hallata, ehkki seekord oli vaheajaks meie mehe edu vaid 11:8. Jätkudes jõudis prantslane kiiresti viigini 11:11 ning edasi korrati kuus korda järjest sama mustrit – Must punktiga ette, aga kohe vastane viigistab. Tasaseisult 18:18 teenis siiski hoopis Claerbout kaks punkti järjest ning tal oli kasutada ka esimene matšpall, kuid kogenud Must päästis end. 23:23 oli viimane viik, sest järgmised kaks punkti kanti Musta arvele. Geim 25:23 ja kogu minut üle tunni aja kestnud mäng seega 2:1.

Raul Must. Foto: Oleg Harchenko / ESL

Koha pärast veerandfinaalis mängib Must laupäeval Austriat esindava Adi Pratamaga. Jakartas sündinud 26-aastane indoneeslane on BWF-i edetabelis 1009. kohal, kuid tuli valikturniirilt läbi nelja võiduga (neist kolm kahes geimis) ning tegi põhiturniiri avaringis 21:15, 19:21, 21:14 tuule alla tugevale hollandlasele Joran Kweekelile (BWF 106.).

Kaks Tartu naispaari teises ringis

Naiste paarismängus alustavad esimesena asetatud Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel laupäeval teisest ringist, vastasteks Iben Bergstein ja Anna Siess Ryberg. Taanlannad võitsid reede hilisõhtul Inglismaa paari Grace Kingi ja Lizzie Tolmanit 21:18, 21:9. Bergstein on viimaseid päevi 25-aastane, Ryberg saab juulis alles 18.

Esialgu valikturniiril mängima pidanud Catlyn Kruus ja Ramona Üprus tõsteti paljude loobumiste tõttu samuti mänguta põhitabelisse ning nemadki olid avaringis vabad. Laupäeval tuleb pääsu eest kaheksa parema sekka mängida Klara Johanssoni ja Jessica Silvennoineniga. Rootsi paar sai reede hilisõhtul 21:7, 21:15 võidu itaallaste Katharina Finki ja Yasmine Hamza üle. Mõlemad Itaalia sulgpallurid olid meie mängijatele sel turniiril juba peavalu valmistanud. Esimesele neist kaotas Üprus neljapäeval üksikmängu valikturniiril, Hamza selget paremust pidi mängus pääsu eest põhitabelisse tunnistama Helis Pajuste.