Paarissuled pakkusid põnevaid pallivahetusi

Kui osalejaid on mõõdukalt ning kõik kaasalööjad kehtestatud käskudest-keeldudest kinni peavad, saab sulgpallis edukalt võistelda ka praeguses teravas epideemiaolukorras. Just nii käituti laupäeval ülikooli spordihoones, kus selgusid järjekordse Paarissulgede turniiri võitjad viies liigas.

Meistriliigas kogunes meespaare mängima viis ning kõik said kõigiga mängida. Valitsevad Eesti meistrid Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner (TÜASK) ei loovutanud vastastele geimigi. Teise koha hõivanud Mikk Järveoja (TÜASK) ja Mihkel Laanes (Triiton) alistati 21:19, 21:11. Kolmanda koha teenisid kaks vastast alistanud Okar Männik ja Rannar Zirk (Nõo SK).

Kolme naispaari konkurentsis teenisid kaks võitu Kati-Kreet Marran ja Helina Rüütel (Triiton). Hannaliina Piho ja Sale-Liis Teesalu (TÜASK) alistati 26:24, 21:7 ning Catlyn Kruus (Triiton) ja Ramona Üprus (TÜASK) 26:24, 21:7. Juunioride EM-il pronksivõistkonda kuulunud Kruus ja Üprus jäid seekord võiduta, sest Piho ja Teesaluga mängides kaotati 17:21, 21:17, 18:21.

Nagu ikka Paarissulgede puhul, lõpetati meistriliiga konkurentsis superfinaalidega, kus naispaar saab meespaari vastu mängides händikäpi (esimeses geimis 10, teises 12 ning kui vajalik kolmas geim valik, siis selles 11 punkti).

Võitjate superfinaalis kaotasid Kaljurand ja Käsner küll avageimi Marranile ja Rüütlile 19:21, kuid võitsid järgmised kaks 21:18 ja 21:19. Teiseks jäänute seas jäid aga peale õrnema soo esindajad, kui Piho ja Teesalu võitsid Järveoja ja Laanese vastu esimese geimi 21:13 ja teise 21:12. Kolmanda koha duellis olid Männik ja Zirk paremad Kruusist ja Üprusest 21:17, 21:16.

Raul Käsner ja Kristjan Kaljurand. Foto: Oleg Harchenko / ESPL

Esiliigas

said meestest esikoha Matis Fredrik Kaart (Veeriku Badminton) ja Kaspar Suvi (TÜASK) finaalieduga 19:21, 21:14, 21:19 ülikooli paari Imre Hanseni ja Teet Smidti üle. Hilisematele võitjatele kolmes geimis kaotanud Erko Kasekamp ja Martin Pääsik (Triiton) jäid jagama 3.-4. kohta, Anton Berik ja Andrei Schmidt (Triiton) olid viiendad.

Naispaaridest võidutsesid Kaire Karindi (TÜASK) ja Riina Täht (Võru SK), finaalis olid nende edunumbrid Helili Merisalu (Nõo SK) ja Emilia Šapovalovaga mängides 21:16, 21:23, 21:16. Annabel ja Meribel Rohtla (Triiton) olid kuuendad, Johanna-Violet Meier (TÜASK) ja Krisliin Rohtla (Triiton) seitsmendad.

Teises liigas

mängisid Artur Berik ja Daniel Kornejev (Triiton) end finaali, kuid seal tuli tasavägises heitluses alla vanduda Janar Ojalaidile ja Rainer Raiskile (TÜASK) 20:22, 21:19, 19:21. Martin Liiskmann ja Priit Põder (Triiton) jäid jagama kolmandat ning Madis Müürsepp ja Anti Roogsoo (Triiton) viiendat kohta. Seitsmenda koha said Marti Joost (Nõo SK) ja Rasmus Roogsoo (Triiton) 21:7, 21:17 võiduga Kristo Jõksi ja Keshav Nagpali (Triiton) üle. Naispaare selles liigas ei olnud.

Kolmandas liigas

said esikoha Ainar Leppik ja Margo Noormets. Finaalis võideti Leonid Keisi ja Petro Babjakiga mängides mõlemad geimid 21:12. Naiste seas tõid Ingemari Aija ja Anette Arrak Triitonile esikoha 21:17, 21:18 võiduga Triinu Kuuba ja Terje Lõo (Nõo) ees. Liis Põder (Triiton) ja Kerli Tallo (Võru SK) pääsesid poolfinaali.

Neljandas liigas

olid meeste finaalis kolmveerand osalistest Triitoni esindajad. Kaspar Sorge (TÜASK) ja Marten Põder loovutasid avageimis Joosep Ariale ja Raul Võsule 10 ja teises 17 punkti ning said esikoha. Kaspar Kaasik ja Karl-Markus Kasekamp jäid jagama kolmandat kohta, Jüri Härtsmann ja Margus Tammai (Triiton) olid viiendad.

Naispaaridest võidutsesid triitonlannad Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk. Esikohamängus pidid nende 21:11, 22:20 ülekaalu tunnistama klubikaaslased Liispet Leemet ja Christia Noormets. Kolmandat kohta jäid jagama Angelina Davõdov ja Mia Metsaru, viienda koha jagamisega piirdusid Triin Punab ja Mirtel Tähepõld ning kaheksanda koha hõivasid Mari Saarepuu ja Marian Siimus(kõik Triiton).