Kristin Kuuba jõudis Taanis poolfinaali

Viimasel ajal sageli Taanis sealse tipptreeneri Peter Gade käe all harjutanud Kristin Kuuba otsustas nädalavahetusel kaasa teha kohaliku GP-sarja osavõistlusel, mis peetakse Taani pealinnast Kopenhaagenist 40 km põhjapoole paiknevas Lillerødis. Eesti esireket sai kolmanda asetuse ning pääses kohe põhitabelisse ehk 16 parema sekka.

Kuuba esimene vastane oli üksikmängu Taani jooksvas edetabelis (selles on ka kohalikes klubides mängivad välismaalased) 49. kohal paiknev Anne Bygum (Solrød Strand). Valikturniiri kaudu põhitabelisse pääsenud Bygum suutis küll kohati vastumängu organiseerida, kuid 34 minutit kestnud matš lõppes siiski eestlanna kindla võiduga 21:14, 21:8.

Kristin Kuuba. Foto: Oleg Harchenko/ESPL

Pääsemaks pühapäevasesse poolfinaali tuli Kuubal õhtupoolikul jagu saada Simona Pilgaardist (Odense OBK). Tartlanna võitis kohalikus edetabelis 42. kohal paikneva taanlanna vastu avageimi 21:14 ning ehkki teise geimi alguses näitas head ründemängu ka vastane, jäi Kuuba selleski geimis peale, 21:13. Kohtumine vältas kaks minutit kauem kui Kuuba avaringi mäng.

Meie aja järgi pühapäeval kell 13.15 algavas poolfinaalis on Kuuba vastaseks Amalie Schulz Terp-Nielsen. Højbjergi klubisse kuuluv mängija on edetabelis juba hoopis kõrgemal kui Kuuba eelmised kaks vastast, üheksas. Veerandfinaalis oli Terp-Nielsen kahes geimis parem Josefine R. Jensenist 21:12, 21:14.

Turniiri esimene asetus on USA kodakondsusega Iris Wang, kes Taanis esindab Greve klubi. Ameeriklanna mängis end nelja parema sekka 22:20, 21:13 ülekaaluga juunioride EM-i finalisti Edith Urelli (Rootsi) üle. Taanlannadest nõutab tabeli ülemisest poolest finaalipääset Line Christophersen. Taani edetabelis teist kümnet alustav Christophersen oli veerandfinaalis kolmes geimis 21:18, 16:21, 21:12 parem Frederikke Lundist.