Kristin Kuuba mängib Taanis finaalis

Taani GP-sarja osavõistlusel Taani pealinnast Kopenhaagenist 40 km põhjapoole paiknevas Lillerødis on Eesti naiste esireket Kristin Kuuba jõudnud finaali.

Kolmanda asetuse saanud tartlanna võitis laupäeval kaks taanlannat ning sai pühapäeva pärastlõunal peetud poolfinaalis jagu ka kolmandast,  Amalie Schulz Terp-Nielsenist. Eesti aja järgi kell 15.45 algavas finaalis on Kuuba vastaseks samuti kohalik sulgpallur Line Christophersen, kes on meie esimängijale tuttav ühistest treeningutest Peter Gade sulgpalliakadeemias.

Kristin Kuuba. Foto: Oleg Harchenko/ESPL

Højbjergi klubisse kuuluv Terp-Nielsen alustas mängu Kuuba vastu hästi, juhtides avageimi poolajaks 11:9. Mängu jätkudes hakkas aga Taani viimati avaldatud edetabelis üheksandal koha paiknenud Terp-Nielsen ühe rohkem võrgu ees eksima. Kuuba viigistas, läks ette 13:12 ning võitis geimi 21:15. Teises geimis juhtis vastane esimest ja ühtlasi viimast korda 3:2. Kuuba mängis seejärel vastasest kindlamalt ning vaheldusrikkamalt, pääsedes poolajaks ette 11:5. Mängu jätkudes teenis vastane küll neli punkti järjest (9:11), kuid see oli vaid hetkeline edu. Kuuba kasvatas eduseisu 15:9-le ning võitis geimi 21:11. Kohtumine kestis 34 minutit.

Teises poolfinaalis jätkus pallivahetusi üheks tunniks ja neljaks minutiks. Turniiril esimese asetuse saanud USA kodakondne Iris Wang võitis Line Christopherseni vastu küll avageimi 21:18, kuid Taani edetabelis teist kümnet alustav Christophersen oli omakorda parem teises (21:18) ja ka kolmandas (21:11).