Kristin Kuubale Taanist teine koht

Taani GP-sarja osavõistlusel Taani pealinnast Kopenhaagenist 40 km põhjapool paiknevas Lillerødis sai Eesti naiste esireket Kristin Kuuba teise koha.

Kolmanda asetusega tabelisse arvatud tartlanna võitis laupäeval kaks taanlannat ning sai pühapäeva pärastlõunal peetud poolfinaalis jagu ka kolmandast, kuid neljanda vastu jäi kaotajaks. 2018. aastal Tallinnas juunioride Euroopa meistriks kroonitud ja samal aastal juunioride MM-il hõbeda teeninud Line Christopherseniga heideldes oli Kuuba küll mõlemas geimis suurema osa ajast eduseisus, kuid geimilõpud kuulusid kindlalt taanlannale.

Avageimis pääses Kuuba peamiselt vastase vigadest kiiresti ette 5:1 ning säilitas eduseisu (11:6) ka intervalliks. Oma võrgumängu korda saanud Christophersen viigistas aga peagi 13:13 ning spurtis ette 18:14. Kuuba vähendas küll veel vahet, kuid kolmanda geimpalli lõi vastane ometi võidupunktiks 21:19.

Line Christophersen. Foto: Facebook

Teise geimi algus oli tasavägine, aga selleski suutis Kuuba puhkehetkeks ees olla (11:9). Tartlanna võitis oma treeningkaaslase vastu Peter Gade sulgpalliakadeemias kohe veel ühe pika pallivahetuse seisuks 12:9, kuid edu arendada ei õnnestunud. Christophersen viigistas ning seisult 18:18 teenis punkte juurde vaid Gentofte klubis harjutav 20-aastane taanlanna. 32 minutit kestnud kohtumine lõppes maailma edetabelis 52. kohal paikneva Christopherseni võiduga 21:18. Poolfinaalis oli Lillerødi turniiril neljandana asetatud Christophersen enam kui tund aega kestnud heitluse järel alistanud esimese asetusega Ines Wangi (USA) 18:21, 21:18, 21:11.

Tartu linna selle aasta parima naissportlase valimisel nominentide hulka kuuluv Kuuba võitis Lillerødis teel finaali Anne Bygumi (Solrød Strand) 21:14, 21:8, Simona Pilgaardi (Odense OBK) 21:14, 21:13 ja Taani jooksvas edetabelis üheksandal kohal paikneva Amalie Schulz Terp-Nielseni (Højbjerg) 21:15, 21:11.

Meeste üksikmängus võidutses Lillerødis Vietnamis sündinud, kuid nüüd Iirimaad esindav Nhat Nguyen, kes finaalis oli parem hollandlasest Joran Kweekelist 21:12, 19:21, 21:15.