Olümpiakvalifikatsioon on lõppenud

Rahvusvaheline sulgpalliföderatsioon andis 28. mail teada, et Tokyo 2020 olümpiamängude valikturniirid on läbi. Kvalifitseerumise aken pidanuks sulguma küll alles 15. juunil, kuid et koroonapandeemia sundis mitmed turniirid ära jätma või edasi lükkama, siis BWF-i kodulehel olevates edetabelites sisalduv järjestus enam ei muutu ning jääbki olümpiaatleetide lõpliku valiku aluseks.

Seega on endale õiguse mängudel osaleda kätte võistelnud nii Kristin Kuuba kui ka Raul Must. Kuubat ootab esimene, Musta juba neljas olümpia.

Nüüd saadab BWF alaliitudele, kelle mängijad kvalifitseerusid mängudele, kutse osaleda Tokyos. Alaliit ja kohalik olümpiakomitee peavad kutse saamisel oma osalemissoovi kinnitama. Kui kinnitust ei esitata, saavad võimaluse edetabelis tagapool olevad mängijad. Kõik Tokyos osalevad mängijad peaksid selguma 5. juuliks.

Üksikmängudes lubatakse Tokyosse mängima 38 sulgpallurit (ühest riigist maksimaalselt kaks), kõigis paarismängudes on võistlustules 16 paari. Kuuba lõpetas naiste üksikmängus kvalifitseerunute hulgas 28. kohal, Must meeste omas 34. kohal.

Sulgpalli mängitakse Jaapani pealinnas 24. juulist 2. augustini.

Olümpiamängude kvalifikatsiooni edetabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga