Eestlased löövad sel nädalal sulgpalli Kaunases ja La Nucías

Ehkki olümpiale pääsemise võistlused on selleks korraks läbi ning Tokyosse kvalifitseerunud õnnelikud valmistuvad 25. juulist 3. augustini peetavaks suurvõistluseks, peetakse siin-seal koroonaviirusest taastuvas Euroopas võistlusi ka tulevasetele olümpialastele. Sel nädalal on selliseid turniire kavas kaks.

Kaunas võõrustab 10.–13. juunini RLS Lithuanian Internationali. Viimati kaks aastat tagasi peetud turniir kuulub Futures Seriesi kategooriasse. Meeste üksikmängus pääsesid otse põhitabelisse Mihkel Laanes ja Karl Kert. Esimene kohtub avaringis May Bar Netzeriga (Iisrael), teine Álvaro Vázqueziga (Hispaania). Neljapäeval algava valikturniiri kaudu üritavad põhitabelisse jõuda Rene Leeman (esimene vastane austerlane Kai Niederhuber), Mario Kirisma (prantslane Louis Ducrot) ja Robin Schmalz (leedulane Danielius Beržanskis). Turniiri esimene asetus on B. R. Sankreeth Kanadast.

Naiste üksikmängus oli Eesti sulgpallureid põhitabelis esialgu kaks. Kuuenda asetusega Helis Pajuste alustab Arta Priedniece (Läti) vastu, Elisaveta Berik läheb avaringis kokku neljanda asetusega iirlanna Rachael Darragh’iga. Valikturniirilt pidid alustama Marelle Salu ja Emili Pärsim, kuid loobumiste tõttu jäi see üldse ära ningf mõlemad pääsesid otse põhitabelisse. Esimene asetus on selles mänguliigis Iisraeli esindaval Ksenia Polikarpoval.

Paarismängudes valikturniiri pole. Naiste paarismängus lähevad Pärsim ja Salu avaringis vastamisi Vytautė Fomkinaitė ja Samanta Golubickaitėga (Leedu), Berik ja Pajuste teise kohaliku paari Jogailė Kelečiūtė ja Monika Sukackaitėga.

Meeste paarismängus on Kristjan Kaljurannal ja Raul Käsneril Leedu suuruselt teises linnas esimene asetus ning seda asutakse esimeses matšis kaitsma tšehhide Tadeáš Brázda ja Jan Janoštíku vastu. Kirisma ja Schmalz mängivad leedulaste Mindaugas Dagilise ja Aivaras Kvedarauskase vastu. Selle paari võitja kohtub veerandfinaalis Kaljuranna ja Käsneri paari võitjaga. Kolmanda asetusega Mikk Järveoja ja Mihkel Laanes on tabeli alumises pooles ning peavad end esmalt tõestama lätlaste Dāvis Strazdiņši ja Alens Zandovskise vastu.

Segapaarismängus kaitsevad Eesti sulgpalliau Rene Leeman ja Emili Pärsim, kelle vastasteks on reede hommikul praeguste plaanide kohaselt Edgaras Slušnys ja Vaida Slušnienė Leedust. Selles mänguliigi on esimene asetus Hispaania paaril Jaume Perez – Claudia Leal.

Vilniuse turniiritabelid

11.–13. juulini on kalendris U-19 vanuseklassi turniir La Nucías, Spanish Junior International. Alicante provintsi linnakeses asub eestlasi võistlustulle neli. Meeste üksikmängus on Tauri Kilgil kolmas asetus ning avaringis tõi loos talle vastaseks Titouan Hoareau Prantsusmaalt. Naiste üksikmängus on neljanda asetusega Cathlyn Kruus avaringis vaba ning ootab oma esimest vastast paarist Sonia Martínez (Hispaania) – Carla Dubois (Prantsusmaa). Tabeli alumisel poolel kohtub Ramona Üprus esimeses ringis kohaliku sulgpalluri Paula Llaveroga.

Meeste paarismängus on Kilgil ja Oskar Männikul kolmas asetus ning avaringis minnakse kokku tšehhide Dominik Kopřiva ja David Smutnýga. Vähemalt poolfinaali pääsemisega arvestatakse neidude konkurentsis Kruusi ja Üpruse puhul. Kolmanda asetusega tartlannad hakkavad usaldust õigustama kohaliku paari Laura Álvareze ja Inés Costero vastu.

Segapaarismängus on Männik ja Üprus saanud teise asetuse ning avaringist priid. Teises ringis tuleb mängida kas Fabián Gutiérreze ja Laura Pedrajase (Hispaania) või Timo Baldeggeri ja Adina Panzaga (Šveits). Esimese asetuse on selles mänguliigis saanud inglased Alex Green ja Estelle Van Leeuwen.

La Nucia turniiritabelid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga