Noorte GP-sarjas algas uus hooaeg

Tartus Annelinna veerel lükati nädalavahetusel hoog sisse Eesti noorte GP-sarja uuele hooajale. Avaetapi mänge peeti nii A. Le Coqi spordimajas kui ka mullu valminud NET Spordihallis. Võitjad selgitati 37 eri arvestuses ning kaasa lõi 236 noort sulgpallurit.

U-19

Noormeeste üksikmängus saatis edu Andrei Schmidti (Triiton). Poolfinaalis alistas ta klubikaaslase Rasmus Roogsoo 21:8, 21:4, finaalis suutis Marti Joost (Nõo SK) tema vastu noppida vastavalt 11 ja 9 punkti. Neidude üksikmängus finaalis hakkas Romili Vakk (Triiton) kõvasti vastu Marija Paskotšile (Raul Musta SK), kuid mõlemad geimilõpud kuulusid siiski tallinlannale – 21:19 ja 21:17. Poolfinaalis pidi ka Kaisa Liis Lepp (Triiton) Paskotši paremust tunnistama.

Noormeeste paarismänguski õnnestus Raul Musta klubi esindajatel esikoht Tallinnasse viia, sest Rene Leeman ja Rasmus Talts said finaalis jagu esimese asetusega Roogsoost ja Joostist 21:14, 21:17. Poolfinaali jõudis veel kaks Triitoni paari, Oskar Laanes – Karl Jonas Lõhmus ja Oliver Hani – Priit Põder. Neidude paarismängus jäi võitmatuks Triitoni ja TÜASK-i kombinatsioon Annabel Mutso ja Heili Merisalu. Finaali avageim esimese asetusega Lumikki Liiasele (Triiton) ja Paskotšile kaotati küll 8:21, kuid järgmises kahes jäädi peale 21:16 ja 21:17. Nelja hulka mängisid end ka Kaisa Liis Lepp ja Romili Vakk.

Segapaarismängus said Schmidt ja Merisalu oma teise esikoha sel nädalavahetusel, finaalmäng Roogsoo ja Liiase vastu võideti ägeda heitluse järel 14:21, 21:19, 21:18. Poolfinaalis tuli ka Oliver Hani ja Romili Vakiga vaeva näha kolm geimi. Roogsoo ja Liias võitsid teises poolfinaalis Karl Jonas Lõhmuse ja Annabel Mutso vastu teise geimi 29:27!

Andrei Schmidt ja Marti Joost. Foto: Triiton

U-17

Noormeeste üksikmängus oli võidumees Oskar Laanes (Triiton), alistades finaalis Kaspar Sorge (TÜASK) 12:21, 21:13, 21:18. Marten Põder (Triiton) jäi poolfinaalis tulevasele võitjale alla kolmes geimis. Neidude finaali oli Triitonile võidetud juba enne algust, väljakul oli Carmella Krislin Kruus lõpuks Keidi Kaasmast parem 16:21, 21:19, 21:7.

Paarismängus alistasid Põder ja Sorge kõik kolm vastast, Kaspar Kaasik (Triiton) ja Timo Alen Prokopenko (TSKeskus) said kaks võitu. Neidude esipaariks osutus Grettel Luts ja Keili Muinast (TSKeskus), Keidi Kaasma ja Grethe Look (Triiton) said kolmanda koha. Segapaarismängus võidutsesid Laanes ja Kaisa Liis Lepp, Sorge ja Kruus jäid jagama kolmandat kohta.

U-15

Poiste üksikmängu võitja oli Andre Looskari (Nõo SK), Koit Hallik (Triiton) oli poolfinalist. Tüdrukute üksikmäng lõppes Kirsika Vaidla (TSKeskus) võiduga. Hallik ja üksikmängu finalist Gregor Kivisaar (TSKeskus) moodustasid võitmatu meespaari, Karl Markus Kasekamp ja Elvis Liias (Triiton) piirdusid seekord poolfinaaliga. Tüdrukute paarismängu esikohakohtumises kaotasid Maria Berik ja Maria Kornejeva (Triiton) tallinlannadele Margaret Lipsule ja Kirsika Vaidlale 25:23 võidetud avageimi järel 18:21, 11:21. Vaidla haaras oma kolmanda ja Looskari teise esikoha ladusa koostööga segapaarismängus, kus finaalis mängiti üle esimese asetusega Triitoni paar Koit Hallik ja Keidi Kaasma 21:17, 21:17.

U-13 ja U-11

Vanematest poistest võidutses Ilmari Asperk (TSKeskus), tüdrukutest oli parim Mia-Liis Migur (Veeriku Badminton), Eileen Pärsim (Triiton) jõudis poolfinaali. Migur ja Pärsim võidutsesid koos paarismängus, Mia Rianna Ruul (Triiton) ja Kirke Kärner (TSKeskus) said teise koha.

U-11 arvestuses mängis Kirsikka Bianka Liias (Triiton) end tüdrukute finaali, kuid sedakorda oli Emili Murumaa (Veeriku Badminton) parem 21:10, 21:23, 21:18. Kolmanda koha sai Sofia Kornejeva (Triiton).

B-liigas teenisid Triitoni mängijatest esikoha üksikmängus Aron Ehrlich (U-15), Katarina Pärli (U-19) ja Mirtel Mileen Möller (U-17) ning paarismängudes Möller – Sandra Kask (U-17) ja Agne-Riin Mekk – Merili Tiidoma (U-19).