Tauri Kilk heitles Uppsalas taanlasega kolm geimi

Victor Swedish Openil ülikoolilinnas Uppsalas selgusid neljapäeval põhiturniirile pääsejad. Platsil käinud eestlastel õnneks ei läinud. Meeste üksikmängus võitis Tauri Kilk (Triiton) küll avaringis 25 minutiga Ludvig Petre Olssoni (Rootsi) 21:19, 21:11, kuid jäi järgmises pingelises duellis alla Jakob Houele (Taani).

Houe juhtis suurema osa esimesest geimist, kuid Tauril õnnestus taanlase edu ikka ja jälle viigiks muuta, viimast korda olid tasanumbrid 17:17. Geimi lõpu mängis vastane aga paremini ja võitis 21:18. Seevastu teises geimis oli Kilk söakam ning ehkki meie mehe 19:15 eduseisust suutis taanlane kärpida kolm punkti järjest, polnud kolmandast geimist pääsu – 21:18 Kilgile. Tartlane jätkas otsustavas geimis heal lainel, juhtides 9:2,12:5 ja 15:10, kuid lubas seejärel vastasel viigistada 15:15. Veel juhtis Kilk 17:15 ning suutis seisul 18:20 nullida Houe kaks matšpalli, kuid viimaselt viigiseisult teenis vajalikud kaks silma siiski taanlane. Heitlus kestis 46 minutit.

Põhitabelisse pääsemise pärast mängis Houe šotlase Callum Smithiga ning pärast 18:21 kaotatud avageimi andis teises 7:11 kaotusseisus vastasele loobumisvõidu.

Valitsev Eesti meister Karl Kert (Raul Musta SK) kaotas avaringis Romeo Makboulile (Rootsi) 13:21, 18:21, Ragnar Sepp jäi alla Senne Houthoofdile (Belgia) 13:21, 6:21.

Naiste üksikmängu valikturniiril taandus avaringis Ramona Üpruse (TÜASK) reketi eest Florine Nurit (Prantsusmaa) 18:21, 7:21, teises ringis duelleeris tartlanna 47 minutit Mirjam Lindgärdega (Rootsi). Esimese geimi võitis Üprus 22:20, teises jäi peale rootslanna 21:15. Kolmandas geimis oli tartlannal seisul 21:20 kasutada matšpall, kuid see edu ei toonud ning ta kaotas geimi 22:24.

Teise Triitoni mängijana lõi kaasa Raul Käsner, kes koos Kristjan Kaljurannaga (TÜASK) osales meeste paarismängus. Eesti meisterpaar pääses otse põhitabelisse, oli avaringis vaba ja mängis teises ringis ehk 16 parema seas Rootsi paariga. Eesti meistrid võitsid Rootsi meistrivõistlustel paarismängudes medaleid võitnud Filip Karlborg ja Mio Molini vastu avageimi 22:20, kuid kahes järgmises jäid peale võõrustajad 21:17 ja 21:16. Rootslased jõudsid lõpuks finaali, kus kaotasid